Trwa ładowanie...

W piekle wojny zdarzają się cuda. Żołnierze uratowali umierające niemowlę [VIDEO]

Do prawdziwego cudu doszło w Mosulu, mieście irackim. Grupa żołnierzy irackich przeczesująca opuszczoną szkołę, odnalazła w gruzowisku wycieńczone, głodne dziecko. Udało się je uratować. Prezentujemy materiał wideo nagrany podczas tego wydarzenia.

Zobacz film: "Dzieci z Aleppo przejdą w Polsce operacje ratujące ich życie"

Wojska irackie wspierane przez USA, od kilku miesięcy walczą o miasto Mosul. Podczas rutynowej akcji, uwagę żołnierzy zwrócił odgłos płaczu dziecka, dochodzący z pobliskiego gruzowiska. Postanowili sprawdzić, co się tam dzieje. Okazało się, że w zniszczonej szkole przebywał od kilku dni mały chłopiec.

Zobacz także:

Niemowlę przebywało w jednym z pomieszczeń zniszczonego budynku. Było całkiem nagie, owinięte jedynie w stary kocyk. Z ustaleń wynika, że chłopiec przebywał sam w gruzach szkoły przez kilka dni, bez jedzenia i picia. Matka i dziadek chłopca zginęli wcześniej podczas jednego z wielu bombardowań.

Na filmie widać jak żołnierze napoili chłopczyka, umyli go i opatrzyli rany. Chłopiec jest już bezpieczny i dochodzi do zdrowia.

Oto materiał wideo, opublikowany przez Storyful News:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.