Imię dla dziecka, a znak zodiaku

Wybór odpowiedniego imienia dla dziecka, to zawsze bardzo trudna decyzja dla każdego rodzica. Wielu uważa, że imię może zdeterminować przyszłość malucha, zapewnić mu karierę, wpłynąć korzystnie na jego samoocenę lub wręcz przeciwnie – ograniczyć kreatywność i wpędzić w kompleksy.

Jak wybrać odpowiednie imię dla dziecka?

Imienia dla dziecka nie warto wybierać w pośpiechu. Nie należy również kierować się obowiązującymi trendami. Pamiętaj – moda bardzo szybko się zmienia, a imię będzie towarzyszyć twojemu maluchowi do końca życia. Nie słuchaj również wszystkich rad swoich najbliższych – niech to będzie twoja przemyślana decyzja, bo w końcu to twoja pociecha, prawda?

Polecane wideo:

Wielu rodziców w kwestii wyboru odpowiedniego imienia dla dziecka postanawia zaufać astrologii. Jej najwierniejsi fani i badacze twierdzą, że takie imię będzie silnie związane z cechami charakteru przypisanymi do konkretnego znaku zodiaku. Wzmocni te pozytywne, a wyciszy negatywne.

ZOBACZ TAKŻE: Piękne, ale zapomniane - imiona vintage

Baran (21.03 – 19. 04)

Osoby spod znaku barana są bezpośrednie i szczere. Nie lubią planować, bo przede wszystkim liczy się dla niech to co jest tu i teraz. Typowi wojownicy i przywódcy.

Imię dla dziewczynki spod znaku barana: Adela, Irena, Kinga, Kora, Magdalena, Mariola, Róża, Teresa, Urszula.

Imię dla chłopca spod znaku barana: Bartłomiej, Cezary, Jarosław, Zbigniew, Seweryn,Konrad, Marek, Maurycy, Paweł, Sylwester, Szymon, Wojciech.

Byk (20.04 – 22. 05)

Byki lubią oddawać się zmysłowym przyjemnościom. Cenią sobie bogactwo i elegancję. Lubią zapewniać sobie i bliskim bezpieczeństwo materialne. Typ biznesmena.

Imię dla dziewczynki spod znaku byka: Beata, Antonina, Bożena, Julia, Kalina, Karina, Lidia, Maja, Małgorzata, Monika, Joanna.

Imię dla chłopca spod znaku byka: Adam, Dominik, Filip, Kamil, Maciej, Piotr, Rafał.

ZOBACZ TAKŻE: Zakazane imiona - tak nie nazwiesz swojego dziecka!

Bliźnięta (23.05 – 21. 06)

Bliźnięta lubią popisywać się swoją inteligencją i bardzo szybko się nudzą. To racjonaliści, którzy potrafią podejmować szybkie decyzje. Typ intelektualisty.

Imię dla dziewczynki spod znaku bliźniąt: Ewa, Justyna, Weronika, Zofia, Maja, Małgorzata, Sylwia, Edyta.

Imię dla chłopca spod znaku bliźniąt: Czesław, Jakub, Krzysztof, Stefan, Leszek, Jarosław, Jerzy, Tomasz.

Rak (22.06 – 22.07)

Bardzo wrażliwe znaki zodiaku – również na swoim punkcie. Osoby obdarzone najlepszą intuicją wśród wszystkich znaków zodiaków. Wyjątkowo kreatywne. Typ artysty.

Imię dla dziewczynki spod znaku raka: Anna, Janina, Maja, Małgorzata, Natalia, Wanda, Zuzanna.

Imię dla chłopca spod znaku raka: Artur, Bogusław, Donald, Piotr, Mateusz, Jan, Jonasz, Maciej.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wychowasz rozpieszczone dziecko

Lew (23.07 – 23.08)

Pewne siebie, pełne optymizmu i radości. Lwy nie lubią nudy. Czują się także wyjątkowo źle kiedy ktoś nimi kieruje. Typ władczy.

Imię dla dziewczynki spod znaku lwa: Bożena, Ewa, Roksana, Hanna, Gabriela, Teresa, Lidia, Magdalena.

Imię dla chłopca spod znaku lwa: Daniel, Dariusz, Eryk, Gabriel, Stefan, Sebastian, Marek, Michał, Romuald, Tomasz, Tadeusz.

Panna (24.08 – 22.09)

Krytyczne – wobec siebie, ale także wobec innych. Pedantyczne i wnikliwe. Godne zaufania. Typ perfekcjonisty.

Imię dla dziewczynki spod znaku panny: Izabela, Jadwiga, Katarzyna, Krystyna, Lucyna, Marta, Monika, Natalia, Paulina, Zdzisława.

Imię dla chłopca spod znaku panny: Henryk, Ernest, Franciszek, Józef, Wiktor, Daniel, Adam, Paweł, Mieczysław.

Waga (23.09 – 22.10)

Bardzo towarzyski znak zodiaku. Ceniący równowagę i harmonię zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Trudno radzą sobie z konfliktami. Typ konesera.

Imię dla dziewczynki spod znaku wagi: Lidia, Maja, Antonina, Elżbieta, Kornelia, Beata, Helena, Jolanta, Julia.

