Trwa ładowanie...

Pieluchy dla wcześniaków

Avatar placeholder
05.01.2017 05:06
Pieluchy dla wcześniaków
Pieluchy dla wcześniaków (Zdjęcie autorstwa J.K. Califf / CC BY-SA 2.0)

W normalnych warunkach ciąża trwa 40 tygodni, jednak czasem dziecko przychodzi na świat wcześniej. Noworodek urodzony po 36 tygodniu ciąży uważany jest za dziecko terminowe, jednak wciąż może być dużo mniejsze niż pozostałe dzieci. Dziecko urodzone przed 35 tygodniem ciąży nazywane jest wcześniakiem.

Najczęściej wcześniak ma inne potrzeby, jest lżejszy i ma delikatniejszą skórę niż dziecko urodzone w terminie. Poza tym, pieluchy dla wcześniaków powinny pokrywać i kłaść odpowiedni nacisk na pępek noworodka. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się specjalne modele pieluch przeznaczone dla dzieci urodzonych przed planowanym terminem porodu.

spis treści

1. Materiałowe pieluchy dla wcześniaków

Pieluchy wielokrotnego użytku były kiedyś popularnym produktem, jednak po wejściu na rynek pieluch jednorazowych zyskały poważnego konkurenta. Mimo wszystko, materiałowe pieluchy dla wcześniaków przetrwały po dziś dzień, a stało się tak dzięki licznym zaletom, które oferują zarówno młodym mamom, jak i noworodkom.

Zobacz film: "Dlaczeg dzieci tak często chorują?"

Jedną z głównych korzyści płynących ze stosowania pieluch materiałowych jest ich naturalność – zwykle nie zawierają (lub zawierają niewiele) chemikaliów mogących podrażnić wrażliwą skórę malca. Nawet włókna syntetyczne wykorzystywane w produkcji pieluch mają mniej szkodliwych substancji niż pieluchy jednorazowe.

Poza tym, używanie materiałowych pieluch dla dzieci jest dużo bardziej ekonomiczną opcją. Są to pieluchy wielokrotnego użytku, które po wypraniu należy gotować około 15 minut w celu usunięcia pozostałości bakterii i mydła. Produkt ten jest również przyjazny dla środowiska. Jeżeli postanowisz używać pieluch z materiału, znacznie zmniejszysz ilość produkowanych śmieci. Poza tym, jeżeli dobrze zadbasz o używane pieluchy, spokojnie możesz stosować je u kolejnego dziecka.

Używanie przewiewnych pieluch z materiału zapobiega pojawieniu się wysypki na skórze dziecka, ponieważ ułatwiają one kontrolę zawartości pieluchy. W ten sposób można ją zmienić zaraz po pojawieniu się zawartości.

Obok wszystkich zalet pieluch można jednak wymienić dwie wady produktu, odnoszące się do użytkowania pieluch z materiału. Ze względu na konieczność częstego przewijania dziecka, nie nadają się one na dalekie podróże i mogą wywoływać częsty płacz dziecka w ciągu nocy, powodując problemy ze snem noworodka i co za tym idzie - rodziców.

2. Jednorazowe pieluchy dla wcześniaków

Pieluchy jednorazowe zapewniają doskonałą ochronę przed przeciekaniem, jednak aby były skuteczne, należy dopasować dobry rozmiar produktu. Pozwalają one dziecku na spokojny sen w nocy i są dużo bardziej chłonne niż pieluchy z tetry.

Co ważne, nie ma potrzeby prania i gotowania pieluch jednorazowych – po zużyciu po prostu wyrzuca się je do kosza na śmieci. Pranie pieluch jest więc jednym obowiązkiem, który można skreślić z długiej listy zadań świeżo upieczonej mamy. Są one również świetnym produktem na długie podróże.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.