Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na pośladki, które dają szybkie efekty

Avatar placeholder
16.05.2019 14:34
Ćwiczenia na pośladki, które dają szybkie efekty
Ćwiczenia na pośladki, które dają szybkie efekty (123rf)

Pośladki po porodzie nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego oczekiwały. Oczywiście zaraz po urodzeniu dziecka nie zaleca się bardzo forsownych ćwiczeń na pośladki. Pamiętajmy jednak, że gdy dojdziemy do siebie i przystosujemy się do nowej sytuacji, należy zadbać również o siebie. Poniżej przedstawiamy skuteczne ćwiczenia, które pozwolą szybko wrócić do formy po ciąży.

spis treści

1. Ćwiczenia na pośladki - zasady

Ćwiczenia na pośladki należy wykonywać regularnie. Dzięki temu ćwiczenia na pośladki przyniosą szybkie efekty. Aby nie wpaść w rutynę, warto szukać urozmaicenia. Ćwiczeń na pośladki jest mnóstwo. Każda kobieta bez problemu znajdzie odpowiednie dla siebie ćwiczenia na pośladki, które będą dostosowane do jej możliwości fizycznych.

Każdą formę aktywności fizycznej należy zacząć od rozgrzewki, dlatego nie zapomnijmy o niej również przed ćwiczeniami na pośladki. Dzięki rozgrzewce unikniemy kontuzji i bolesnych skurczy, które mogą się zdarzyć w wyniku ćwiczeń na pośladki.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
Ćwiczenia na pośladki można dobrać odpowiednio do swoich możliwości po ciąży
Ćwiczenia na pośladki można dobrać odpowiednio do swoich możliwości po ciąży (123rf)

Ćwiczenia na pośladki, aby przyniosły szybkie efekty, należy wykonywać 3 lub 4 razy w tygodniu. Dzięki takiej częstotliwości będziemy mieć czas na regenerację mięśni i pozbycie się zakwasów. Poniższe ćwiczenia na pośladki należy wykonywać po 12-15 razy w 2-3 seriach. Pamiętajmy, aby zacząć od mniejszej ilości powtórzeń ćwiczeń na pośladki i stopniowo zwiększać wraz ze wzrostem naszej formy.Ćwiczenia na pośladki, aby przyniosły szybkie efekty, należy wykonywać 3 lub 4 razy w tygodniu. Dzięki takiej częstotliwości będziemy mieć czas na regenerację mięśni i pozbycie się zakwasów. Poniższe ćwiczenia na pośladki należy wykonywać po 12-15 razy w 2-3 seriach. Pamiętajmy, aby zacząć od mniejszej ilości powtórzeń ćwiczeń na pośladki i stopniowo zwiększać wraz ze wzrostem naszej formy.

10 sposobów na rodzinny fitness
10 sposobów na rodzinny fitness [11 zdjęć]

Współczesny człowiek zbyt dużo siedzi, a za mało chodzi oraz biega. Podróżujemy samochodem, godzinami

zobacz galerię

2. Ćwiczenia na pośladki - skuteczny trening

Prezentowane poniżej ćwiczenia na jędrne pośladki mają jedną podstawową zaletę. Są bardzo skuteczne. Regularnie wykonując ćwiczenia na pośladki, szybko zobaczymy pierwsze efekty już po 3 tygodniach.

Po wykonaniu rozgrzewki przechodzimy do ćwiczeń na pośladki. Pierwsze ćwiczenie na pośladki jest proste. Do wykonania tego ćwiczenia na pośladki potrzebujemy ciężarków (ok.2 kg) i stepu, schodka lub bardzo niskiego krzesełka. Ciężarki bierzemy w ręce. Jedną stopą stajemy na stopień, a drugą podnosimy w powietrze. Prostujemy nogę, na której stoimy, drugą trzymając w powietrzu. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy na drugą nogę.

Następnie przechodzimy do drugiego ćwiczenia na pośladki. Są to przysiady. Aby poprawnie wykonać to ćwiczenie na pośladki, należy wziąć w dłonie jeden odważnik i stanąć w rozkroku na szerokość swoich bioder. Następnie schodzimy do przysiadu, mocno wypychając pośladki do tyłu. Przysiad robimy do momentu, gdy nasze uda stworzą z podłogą linię równoległą. W tym ćwiczeniu na pośladki bardzo ważne jest, aby ćwiczenie wykonać poprawnie technicznie. Nie powinniśmy się garbić ani schylać głowy. Zwróćmy więc uwagą, aby kolana nie wychodziły poza linię stóp. Unikniemy w ten sposób przeciążeń stawów, co często się zdarza w czasie wykonywania tego ćwiczenia na pośladki. Jeśli nie mamy obciążenia, należy wykonać więcej powtórzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

Ostatnim ćwiczeniem jest podnoszenie bioder. Kładziemy się na plecach. Ręce kładziemy wzdłuż ciała. Nogi zginamy w kolanach i podnosimy wysoko biodra. Przytrzymujemy chwilę i opuszczamy. Gdy wzmocnimy mięśnie, możemy zwiększyć poziom trudności i np. podnieść jedną nogę do góry lub oprzeć ją o drugą nogę. Ćwiczenie można też wykonywać na piłce.

Polecane dla Ciebie