Akcesoria do karmienia dziecka

Czy nieraz zastanawiasz się, która z dostępnych butelek do karmienia będzie odpowiednia dla twojego dziecka? W niektórych sytuacjach wybór butelki może mieć decydujące znaczenie. Nie musisz kupować wielu butelek dla niemowlaka. Wystarczy znajomość kilku ważnych rzeczy na temat tych akcesoriów do karmienia. Co powinnaś wiedzieć?

Czy kształt butelki ma znaczenie?

Od samego początku twoje dziecko ma bardzo sprecyzowane preferencje, a szczególnie w przypadku butelek, które mają ciągły kontakt z jego ustami. Jeżeli jesteś przekonana do danej marki zajmującej się produkcją akcesoriów do karmienia, na początek zakup 1-2 butelki i zobacz, jak twoje dziecko na nią reaguje.

Polecane wideo:

Jeżeli zauważysz, że dziecko polubiło butelkę do karmienia, możesz zawsze dokupić kilka innych butelek danej marki.

Kształt smoczka ulokowanego w obrębie butelki do karmienia jest bardzo ważny. Jeżeli zamierzasz karmić na zmianę piersią i butelką, wybieraj butelki o szerokim smoczku do karmienia, które będą dziecku przypominać sutki matki. Jest to ważne z tego względu, że niektóre dzieci mają problem przejścia z karmienia piersią na wąski smoczek od butelki.

Dość istotną rzeczą jest również szybkość przepływu pokarmu przez taką butelką. W zależności od rodzaju smoczka, pokarm może przepływać szybciej bądź wolniej. Początkowo większość noworodków toleruje te butelki o wolnym przepływie. Zbyt szybki przepływ może u małych dzieci powodować dolegliwości brzucha. Trochę będziesz musiała poeksperymentować, zanim dobierzesz dziecku idealny smoczek.

Inną dosyć ważną rzeczą jest kształt butelki. Niektóre dzieci w trakcie jedzenia połykają dużo powietrza. W konsekwencji mogą one odczuwać tym spowodowany dyskomfort brzucha.
Dla takich dzieci doskonałe są butelki o skośnym kształcie, które zapobiegną przedostawaniu się dużej ilości powietrza do jamy ustnej dziecka.

Jeżeli kupujesz butelkę o dziwacznym kształcie, zwróć uwagę, czy można ją myć w zmywarce. Jeżeli nie, koniecznie zaopatrz się w specjalną szczotkę do czyszczenia butelek, która umożliwi ci dotarcie do każdego zakamarka butelki podczas mycia. Bardzo ważna jest również późniejsza sterylizacja butelki.

Jaką butelkę wybrać – szklaną czy plastikową?

Ze względu na to, że w przypadku plastikowych butelek czasami wykorzystuje się do ich produkcji substancje chemiczne, obecnie to szklane butelki odzyskały popularność. Ponadto szkło jest bardzo łatwe w pielęgnacji i bardzo trwałe – pod warunkiem, że nie zostanie upuszczone na twarde podłoże. Niestety to jest ich jedyny, ale poważny minus, gdyż trzeba bardzo uważać, bo potłuczonym szkłem dziecko może się skaleczyć.

Butelki plastikowe nie są tak bardzo ekonomiczne jak te wykonane ze szkła, ale są bardzo łatwo dostępne i wygodne. Nie musisz się obawiać, że butelka mogłaby się potłuc, raniąc twoje dziecko.

Akcesoria dla niemowlaka muszą być odpowiednio dopasowane do jego potrzeb i preferencji. Obserwuj reakcję dziecka na nową butelkę do karmienia. Bardzo szybko stwierdzisz, czy dziecko ją polubiło.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Karmienie butelką
Karmienie butelką

Jak przejść z piersi na butelkę?

wyłącznie piersią. Decyzja o karmieniu butelką Jednak jak wszystko, co dobre, tak i karmienie piersią kiedyś się kończy. Nie ma znaczenia, czy mama chce przestawić dziecko z karmienia...

Karmienie butelką

Bebiko Junior 4 NutriFlor+

Bebiko Junior 4 NutriFlor+ to mleko modyfikowane dla dzieci powyżej 2. roku życia, stworzone od serca dla brzuszka. To właśnie w brzuszku dziecka zachodzą tak ważne procesy jak proces trawienia oraz proces wchłaniania składników, które wspierają zdrowy...

Karmienie butelką

Mleko modyfikowane a alergia

U dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym pojawić się może alergia na białko mleka krowiego. Niemowlętom podaje się wówczas mieszanki mlekozastępcze (...) , które wydaje się z przepisu lekarza. Alergie na białko mleka krowiego mogą pojawić...

Karmienie butelką

Karmienie butelką niemowlaka

Karmienie butelką niemowlaka

minut w garnku z wrzącą wodą. Później, po każdym karmieniu, myj butelki i smoczki detergentem i gorącą wodą, w ręku bądź w zmywarce. Niektórzy zalecają (...) na działanie wysokich temperatur w zmywarce. Tylko mleko naturalne bądź mieszanka...

Karmienie butelką

Poznaj prawdę na temat karmienia butelką

Poznaj prawdę na temat karmienia butelką

jest sprzedaż butelek do karmienia mających w składzie ten związek. Z kolei te szklane są zdecydowanie bardziej trwałe i zdatne do użycia przez wiele (...) grozi oparzeniem jamy ustnej niemowlęcia. Przed karmieniem...

Karmienie butelką

Kasza dla niemowlaków

Kasza dla niemowlaków

Kaszki wprowadza się do jadłospisu dziecka już od 4 miesiąca życia. W sklepach występuje wiele rodzajów kaszek, które dostosowane są do wieku niemowlęcia.

Karmienie butelką

Mleko modyfikowane - jak rozszyfrować jego skład?

Mleko modyfikowane - jak rozszyfrować jego skład?

Dyskusji nie podlega fakt, że karmienie piersią to najlepszy sposób odżywiania dla noworodka i niemowlęcia. Kontynuowanie naturalnego karmienia (...) skuteczną broń przed infekcjami i zakażeniami. Naturalne karmienie...