Trwa ładowanie...

Pieluchy dla dzieci

Jedną z wielu różnych decyzji, jakie muszą podjąć świeżo upieczeni rodzice, jest wybór pieluch dla dziecka. Istnieją dwa rodzaje pieluch: tetrowe i jednorazowe. Pieluchy jednorazowe są wygodne w użyciu i nie trzeba ich prać, natomiast pieluchy tetrowe wymagają dużo więcej pracy ze strony rodziców. Jednocześnie mają coraz więcej zwolenników wśród ludzi, którzy troszczą się o środowisko naturalne. Poza tym są tańsze. Co wybrać?

Zobacz film: "Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci"
spis treści

1. Jakie pieluchy dla noworodka?

Przy wyborze pieluch dla swojego dziecka zastanów się, jak bardzo leży ci na sercu dobro środowiska naturalnego. Pieluchy tetrowe wyprane w łagodnym środku piorącym są zdecydowanie bardziej korzystne dla środowiska niż pieluchy jednorazowe, które nie rozkładają się po użyciu. Istnieją jednak rodzaje pieluch jednorazowych, które rozkładają się i takie, które można spłukać w toalecie.

Pieluchy tetrowe mają jeszcze jedną przewagę nad pieluchami jednorazowymi; są od nich dużo tańsze. Wystarczy kupić 30-40 pieluch tetrowych i mieć spokój z pieluchami na czas, dopóki dziecko nie nauczy się korzystać z nocnika. Z kolei pieluchy jednorazowe są wygodniejsze w użyciu, zwłaszcza podczas wyjść z domu lub podróży. Większość rodziców korzysta z obu rodzajów pieluch, w zależności od tego, czy spędzają czas w domu czy poza nim.

2. Przewijanie niemowlaka

Wskazówki dla świeżo upieczonych rodziców przewijających swoje dzieci:

  • Zrezygnuj z gotowych chusteczek do obmywania pupy niemowlaka podczas przewijania dziecka, są nasączone dużą ilością chemikaliów. Wystarczy woda i papier toaletowy.
  • Po umyciu pupy dziecka posmaruj skórę dziecka maścią lub lanoliną aby zapobiec wysypce.
  • Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w czasie przewijania, może przeturlać się i spaść.

W przypadku noworodka przygotuj się na przewijanie go 8-10 razy dziennie.

Pieluchy dla dzieci mają duży wpływ na wygodę i dobre samopoczucie. Bez względu na to, na jakie pieluchy się zdecydujesz, tetrowe czy jednorazowe, zmieniaj je od razu po zabrudzeniu. Pamiętając, że obydwa rodzaje pieluch mają swoje wady i zalety, dostosuj ich użycie do swojego trybu życia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.