Trwa ładowanie...

Jaki smoczek do butelki?

Avatar placeholder
11.07.2019 08:35
Jaki smoczek do butelki?
Jaki smoczek do butelki? (123rf)

Jaki smoczek do butelki będzie najlepszy dla mojego dziecka? - To pytanie zadaje sobie wiele młodych mam. Wśród dostępnych na rynku, bardzo różnorodnych opcji trudno wybrać tę najlepszą dla dziecka. W zależności od wieku i rozwoju dziecka, wybiera się smoczki z różnych materiałów, o różnych kształtach, a także o określonej liczbie i wielkości dziurek. Jeśli odpowiednio dobierzemy smoczek dla dziecka, możemy w przyszłości uniknąć problemów z nauką mówienia i prawidłową artykulacją.

spis treści

1. Materiał i kształt smoczka do butelki

Do wyboru masz dwie opcje: smoczki do butelki zrobione z silikonu lub kauczuku.

  • Smoczek silikonowy - to rodzaj przezroczystego smoczka, który zużywa się wolniej niż kauczukowy. Nie trzeba go tak często wymieniać. Ale mają pewną wadę - są twardsze. Nie nadają się dla osłabionych dzieci, które nie będą miały siły ssać.
  • Smoczek kauczukowy (lateksowy) - kauczukowy smoczek do butelki ma brązowy kolor, w odróżnieniu od przezroczystego silikonu. Dziecko nie będzie miało problemu z piciem z butelki przez taki smoczek. Taki smoczek do butelki jednak dość szybko się zużywa i odkształca. Pilnuj, aby dziecko nie musiało pić ze "zdefasonowanego" smoczka, gdyż może to skutkować późniejszymi problemami z artykulacją.
Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Butelki do karmienia mogą kończyć się smoczkiem okrągłym, anatomicznym lub szerokoodpływowym. Najlepsze są smoczki dla niemowlaka jak najbardziej kształtem przypominające sutek, czyli anatomiczne. Dzięki takim smoczkom dziecko ssie w bardzo podobny sposób, w jaki ssałoby pierś matki.

2. Ilość dziurek w smoczku do butelki

Od wielkości i ilości dziurek w smoczku od butelki zależy, jak długo dziecko będzie piło. Czas posiłku powinien wynosić 15-40 minut - wtedy można uniknąć ulewania, dławienia się mlekiem i innych problemów z karmieniem z butelki. Do wyboru masz smoczki o różnym przepływie.

  • Smoczek do butelki o wolnym przepływie - ma 1-3 malutkie dziurki. To smoczek odpowiedni dla najmłodszych dzieci, do 4 miesiąca życia, kiedy jeszcze uczą się ssać.
  • Smoczek do butelki o szybkim przepływie - takie 3-dziurkowe smoczki są przeznaczone dla wprawionych w ssaniu maluchów, smoczki do kaszki są najczęściej właśnie tego typu. Wymagają od dziecka lepszej koordynacji oddechu, przełykania i ssania.

Jakie smoczki do butelek są najlepsze? Wybieraj smoczki, które przypominają w kształcie sutek. Dziecko ssące pierś wykorzystuje i ćwiczy mięśnie, które będą mu potrzebne do mówienia. Pamiętaj, aby równie uważnie wybrać smoczek do kaszki.

Następny artykuł: Podgrzewacz do butelek
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze