Przejdź na WP

Rzadka choroba pozwala mu robić karierę aktorską. Jest nazywany współczesnym ''Piotrusiem Panem''

Pewien 23-letni mężczyzna pochodzący z Zagrzebia w Chorwacji zyskał dużą popularność ze względu na swój nietypowy wygląd. Mężczyzna ten jest dosłownie uwięziony w ciele dziecka. Jego schorzenie pozwoliło mu na zebranie aktorskiego doświadczenia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Wpływ hormonów na osobowość"

Tomislav Jurcec z Zagrzebia ma 23 lata. Wzbudza niemałe zainteresowanie wszędzie, gdzie się pojawia. Chodzi o jego wygląd, który w ogóle nie pasuje do jego wieku. Nazywany jest ''Piotrusiem Panem'' dzisiejszych czasów. Jego charakterystyczny wygląd otworzył mu furtkę do aktorstwa.

Zobacz także:

Tomislav jest dublerem w serialu ''Gra o Tron''.

Mężczyzna ten wygląda na co najmniej 10 lat młodszego niż w rzeczywistości. Spowodowane jest to zaburzeniami w jego przysadce mózgowej, która odpowiada za proces wzrastania, rozwoju i starzenia się. Dosłownie jest mężczyzną uwięzionym w ciele dziecka. Swoją dolegliwość przekuł jednak na sukces.

(facebook.com)

Aktorstwem zainteresował się w wieku 13 lat, kiedy to spotkał na swojej drodze reżysera teatralnego – Borisa Balaka. Reżyser nakłonił nastoletniego Tomislava do wykorzystania swoich cech szczególnych w pracy aktorskiej. Chłopiec zaczął uczęszczać do szkoły aktorskiej w Zagrzebiu, pojawiał się w sztukach teatralnych, a nawet zagrał w fińskim filmie. Od pewnego już czasu dubluje Petera Dinklage'a w popularnym serialu ''Gra o Tron''.

Dolegliwość pana Jurceca ma oczywiście duże minusy. Ze względu na wygląd, ma problemy w robieniu zakupów i kupowaniu niektórych produktów przeznaczonych dla dorosłych. Mimo to, podchodzi humorystycznie do takich okoliczności.

(facebook.com)

Zapytany o takie sytuacje powiedział: ''Przychodzę do sklepu i chcę kupić papierosy. Sprzedawca musi się wychylić zza lady aby mnie zobaczyć. Kiedy standardowo odmawia sprzedaży, wyciągam mój dowód osobisty i pokazuję, ile mam naprawdę lat. Wtedy daje mi papierosy, przeprasza, a ja wychodzę śmiejąc się''.

Jeden z jego znajomych opisując relacje z Tomislavem powiedział:

''Kiedy spotykam się z Tomislavem na mieście i pijemy alkohol, ludzie zaczynają krzywo patrzeć i zaczepiać mnie z pytaniem: dlaczego daję dziecku alkohol!?''

Dolegliwość Tomislava Jurceca jest dość rzadkim schorzeniem. Ostatnio podobną przypadłość zanotowano u chińskiej dziewczyny - Zeng Yushan. W wieku 7 lat przestała rosnąć. Wykryto dysfunkcje w jej przysadce mózgowej, podobnie jak u Tomislava. Przysadka mózgowa jest wielkości ziarenka groszku. Wydziela ona hormony – wzrostu i dojrzewania, dzięki którym się starzejemy i rośniemy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.