Trwa ładowanie...

Jak wybrać korektor pod oczy?

Jak wybrać korektor pod oczy?
Jak wybrać korektor pod oczy? (123rf)

Korektor to produkt niezbędny w kosmetyczce kobiet borykających się z cieniami pod oczami. Na rynku dostępne są korektory pod oczy w płynie przeznaczone dla pań z niewielkimi cieniami i w sztyfcie o właściwościach silnie kryjących. Dzięki znajomości technik aplikacji korektora cienie i worki pod oczami staną się mniej widoczne.

spis treści

1. Jak wybrać korektor?

Na rynku kosmetycznym dostępne są korektory pod oczy w sztyfcie i w płynie. Konsystencja tego kosmetyku jest równie ważna, jak jego kolor. Nie należy nabywać tego kosmetyku bez uprzedniego przetestowania tego, jak wygląda i zachowuje się na naszej skórze.

Należy wybrać korektor pod oczy o ton lub dwa jaśniejszy w stosunku do podkładu, którego aktualnie używamy. Jaśniejszy odcień pozwoli zamaskować cienie pod oczami i rozjaśnić tę okolicę twarzy. W drogeriach dostępne są również korektory w kolorach: zielonym, żółtym i różowym. Każdy z nich wykazuje odmienne właściwości. Na cienie pod oczami odpowiedni będzie korektor w odcieniu żółtym – zamaskuje siniaki i zniweluje fioletową barwę skóry w okolicy oczu.

Korektor to produkt niezbędny w kosmetyczce kobiet borykających się z cieniami pod oczami
Korektor to produkt niezbędny w kosmetyczce kobiet borykających się z cieniami pod oczami
Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"

Korektor w sztyfcie wykazuje właściwości kryjące, dlatego sprawdzi się u pań z widocznymi i ciemnymi cieniami pod oczami. Zawarte w nim pigmenty pomagają zamaskować tę przypadłość. Kobiety, których cienie nie są bardzo widoczne, powinny wybrać korektor pod oczy w płynie, który cechuje się lżejszą konsystencją.

2. Jak nakładać korektor pod oczy?

Korektor pod oczy nakładamy po przygotowaniu skóry do wykonania makijażu. Krok pierwszy polega na oczyszczeniu cery przy pomocy wacika nasączonego mleczkiem kosmetycznym, płynem micelarnym lub tonikiem do twarzy.

To też warto wiedzieć

Krok drugi to aplikacja kremu pielęgnacyjnego do twarzy i kremu pod oczy dostosowanego do wieku kobiety i potrzeb jej skóry (dostępne są nawilżające kremy pod oczy i kremy przeciwzmarszczkowe). Warto odczekać kwadrans i pozwolić kremowi wniknąć w głębsze warstwy skóry.

Teraz można przystąpić do nakładania podkładu na całą twarz. Do aplikowania tego kosmetyku można wykorzystać palce dłoni, pędzel lub gąbeczkę. Metoda nakładania fluidu zależy od indywidualnych preferencji kobiety.

Czwarty krok to aplikacja korektora pod oczy. Niektórzy wizażyści zalecają, by wykonać ten etap wcześniej, przed nałożeniem podkładu, ale w czasie nanoszenia fluidu na twarz istnieje ryzyko, że korektor zostanie starty, co sprawi, że cienie pod oczami będą widoczne. Korektor nakładamy w niewielkiej ilości na skórę pod oczami i na powieki (nadmiar może zgromadzić się w zmarszczkach mimicznych i je uwydatnić).

Następnie kosmetyk można wklepać opuszkami palców, by stopił się ze skórą, a granica między korektorem a podkładem była niewidoczna. Inny sposób aplikacji korektora to roztarcie go puchatym pędzlem lub wklepanie przy pomocy gąbeczki. Dzięki temu kosmetykowi cienie pod oczami staną się mniej widoczne, a okolica oczu zostanie rozjaśniona. Ostatni krok makijażu maskującego cienie pod oczami to oprószenie skóry sypkim pudrem, który utrwali korektor i zapobiegnie ścieraniu się tego kosmetyku z powierzchni skóry.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze