Trwa ładowanie...

Smoczek dla wcześniaków

Avatar placeholder
26.01.2015 14:15
Smoczek dla wcześniaków
Smoczek dla wcześniaków

Wybór odpowiedniego smoczka dla dziecka w dużej mierze zależy od preferencji malucha. Trudno wybrać właściwy smoczek przed narodzinami dziecka, ponieważ nie można określić ani wielkości noworodka, ani jego upodobań. Jednak nawet dziecko urodzone przed terminem, a tym samym dużo mniejsze niż pozostałe noworodki, może używać smoczków podczas pobytu w szpitalu. Stosowanie smoczków dla wcześniaka przynosi wiele korzyści dla malca, dlatego warto zapoznać się z zasadami wyboru odpowiednich akcesoriów dla dziecka.

spis treści

1. Zalety smoczków dla wcześniaków

Używanie smoczków przynosi ogromne korzyści dla zdrowego rozwoju wcześniaka. Świeżo upieczone mamy, które zaopatrzyły malca w smoczek, obserwują większy wzrost wagi dziecka i szybciej niż mamy niestosujące takiego produktu zabierają malca do domu. Poza tym, wybór odpowiedniego smoczka dla wcześniaka ułatwia późniejsze przystosowanie się malca do używania produktów standardowych rozmiarów.

Odpowiedni smoczek dla dziecka
Odpowiedni smoczek dla dziecka

Wybór odpowiedniego smoczka dla dziecka w dużej mierze zależy od preferencji malucha. Trudno wybrać

zobacz galerię
Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

Tego typu akcesoria dla niemowlaków działają uspokajająco i zapewniają maluchom większy komfort podczas bolesnych zabiegów, którym poddawane są wcześniaki w szpitalach. Uwzględniając problemy zdrowotne wcześniaków, większość smoczków dopasowuje się do kabli aparatury szpitalnej, do których podłączone jest dziecko. Wykonane są z niezwykle miękkich materiałów, dostosowanych do potrzeb dzieci urodzonych przed terminem. Silikonową osłonkę można przyciąć w sposób ułatwiający wprowadzenie sondy do ust czy nosa małego pacjenta. Jak widać, smoczek taki z łatwością dopasujesz do indywidualnych potrzeb dziecka. Smoczki dla wcześniaków często podzielone są na różne rozmiary, ponieważ wzrost noworodków nie jest jednakowy.

2. Jak wybrać smoczek dla dziecka?

Jeżeli nie potrafisz wybrać odpowiedniego smoczka dla dziecka, zwróć uwagę na rodzaj akcesoriów używanych w szpitalu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko chętnie przyjmie smoczek marki polecanej przez specjalistyczny zakład opieki zdrowotnej. Jednak niektóre wcześniaki zaakceptują jedynie wybrany rodzaj smoczka, posiadający określony kształt. Generalnie, podczas kompletowania wyprawki dla noworodka najlepiej zaopatrzyć się w produkt jak najbardziej przypominający naturalny kształt matczynego sutka.

Wypróbuj różne marki smoczków. W ten sposób przekonasz się, który najbardziej odpowiada twojemu dziecku. Część maluchów przystosuje się do każdego kształtu smoczka, a część wybierze jeden konkretny rodzaj i nie przyjmie innego kształtu. W drugim przypadku nie warto kupować kilku smoczków różnych marek, ponieważ malec i tak posłuży się tylko jednym konkretnym modelem. Wybór odpowiedniego produktu zależy więc od indywidualnych preferencji malucha.

Smoczki dla dzieci posiadają różne rozmiary. Upewnij się, że dopasowałaś wielkość produktu do wieku dziecka. Większość smoczków dzieli się na rozmiary od 0 do 6 miesięcy, a także akcesoria dla starszych maluchów. Po osiągnięciu przez wcześniaka prawidłowej wagi możesz zaopatrzyć się w standardowy smoczek dla noworodków. Wybór odpowiedniego rozmiaru produktu jest niezwykle ważny, ponieważ zarówno zbyt duży, jak i zbyt mały smoczek może doprowadzić do zadławienia. Gdy znajdziesz odpowiedni smoczek, zaopatrz się w kilka produktów tej samej marki i identycznego rozmiaru. W przypadku gdy jeden z ulubionych smoczków się zgubi, użyjesz modelu zapasowego.

Następny artykuł: Wiek dziecka a smoczek
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze