3-letnia dziewczynka trafiła na SOR. Pielęgniarki nie mogły powstrzymać śmiechu
Pewna młoda mama była zmuszona, by udać się z córeczką na SOR. Gdy kobiety przybyły na oddział ratunkowy, pracownicy szpitala nie mogli uwierzyć, w to, co widzą. Trzylatka miała na szyi różową deskę sedesową.
Oto #TopWP. Przypominamy najlepsze materiały ostatnich miesięcy.
1. Utknęła w nocniku
Córka Amy Sanderson uczy się samodzielnie korzystać z nocnika. Pewnego dnia Ivy-Anne udała się do toalety, gdy jej mama przygotowywała obiad.
Kilka minut później dziewczynka weszła do kuchni z różową deską sedesową na szyi.
- Nie wierzyłam, w to, co widzę. Próbowałam pomóc córeczce. Myślałam, że deska bez trudu przejdzie przez główkę, ale to się nie udawało. Do tej pory nie wiem, jak córka ją na siebie włożyła - opowiada mama dziewczynki.
Po kilku nieudanych próbach ściągnięcia deski z główki trzylatki, Amy udała się z córką do pobliskiego szpitala.
- Nie mogłam powstrzymać śmiechu, gdy szłyśmy przez szpitalny parking. W tym czasie padało i w desce zbierała się woda. Moja córeczka musiała co chwilę przechylać się z boku na bok, aby się jej pozbyć - wspomina.
Dziewczynka została przyjęta na szpitalny oddział ratunkowy.
- Pamiętam, jak pielęgniarki na nią patrzyły. Nie mogły powstrzymać śmiechu - mówi mama dziewczynki.
2. Trzy pielęgniarki pomagały dziewczynce
"Operacja" pozbycia się deski trwała prawie godzinę.
- Okazało się, że nawet pracownicy szpitala mieli problem z tym, żeby ją zdjąć. Trzy pielęgniarki zajmowały się moją córeczką. Jedna trzymała Ivy-Anne i próbowała ją uspokoić, druga zakrywała jej oczy, a trzecia starała się delikatnie zdjąć deskę - opowiada Amy.
Ivy-Anne czuje się dobrze. Trzylatka nie doznała żadnych obrażeń.
- Cóż mogę powiedzieć, z moją córeczką nie ma nudy - podsumowuje mama dziewczynki.
3. Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?
To pytanie stawia sobie wielu rodziców. Dziecko rośnie, staje się coraz bardziej samodzielne. Z czasem zacznie samo korzystać z nocnika. Jednak nauka siadania na nocnik powinna być przeprowadzona z cierpliwością i wyrozumiałością. Dziecko nie od razu nauczy się rozpoznawać potrzeby fizjologiczne i często nie zdąży skorzystać z nocnika. Pod żadnym pozorem nie można wówczas na nie krzyczeć.
Pamiętajmy, że do każdego dziecka należy podejść indywidualnie. Jednak ogólnie przyjmuje się, że maluch na nocnik może siadać w wieku dwóch lat. Czasami zdarza się, że nauka siadania na nocnik wprowadzana jest od razu, gdy dziecko nauczy się siadać. Jest to jednak błąd. W tym okresie rodzice powinni wykorzystywać pieluchy tetrowe lub pieluchy jednorazowe.
Dziecko w wieku trzech lat powinno wiedzieć, do czego służy nocnik i umieć z niego korzystać.
Ważne jest, aby rodzice zaakceptowali fakt, że dziecko zacznie siadać na nocniczku, kiedy będzie na to gotowe. Nie warto zatem niczego przyspieszać, a naukę korzystania z nocnika najlepiej potraktować jako zabawę, a nie przymus.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl