Trwa ładowanie...

Pieluchy dla dzieci

Avatar placeholder
05.01.2017 05:04
Pieluchy dla dzieci
Pieluchy dla dzieci

Jedną z wielu różnych decyzji, jakie muszą podjąć świeżo upieczeni rodzice, jest wybór pieluch dla dziecka. Istnieją dwa rodzaje pieluch: tetrowe i jednorazowe. Pieluchy jednorazowe są wygodne w użyciu i nie trzeba ich prać, natomiast pieluchy tetrowe wymagają dużo więcej pracy ze strony rodziców. Jednocześnie mają coraz więcej zwolenników wśród ludzi, którzy troszczą się o środowisko naturalne. Poza tym są tańsze. Co wybrać?

spis treści

1. Jakie pieluchy dla noworodka?

Przy wyborze pieluch dla swojego dziecka zastanów się, jak bardzo leży ci na sercu dobro środowiska naturalnego. Pieluchy tetrowe wyprane w łagodnym środku piorącym są zdecydowanie bardziej korzystne dla środowiska niż pieluchy jednorazowe, które nie rozkładają się po użyciu. Istnieją jednak rodzaje pieluch jednorazowych, które rozkładają się i takie, które można spłukać w toalecie.

Pieluchy tetrowe mają jeszcze jedną przewagę nad pieluchami jednorazowymi; są od nich dużo tańsze. Wystarczy kupić 30-40 pieluch tetrowych i mieć spokój z pieluchami na czas, dopóki dziecko nie nauczy się korzystać z nocnika. Z kolei pieluchy jednorazowe są wygodniejsze w użyciu, zwłaszcza podczas wyjść z domu lub podróży. Większość rodziców korzysta z obu rodzajów pieluch, w zależności od tego, czy spędzają czas w domu czy poza nim.

2. Przewijanie niemowlaka

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Wskazówki dla świeżo upieczonych rodziców przewijających swoje dzieci:

  • Zrezygnuj z gotowych chusteczek do obmywania pupy niemowlaka podczas przewijania dziecka, są nasączone dużą ilością chemikaliów. Wystarczy woda i papier toaletowy.
  • Po umyciu pupy dziecka posmaruj skórę dziecka maścią lub lanoliną aby zapobiec wysypce.
  • Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w czasie przewijania, może przeturlać się i spaść.

W przypadku noworodka przygotuj się na przewijanie go 8-10 razy dziennie.

Pieluchy dla dzieci mają duży wpływ na wygodę i dobre samopoczucie. Bez względu na to, na jakie pieluchy się zdecydujesz, tetrowe czy jednorazowe, zmieniaj je od razu po zabrudzeniu. Pamiętając, że obydwa rodzaje pieluch mają swoje wady i zalety, dostosuj ich użycie do swojego trybu życia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze