Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na uda, które można wykonywać wszędzie

Avatar placeholder
16.05.2019 14:35
Ćwiczenia na uda, które można wykonywać wszędzie
Ćwiczenia na uda, które można wykonywać wszędzie (123rf)

Kobiety po ciąży chciałyby szybko wrócić do formy. Dla niektórych kobiet najbardziej problematyczną częścią ciała są nogi. Poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeń na uda, które przy odrobinie systematyczności i motywacji przyniosą szybkie efekty. Co ważne wykonując te ćwiczenia na uda, wymodelujemy również nasze pośladki.

spis treści

1. Ćwiczenia na uda - przysiady

Przysiady to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na uda. Jednak poprawne wykonanie tego ćwiczenia na uda nie jest proste. W czasie wykonywania przysiadów bardzo ważna jest technika. Wykonując to ćwiczenie na uda, trzymamy plecy wyprostowane i patrzymy przed siebie. W czasie przysiadu kolana nie mogą wysunąć się poza linię stóp. Osoby początkujące mogą wyciągnąć ręce przed siebie, będzie im łatwiej utrzymać równowagę.

Stajemy w rozkroku na szerokość bioder. Następnie wykonujemy przysiad. Staramy się maksymalnie wysunąć pośladki do tyłu, tak aby uda znalazły się równolegle do podłogi. Na początku to ćwiczenie na uda może sprawiać nam trochę trudności, ale efekty wynagrodzą naszą pracę.

Zobacz film: "Szczupłe uda, krągłe pośladki. Te ćwiczenia pomogą ci to osiągnąć"
Przysiady to bardzo skuteczne ćwiczenie na pośladki
Przysiady to bardzo skuteczne ćwiczenie na pośladki (Shutterstock)

2. Ćwiczenia na uda - wymachy nóg

Wymachy nóg są doskonałym ćwiczeniem na uda. Stajemy w lekkim rozkroku. Dłonie opieramy na biodrach. Ciężar ciała przenosimy na jedną nogę, a drugą robimy wymach do tyłu. Noga powinna tworzyć kąt 40 st. i w tej pozycji wytrzymujemy 5 sekund, po czym wracamy do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie na uda powtarzamy 4 razy i zmieniamy nogę.

Wymachy nóg można też robić w przód. W tej wersji tego ćwiczenia na uda stajemy w rozkroku większym niż szerokość bioder. W tym ćwiczeniu na uda ręce trzymamy na wysokości klatki piersiowej tak jak w czasie walki bokserskiej. Następnie wykonujemy lekki przysiad, robimy wykop nogi do przodu i wracamy do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie na uda wykonujemy 5 razy i zmieniamy stronę.

10 sposobów na spędzenie czasu z dziećmi bez jedzenia w tle
10 sposobów na spędzenie czasu z dziećmi bez jedzenia w tle [10 zdjęć]

Zbierzcie się wszyscy w kółko i po kolei naśladujcie jakieś zwierzę – wykorzystujcie przy tym ruchy

zobacz galerię

3. Ćwiczenia na uda - wykroki

Wykroki są świetnym ćwiczeniem na uda. W prosty sposób pozwalają na wymodelowanie smukłych ud. Stajemy prosto, w lekkim rozkroku. Ręce opieramy na biodrach. Lewą nogę wysuwamy wyprostowaną do tyłu, a prawą zginamy w kolanie i przenosimy na nią cały ciężar ciała. Wytrzymujemy w tej pozycji ok. 5 sekund. Ćwiczenie powtarzamy również na drugą nogę, a całość tego ćwiczenia na uda powtarzamy 20 razy.

4. Ćwiczenia na uda - unoszenie bioder

Unoszenie bioder jest bardzo prostym ćwiczeniem na uda, odpowiednim nawet dla mniej doświadczonych osób, które dopiero zaczynają wykonywać ćwiczenia na uda. Co ważne to ćwiczenie na uda pomoże nam również pięknie wymodelować pośladki.

Kładziemy się na plecach. Nogi zginamy pod kątem 90 st., a ręce układamy wzdłuż ciała. Następnie podnosimy biodra do góry, jednocześnie spinamy pośladki i napinamy mięśnie brzucha. Przytrzymujemy biodra przez 3 sekundy w tej pozycji i opuszczamy. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

ZOBACZ TAKŻE:

To ćwiczenie na uda można po pewnym czasie urozmaicić. Gdy w wyniku ćwiczeń na uda poczujemy się na siłach, możemy urozmaić to ćwiczenie. Wystarczy w czasie ćwiczeń podnieść jedną nogę do góry lub robić nią wymachy góra-dół, gdy trzymamy biodra w górze. W ten sposób ćwiczenie będzie wymagało od nas dużo więcej wysiłku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.