Najlepszy sposób na usypianie noworodków!

Łkające, zawodzące, zwijające się z krzyku i prężące się z powodu kolek niemowlę – mamy znają każdy z rodzajów płaczu dziecka.  Same często przepłakują niejedną noc z nerwów i z powodu tego, że nie wiedzą, jak mu pomóc. Rozwiązaniem tego problemu może być Biały Szum.

„Włącz suszarkę albo odkurzacz, a uśnie od razu” - słyszą często od znajomych mam, zanim jeszcze dziecko przyjdzie na świat.  To wcale nie miejska legenda czy ludowa mądrość mamusiek z placu zabaw. Cudowne działanie Białego Szumu potwierdziły badania znanego amerykańskiego pediatry dra Harveya Karpa.

Polecane wideo:

Udowodnił on, że równomierny dźwięk emitowany np. przez suszarkę, działa kojąco, uspokajająco i usypiająco na dzieci. Dlaczego? Bo to dźwięk bardzo przypominający ten, który maluch słyszy jeszcze w brzuchu mamy.

To wszystko, co dociera do niego przez wody płodowe (dźwięki „ze świata”, płynąca krew pępowinowa), przypomina jednostajny szum, a dziecko słyszy już od 4 miesiąca życia płodowego. Po urodzeniu zaś jeszcze długo „pamięta” ten czas, gdy czuło się bezpiecznie, ciepło, spokojnie i nie musiało mierzyć się z setkami bodźców, które otoczyły je chwilę po przyjściu na świat.

Już w latach 90. lekarze ze słynnego Queen Charlotte's Hospital w Londynie na podstawie eksperymentu przeprowadzonego na grupie noworodków, udowodnili, że przy dźwięku szumu uspokaja się i zasypia ośmioro na dziesięcioro dzieci.

Włączanie  suszarki  każdej nocy ma jednak swoje wady. Po pierwsze, jest to bardzo kosztowne (cena prądu). Po drugie suszarka co prawda cudownie uśpi  dziecko, ale przy okazji wysuszy powietrze w pokoju, a to niestety może się kończyć infekcjami górnych dróg oddechowych.

Powietrza nie wysusza  odkurzacz. Ten jednak jest ukochanym „domem” dla wszelkiej maści bakterii i drobnoustrojów.

Od jakiegoś czasu na polskim rynku karierę robią  Szumisie. To szumiące misie - maskotki, ze specjalnym mechanizmem, który emituje aż pięć rodzajów Białego Szumu o różnej częstotliwości. Są wykonane z atestowanych materiałów, można je prać i mają certyfikat zabawek dla dzieci od pierwszego dnia życia. W przeciwieństwie do odkurzacza czy suszarki można je również zabrać z dzieckiem na spacer.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

po porodzie

~młoda mama oli • ostatni post 6 godzin temu

1
Artykuły Zasypianie niemowląt
Zasypianie niemowląt

Zasypianie bez marudzenia

Zasypianie bez marudzenia

Niektórzy rodzice uważają, że zasypianie bez płaczu jest niemożliwe. Rzeczywiście, niemowlęta zwykle płaczą dość dużo, ale nie jest to problem

Zasypianie niemowląt

Kołysanki dla dzieci

preferencje słuchowe i zamiast zasypiać przy kołysance, zapadają w **głęboki sen**, słuchając dyskotekowego hitu odtwarzanego z telefonu komórkowego

Zasypianie niemowląt

Najlepszy sposób na uspokojenie dziecka

Najlepszy sposób na uspokojenie dziecka

Rodzic, który chce uspokoić płaczące niemowlę, przeważnie instynktownie zaczyna do niego mówić. Jednak według badań śpiewanie może być znacznie lepszym rozwiązaniem. Naukowcy odkryli, że dzieci pozostawały dłużej spokojne, kiedy pocieszano je śpiewem,...

Zasypianie niemowląt

Wybierz zdrowy materac dla niemowlaka

Ekspert radzi, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla niemowlaka. Zobacz, jaka powinna być jego twardość i z czego musi być wykonany, aby dziecko dobrze spało. Film pochodzi z programu "Pytanie na śniadanie".

Zasypianie niemowląt

Dźwięk suszarki - czym jest biały szum, dlaczego biały szum

Dźwięk suszarki to według niektórych współczesnych mam skuteczna (https://parenting.pl/portal/cztery-proste-sposoby-na-uspokojenie-zloszczacego-sie-dziecka), a nawet (https://parenting.pl/portal/problemy-z-uspieniem-dziecka). Jest to metoda praktykowana...

Zasypianie niemowląt

Biały szum - charakterystyka, problemy z zaśnięciem, działanie

Biały szum to świetna metoda na problemy z zaśnięciem oraz niepokojem występującymi u niemowląt. Biały szum przypomina maluszkom dźwięk (...) , który słyszały w czasie ciąży, w brzuchu mamy. Dzięki białemu szumowi szybciej się wyciszają,...

Zasypianie niemowląt

Usypianie dziecka

Usypianie dziecka

Dziecko a sen Nie każde dziecko chce grzecznie iść samo spać. Warto dowiedzieć się, jak można uśpić dziecko, jeśli jest problematyczne.

Zasypianie niemowląt

Problemy z uśpieniem dziecka

Problemy z uśpieniem dziecka

Rodzice muszą się nauczyć, że napady głośnego płaczu u dziecka niekoniecznie oznaczają, że ze zdrowiem malucha dzieje się coś złego. Ich zdenerwowanie wywołane płaczem może być wyczuwane przez dziecko i napędzać je do dalszego płaczu.

Zasypianie niemowląt

Monitor oddechu dziecka

, że aby monitorować oddech dziecka, muszą się pod nim znajdować. Jest to rozwiązanie dla malutkich dzieci, lub niemowląt, które nie wiercą się w nocy