Trwa ładowanie...

Pampersy na basen. Jakie wybrać?

 Agnieszka Gotówka
17.07.2023 11:55
Pampersy na basen. Jakie wybrać?
Pampersy na basen. Jakie wybrać? (https://stock.adobe.com/)

Pampersy na basen na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie do używanych na co dzień pieluch. Jeśli jednak bliżej się im przyjrzeć, zobaczymy istotne różnice, w tym tę najistotniejszą: są wodoodporne. Sprawdzamy, jak działają pampersy na basen i czym się kierować przy ich zakupie.

spis treści

1. Pampersy na basen dla niemowląt – czym się kierować przy ich wyborze?

Pójście z niemowlęciem na basen to doskonały pomysł. Dzieci uwielbiają tego rodzaju aktywność. Woda daję im swobodę ruchu, uspokaja, a trzymający w objęciach rodzic zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Warto więc rozważyć regularne odwiedzanie pływalni ze swoją pociechą.

Niemowlę na basenie
Niemowlę na basenie

Wielu rodziców reaguje nerwowo na sam pomysł zabrania niemowlęcia na basen, ale zajęcia w wodzie mogą

przeczytaj artykuł
Zobacz film: "Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci"

By jednak można było do niej wejść z małym pływakiem, potrzeba mieć ze sobą pampersy na basen dla dzieci. Są to specjalne pieluszki przeznaczone do kontaktu z wodą. Są lekkie i zatrzymują wewnątrz nieczystości (to właśnie dlatego bardzo dobrze przylegają do talii i bioder dziecka).

Zwykła pieluszka na basenie zupełnie się nie sprawdzi. Szybko chłonie wodę, przez co stanie się bardzo ciężka i niewygodna. Z tego samego powodu odradza się jej zakładanie na plaży lub nad jeziorem.

Odparzenia na pupie - leczenie odparzeń
Odparzenia na pupie - leczenie odparzeń

Dlaczego maluszkom tak często odparza się pupa? Jak temu zapobiec? Zaczerwienienie skóry, w miejscach,

przeczytaj artykuł

2. Jakie pampersy na basen wybrać?

Najpopularniejsze są pieluchy jednorazowe. Zakłada się je jak zwykłe majtki, ale są na tyle elastyczne, że nie ma z tym żadnego problemu. Po wyjściu z basenu wystarczy ją zdjąć i wyrzucić do kosza na śmieci. Nie jest to jednak rozwiązanie przyjazne środowisku. Zdarza się też, że u dzieci z wrażliwą skórą (np. z atopową), taka pieluszka wywołuje podrażnienia.

Alternatywą są pieluszki wielorazowe do wody. Nie przepuszczają wody do wnętrza pieluchy, zatrzymują też nieczystości w środku. Łatwo je utrzymać w czystości (po każdym użyciu wystarczy je wyprać w temperaturze 60°) i w torbie podróżnej zajmują mało miejsca. Świetnie sprawdzają się na basenie (również przydomowym), plaży lub nad jeziorem.

Dobrym wyborem są pieluchy neoprenowe. Mają wszyte miękkie ściągacze, które doskonale przylegają do ciała (to chroni przed wydostaniem się z pieluchy zanieczyszczeń). Łatwo się je zakłada, bo nie mają żadnych rzepów i wiązań. Dodatkowo chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym (UPF 50) i szyte są w wielu pięknych wzorach.

Inny rodzaj pieluch wielorazowych do wody to modele uszyte z bawełny i zabezpieczone materiałem PUL.

2.1. Pampersy na basen – rozmiary

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszej jakości pieluszka nie spełni swojej funkcji, jeśli będzie nieodpowiednio dobrana. To dlatego tak istotne jest właściwe dopasowanie rozmiaru. Najczęściej do wyboru są:

  • rozmiar 2-3 – 3-8 kg (0-3 miesiące)
  • rozmiar 3-4 – 6-11 kg
  • rozmiar 5-6 – 12-18kg

3. Gdzie kupić pampersy na basen?

Jednorazowe pieluchy na basen dostępne są w niemal każdym markecie, drogerii lub w aptece. W zależności od rozmiaru i marki opakowanie kosztuje ok. 20 zł (w paczce jest średnio 10-12 sztuk). Nierzadko można je też kupić na basenie, jednak tam ich cena jest wyższa.

Zakup pieluszki wielorazowej to z kolei wydatek rzędu 40-90 zł (pieluszki neopronowe są droższe). Najłatwiej jest kupować je w sklepach internetowych z produktami dla dzieci (zwłaszcza ekologicznymi).

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze