Trwa ładowanie...

Masło kakaowe na cienie pod oczami

 Agnieszka Gotówka
30.05.2017 19:51
Masło kakaowe na cienie pod oczami
Masło kakaowe na cienie pod oczami

Cienie pod oczami mogą być objawem nie tylko zmęczenia, ale i choroby. Jest to ponadto defekt kosmetyczny, który trudno zamaskować. Są jednak sposoby, by zredukować cienie pod oczami. Jednym z nich jest zastosowanie masła kakaowego.

Cienie pod oczami, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu zaczerwienione oczy, mogą być objawem określonej dolegliwości lub choroby. Może to być zespół suchego oka (potocznie określany jako suche oko), jak również zapalenia spojówek czy infekcji oka. Zanim więc uznamy, że cienie pod oczami wynikają jedynie ze zmęczenia, powinniśmy bliżej przyjrzeć się samemu oku, by wskazać ewentualne objawy towarzyszące.

1. Jak zredukować cienie pod oczami?

Cienie pod oczami w wielu przypadkach trudno wyeliminować. Z pewnością jednak należy spróbować je usunąć, by poczuć się lepiej i atrakcyjniej.

Skóra w okolicach oczu jest delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji
Skóra w okolicach oczu jest delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji
Zobacz film: "Jak radzić sobie z ciążową huśtawką nastrojów?"

Skóra w okolicach oczu jest delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Codzienne jej nawilżanie powinno wystarczyć, jednak czasem nie przynosi ono oczekiwanych efektów. Warto wówczas zastosować domowy sposób na redukcję cieni pod oczami.

Należą do nich:

  • lód lub schłodzona w zamrażalniku łyżka – chłodny okład należy przyłożyć w okolice oka na kilka minut,
  • kompres z herbaty – ciepłą torebkę świeżo zaparzonej herbaty należy położyć pod oczy.

Zarówno lód, jak i teina zawarta w herbacie ma za zadanie obkurczyć naczynia krwionośne. Pozwoli to na zmniejszenie cieni pod oczami.

To też warto wiedzieć

Wykonując codzienny makijaż, nie powinno się z kolei zapominać o korektorze (powinien być on w tonie jaśniejszym od skóry; rozprowadza się go poprzez delikatne wklepywanie). Skórę pod oczami rozjaśni z kolei okład z ogórka. Plasterki tego warzywa (najlepiej wcześniej schłodzone) należy położyć na oczy na co najmniej 10 minut.

Bardzo dobre efekty w redukcji cieni pod oczami przynosi również masło kakaowe. Jest to produkt o neutralnym odcieniu i gęstej konsystencji, dlatego nie ma problemu z nałożeniem i rozprowadzeniem kremu. Kosmetyk ten słynie z bardzo dobrego nawilżenia skóry, ma ponadto działanie wygładzające.

Zadbaj o swoją cerę
Zadbaj o swoją cerę [10 zdjęć]

Jedną z najważniejszych rzeczy jest zdrowa dieta bogata w błonnik, owoce i warzywa.

zobacz galerię

Czasem trudno jest pozbyć się na stałe cieni pod oczami. Dlatego tak ważne jest poznanie sposobów na redukcję tego rodzaju defektu. Zastosowanie kilku metod w pełni naturalnych, w połączeniu z nawilżeniem skóry i odpowiednio dobranymi kosmetykami, powinny wygładzić skórę, ukrywając przy tym nieestetyczne zaciemnienie wokół oczu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze