Pieluchy neoprenowe: idealne na basen dla małego dziecka!
Pieluchy neoprenowe to rodzaj wielorazowej pieluszki na basen. Jest ona konieczna, kiedy wchodzimy do wody z niemowlęciem. Są lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem od pieluch jednorazowych. Sprawdzamy, czym są pieluchy neoprenowe, jakie są ich główne zalety i jak dbać o pieluchy neoprenowe w celu zachowania higieny.
- 1. Pieluchy neoprenowe – opinie
- 1.1. Czy istnieją różnice między pieluchami neoprenowymi a tradycyjnymi pieluchami jednorazowymi?
- 2. Jakie są zastosowania pieluch neoprenowych?
- 3. Czy pieluchy neoprenowe są wielokrotnego użytku czy jednorazowe?
- 4. Czy pieluchy neoprenowe są dostępne w różnych rozmiarach?
- 5. Czy pieluchy neoprenowe są odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci?
- 6. Jakie są koszty i dostępność pieluch neoprenowych na rynku?
- 7. Jakie są ewentualne wady lub ograniczenia korzystania z pieluch neoprenowych?
1. Pieluchy neoprenowe – opinie
Małe dziecko, które nie korzysta jeszcze z nocnika, potrzebuje pieluchy na basen. Jest ona potrzebna, by zatrzymać ewentualne nieczystości.
1.1. Czy istnieją różnice między pieluchami neoprenowymi a tradycyjnymi pieluchami jednorazowymi?
Dostępne są co prawda pieluchy jednorazowe do wody, jednak kiedy nasiąkną, stają się ciężkie i niewygodne. Rozwiązaniem są pieluchy wielorazowe, tzw. kąpieluszki. Są wygodne, łatwe w założeniu i nie wymagają dodakowych zabezpieczeń, np. wkładów. Ubiera się je jak tradycyjną bieliznę, a po wykorzystaniu pierze się w pralce, by móc użyć ją ponownie, gdy zajdzie taka potrzeba.
2. Jakie są zastosowania pieluch neoprenowych?
Takie ekologiczne pieluchy, bo z całą pewnością są przyjaźniejsze dla środowiska niż jednorazówki, idealnie sprawdzają się też latem na plaży i w ogrodzie.
Produkuje się je z neoprenu, czyli syntetycznego materiału gumowego stosowanego w kombinezonach do pływania. Materiał ten wyróżnia się właściwościami izolacyjnymi. Utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała dziecka i sprawia, że pływanie jest dla niego bardziej komfortowe. Jest też lżejszy, bardziej elastyczny i ma właściwości wypornościowe (a to dlatego, że neopren jest wykonany z mikroskopijnych pęcherzyków powietrza). Zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem (UPF 50+).
Pieluchy neoprenowe nie zawierają lateksu, który nierzadko uczula i działa drażniąco na delikatną skórę dziecka. Są też miękkie, więc nie ma ryzyka obtarć i podrażnień skóry.
A to tylko niektóre z zalety pieluch neoprenowych! Warto dodać do nich bogactwo wielu kolorowych wzorów, jak również wygodę i wytrzymałość.
3. Czy pieluchy neoprenowe są wielokrotnego użytku czy jednorazowe?
Pieluchy neoprenowe są wielokrotnego użytku. Po użyciu wystarczy je wyprać i wysuszyć, by móc ponownie z nich skorzystać.
4. Czy pieluchy neoprenowe są dostępne w różnych rozmiarach?
Najbardziej znany producent pieluch neoprenowych, Splash About, ma w swojej ofercie pięć rozmiarów:
- S (0-3 miesięcy)
- M (3-6 miesięcy)
- L (6-12 miesięcy)
- XL (12-24 miesięce)
- XXL (2-3 lata)
Do wyboru, oprócz tradycyjnych pieluszek, są też:
- kostium kąpielowy z kąpieluszką neoprenową,
- pianka z pieluszką neoprenową,
- kombinezon przeciwsłoneczny z pieluszką neoprenową.
5. Czy pieluchy neoprenowe są odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci?
Zdecydowanie! To z myślą o nich powstały! Dostępne są w różnych rozmiarach, tak by móc dobrać je do potrzeb naszego dziecka. Są kolorowe, co zwraca uwagę najmłodszych, i bardzo wygodne w założeniu, co docenią rodzice.
6. Jakie są koszty i dostępność pieluch neoprenowych na rynku?
Pieluchy neoprenowe kosztują ok. 100 zł. Można je też kupić używane za niewielki procent tej kwoty.
Cena pieluch neoprenowych jest wyższa niż jednorazowych, trzeba jednak pamiętać, że kupujemy je na dłuższy czas. Są idealnym rozwiązaniem, kiedy chodzimy z dzieckiem na naukę pływania i basen odwiedzamy regularnie. Wówczas koszt zakupu wielorazowej pieluchy szybko się zwróci. Dodajmy do tego aspekt zdrowotny, ekologiczny i wygodę, które są bezcenne.
7. Jakie są ewentualne wady lub ograniczenia korzystania z pieluch neoprenowych?
Jedyną wadą mogłaby być cena, jednak po przeliczeniu kosztów zakupu pieluch jednorazowych lub w przypadku zakupu pieluchy z drugiej ręki, łatwo ją wyeliminować.