Imię dla chłopca spod znaku wagi: Mateusz, Ernest, Bartosz, Zdzisław, Wiesław, Dominik, Filip, Leon, Ludwik.

Skorpion (23.10 – 21.11)

Zaborczy i bardzo angażujący się we wszystko co robi. Wytrzymały znak zodiaku, który prawie nigdy się nie poddaje. Tajemniczy i trudny do rozgryzienia. Typ charyzmatyka.

Imię dla dziewczynki spod znaku skorpiona: Cecylia, Eliza, Martyna, Urszula, Anastazja, Agnieszka, Irena, Kaja, Laura, Marta, Olga.

Imię dla chłopca spod znaku skorpiona: Arnold, Eugeniusz, Gerard, Grzegorz, Jan, Julian, Marian, Mariusz, Zbigniew, Paweł.

Strzelec (22 11 – 21. 12)

Osoby spod znaku strzelca są bardzo optymistyczne i nie lubią być samotne. Cenią towarzystwo ludzi energicznych i spontanicznych. Typ kumpla.

Imię dla dziewczynki spod znaku strzelca: Adela, Agata, Alicja, Bożena, Diana, Gabriela, Hanna, Irena, Julia, Kinga, Maryna, Olga, Sylwia, Urszula.

Imię dla chłopca spod znaku strzelca: Andrzej, Tadeusz, Wojciech, Radosław, Albert, Mateusz, Antoni.

Koziorożec (22.12 – 19. 01)

Koziorożce to osoby mocno stąpające po ziemi. Lubią zaznaczać swoją dominującą pozycję. Są konsekwentne w działaniach i wierne swoim zasadom. Typ profesjonalisty.

Imię dla dziewczynki spod znaku koziorożca: Grażyna, Halszka, Kalina, Paulina, Diana, Aleksandra, Lidia, Sabina, Sonia.

Imię dla chłopca spod znaku koziorożca: Nikodem, Szymon, Karol, Eryk, Michał, Kamil, Dariusz, Grzegorz.

Wodnik (20. 01 – 18. 02)

Bardzo ekstrawagancki znak ceniący oryginalność we wszystkich dziedzinach życia. Trudno dają się przekonać do zmiany swojego zdania. Typ wynalazcy.

Imię dla dziewczynki spod znaku wodnika: Bogna, Danuta, Nikola, Iwona, Jagoda, Lena, Justyna, Katarzyna, Marlena.

Imię dla chłopca spod znaku wodnika: Jeremi, Konrad, Konstanty, Tomasz, Dominik, Mirosław, Patryk, Artur, Hubert.

ZOBACZ TAKŻE: Najrzadsze imiona w Polsce

Ryby (19.02 – 20.03)

Zmienne ryby są obdarzone ogromną wyobraźnią. Nie lubią być ograniczane, często nie radzą sobie z własnymi emocjami. Typ marzyciela.

Imię dla dziewczynki spod znaku ryb: Iga, Noemi, Anna, Wioletta, Agata, Karolina, Monika, Stefania, Ludwika, Sandra.

Imię dla chłopca spod znaku ryb: Bruno, Dymitr, Fryderyk, Jan, Kamil, Jacek, Maksymilian, Mariusz, Ryszard, Sebastian.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

Banany W 10. miesiącu życia dziecka w jego diecie mogą pojawić się banany. To bardzo smaczne i sycące źródło potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca. Warto wiedzieć, że w ich składzie znajduje się również inulina - jest to probiotyk,...

Niemowlę

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Skutki niemycia się Każdy tego kiedyś doświadczył. Pot na plecach, piach we włosach. A później w głowie pojawia się to pytanie: czy przypadkiem nie za długo się nie myłem? No właśnie. Okazuje się, że już jeden dzień bez prysznica wywołuje sporo skutków....

Niemowlę

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Pora roku ma znaczenie Naukowcy od wielu lat zajmują się związkiem między miesiącem urodzenia a podatnością na pewne choroby. Próbują dociec również tego, czy pora roku, w której przyszliśmy na świat, wpływa na osobowość i cechy charakteru. I chociaż...

Niemowlę

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Zwycięzcy konkursu Każdego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin (IAPBP) nagradza najlepsze, najbardziej poruszające zdjęcia z porodów. Organizacja właśnie ogłosiła zwycięzców za 2016 rok. Wybrano ich spośród 1200 fotografów...

Niemowlę

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe Twoje dziecko jest marudne, płaczliwe, ma problemy ze snem i stale chce być noszone na rękach? Na dodatek nie chce jeść i zachowuje się tak, jakby cofnęło się w rozwoju? Nie martw się! Najpewniej przechodzi właśnie skok rozwojowy. To minie....

Niemowlę

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

Krewetki Pierś z kurczaka jest jednym z najbardziej popularnych mięs w kuchni polskiej. Dzięki dużej zawartości białka, dostarczającego organizmowi niezbędnych aminokwasów, drób jest chętnie spożywany przez sportowców. Ponadto jest bogatym źródłem witaminy...

Niemowlę

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja znanych modeli dziecięcych w lodowym pałacu Ta przepiękna sesja odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Tatrzańskiej Świątyni Lodowej znajdującej się w Tatrach Wysokich na Słowacji. Jej bohaterami są sławni modele o polskich korzeniach - Alexandra...