Jaki smoczek do butelki?

Jaki smoczek do butelki będzie najlepszy dla mojego dziecka? - To pytanie zadaje sobie wiele młodych mam. Wśród dostępnych na rynku, bardzo różnorodnych opcji trudno wybrać tę najlepszą dla dziecka. W zależności od wieku i rozwoju dziecka, wybiera się smoczki z różnych materiałów, o różnych kształtach, a także o określonej liczbie i wielkości dziurek. Jeśli odpowiednio dobierzemy smoczek dla dziecka, możemy w przyszłości uniknąć problemów z nauką mówienia i prawidłową artykulacją.

Polecane wideo:

Materiał i kształt smoczka do butelki

Do wyboru masz dwie opcje: smoczki do butelki zrobione z silikonu lub kauczuku.

  • Smoczek silikonowy - to rodzaj przezroczystego smoczka, który zużywa się wolniej niż kauczukowy. Nie trzeba go tak często wymieniać. Ale mają pewną wadę - są twardsze. Nie nadają się dla osłabionych dzieci, które nie będą miały siły ssać.
  • Smoczek kauczukowy (lateksowy) - kauczukowy smoczek do butelki ma brązowy kolor, w odróżnieniu od przezroczystego silikonu. Dziecko nie będzie miało problemu z piciem z butelki przez taki smoczek. Taki smoczek do butelki jednak dość szybko się zużywa i odkształca. Pilnuj, aby dziecko nie musiało pić ze "zdefasonowanego" smoczka, gdyż może to skutkować późniejszymi problemami z artykulacją.

Butelki do karmienia mogą kończyć się smoczkiem okrągłym, anatomicznym lub szerokoodpływowym. Najlepsze są smoczki dla niemowlaka jak najbardziej kształtem przypominające sutek, czyli anatomiczne. Dzięki takim smoczkom dziecko ssie w bardzo podobny sposób, w jaki ssałoby pierś matki.

Ilość dziurek w smoczku do butelki

Od wielkości i ilości dziurek w smoczku od butelki zależy, jak długo dziecko będzie piło. Czas posiłku powinien wynosić 15-40 minut - wtedy można uniknąć ulewania, dławienia się mlekiem i innych problemów z karmieniem z butelki. Do wyboru masz smoczki o różnym przepływie.

  • Smoczek do butelki o wolnym przepływie - ma 1-3 malutkie dziurki. To smoczek odpowiedni dla najmłodszych dzieci, do 4 miesiąca życia, kiedy jeszcze uczą się ssać.
  • Smoczek do butelki o szybkim przepływie - takie 3-dziurkowe smoczki są przeznaczone dla wprawionych w ssaniu maluchów, smoczki do kaszki są najczęściej właśnie tego typu. Wymagają od dziecka lepszej koordynacji oddechu, przełykania i ssania.

Jakie smoczki do butelek są najlepsze? Wybieraj smoczki, które przypominają w kształcie sutek. Dziecko ssące pierś wykorzystuje i ćwiczy mięśnie, które będą mu potrzebne do mówienia. Pamiętaj, aby równie uważnie wybrać smoczek do kaszki.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Karmienie butelką
Karmienie butelką

Jak przejść z piersi na butelkę?

wyłącznie piersią. Decyzja o karmieniu butelką Jednak jak wszystko, co dobre, tak i karmienie piersią kiedyś się kończy. Nie ma znaczenia, czy mama chce przestawić dziecko z karmienia...

Karmienie butelką

Bebiko Junior 4 NutriFlor+

Bebiko Junior 4 NutriFlor+ to mleko modyfikowane dla dzieci powyżej 2. roku życia, stworzone od serca dla brzuszka. To właśnie w brzuszku dziecka zachodzą tak ważne procesy jak proces trawienia oraz proces wchłaniania składników, które wspierają zdrowy...

Karmienie butelką

Mleko modyfikowane a alergia

U dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym pojawić się może alergia na białko mleka krowiego. Niemowlętom podaje się wówczas mieszanki mlekozastępcze (...) , które wydaje się z przepisu lekarza. Alergie na białko mleka krowiego mogą pojawić...

Karmienie butelką

Karmienie butelką niemowlaka

Karmienie butelką niemowlaka

minut w garnku z wrzącą wodą. Później, po każdym karmieniu, myj butelki i smoczki detergentem i gorącą wodą, w ręku bądź w zmywarce. Niektórzy zalecają (...) na działanie wysokich temperatur w zmywarce. Tylko mleko naturalne bądź mieszanka...

Karmienie butelką

Poznaj prawdę na temat karmienia butelką

Poznaj prawdę na temat karmienia butelką

jest sprzedaż butelek do karmienia mających w składzie ten związek. Z kolei te szklane są zdecydowanie bardziej trwałe i zdatne do użycia przez wiele (...) grozi oparzeniem jamy ustnej niemowlęcia. Przed karmieniem...

Karmienie butelką

Kasza dla niemowlaków

Kasza dla niemowlaków

Kaszki wprowadza się do jadłospisu dziecka już od 4 miesiąca życia. W sklepach występuje wiele rodzajów kaszek, które dostosowane są do wieku niemowlęcia.

Karmienie butelką

Mleko modyfikowane - jak rozszyfrować jego skład?

Mleko modyfikowane - jak rozszyfrować jego skład?

Dyskusji nie podlega fakt, że karmienie piersią to najlepszy sposób odżywiania dla noworodka i niemowlęcia. Kontynuowanie naturalnego karmienia (...) skuteczną broń przed infekcjami i zakażeniami. Naturalne karmienie...