Akcesoria dla noworodka

Akcesoria dla noworodka trzeba wybierać z rozwagą, bo wiele rzeczy może być tak naprawdę przydatnych przez pierwsze miesiące życia. Można zacząć kompletować wyprawkę dla noworodka już w czasie ciąży. Grupy produktów niezbędnych maluchowi to przede wszystkim ubranka, pieluszki, kosmetyki do pielęgnacji i inne akcesoria. Kupując wózek i inne większe akcesoria dla dziecka, można zastanowić się, czy na pewno musi być on nowy. Dziecko dość szybko z niego wyrośnie, można więc zaoszczędzić i kupić używany przez kilka miesięcy przez inne dziecko.

Polecane wideo:

Wyprawka dla noworodka

Absolutnie podstawowe akcesoria dla noworodka to przede wszystkim pieluszki i ubranka. Jeśli rodzice decydują się na pieluchy jednorazowe, muszą wziąć pod uwagę, że większość małych dzieci zużywa aż 12 dziennie. Pieluszki tetrowe i tak się przydadzą, są chłonnym i wygodnym materiałem do wielu różnych czynności przy dziecku, nawet jeśli nie będą służyły dziecku jako pieluchy. Pieluszki jednorazowe są wygodne, bo się je po prostu wyrzuca po zabrudzeniu. Trzeba pamiętać, aby dopasowywać je do wieku dziecka, gdyż mają one różne rozmiary.

Maluszek w pierwszych tygodniach życia będzie prawdopodobnie wymagał kilkakrotnego przebierania w ciągu dnia. Dlatego ilość ubranek, szczególnie śpioszków, na początek musi być spora, żeby nadążyć z ich praniem. To samo dotyczy ręczników. Maluszek powinien dostać także czapeczkę, w zależności od pory roku ciepłą lub cieniutką, skarpetki, koszulki, majteczki i kaftaniki.

Rzeczy potrzebne noworodkowi

Akcesoria dla noworodka trzeba wybierać z rozwagą, bo wiele rzeczy może być tak naprawdę przydatnych przez pierwsze miesiące życia. Można zacząć kompletować...

Pielęgnacja noworodka

Akcesoria do pielęgnacji noworodka to przede wszystkim kosmetyki do kąpieli. Powinny to być produkty przeznaczone dla niemowląt, hipoalergiczne, bez substancji zapachowych i koloryzujących. Do każdego przewijania potrzebne będą nawilżane chusteczki, które naprawdę ułatwiają życie młodym rodzicom. Niektórzy polecają także maty do przewijania. Po każdym zamoczeniu skóry noworodka trzeba ją nawilżyć, gdyż jest bardzo delikatna. W tym celu można użyć oliwki lub specjalnego, delikatnego kremu dla niemowląt.

Inne akcesoria dla noworodka

Oprócz drobnych akcesoriów trzeba się zaopatrzyć także w większe (i kosztowniejsze!) rzeczy dla dziecka. Na pewno przyda się wózek, nosidełko i fotelik samochodowy (fotelik przodem do kierunku jazdy przyda się dopiero później). Obecnie są dostępne rozwiązania łączące te trzy funkcje. Chodzi o to, aby móc się jak najwygodniej przemieszczać z dzieckiem. Maluch nie musi przecież przebywać ciągle w czterech ścianach, może poznawać świat już od najmłodszego wieku! Początkowo do noszenia dziecka najlepsza jest chusta. Dopiero później można nosić dziecko w nosidełku.

Pokój dziecka wymaga początkowo przede wszystkim kołyski lub łóżeczka i miejsca do przewijania. Można kupić specjalny stół do przewijania, jednak wielu rodzicom wystarcza po prostu zwykły blat. Trzeba w takim przypadku pamiętać, aby ani na chwilę nie spuszczać wzroku z dziecka leżącego na zwykłym blacie (specjalne stoły do przewijania mają uniesione brzegi, co uniemożliwia dziecku spadnięcie)!

Po zakupach i umeblowaniu pokoju dziecka, można zacząć zastanawiać się, jak zabezpieczyć dom dla dziecka, aby po nauczeniu się samodzielnego poruszania, było bezpieczne.

Wyprawka dla noworodka

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wyprawka dla noworodka
Wyprawka dla noworodka

Pościel dla noworodka

Pościel dla noworodka

. Na co zwrócić uwagę przy kupnie pościeli dla noworodka? Wybierając pościel dla dzieci, należy skupić się na materiale, z jakiego została wykonana. Wiadomo (...) produktu o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Jak...

Wyprawka dla noworodka

Smoczek dla noworodka

Smoczek dla noworodka

ssakowi, czynność ta jest potrzebna do zdobywania pokarmu oraz zaspokajania potrzeb emocjonalnych - bliskości, ciepła i bezpieczeństwa. Noworodki (...) także, że noworodek bazuje tylko na pokarmie z piersi matki . Techniki...

Wyprawka dla noworodka

Wózek dla noworodka

Wózek dla noworodka

Wózek dla noworodka musi być tzw. wózkiem głębokim, czyli takim, w którym dziecko leży płasko, a wózek jest zwrócony w stronę opiekuna. Maluszek (...) , które pełnią rolę fotelika dla dziecka, gondoli do przenoszenia oraz wózka. Rodzaje...

Wyprawka dla noworodka

Jesienna wyprawka dla dziecka

Kiedy termin porodu przypada na okres jesieni bądź zimy, pamiętaj, że standardowo nazywana wyprawka, którą przygotowuje każda mama dla swej maleńkiej (...) rożku. Tanio i dobrej jakości dostaniesz na aukcjach internetowych. Prócz tego...

Wyprawka dla noworodka

Wybór pieluch

Wybór pieluch

Wbrew pozorom, wybór pieluch nie jest wcale prosty, a jedna decyzja pociąga za sobą konieczność dokonania następnych. AIO, kieszonki, formowane, bambusowe, muślinowe, ekologiczne, jednorazowe? Jaki rozmiar, jakiej firmy, ile sztuk?

Wyprawka dla noworodka

Rzeczy potrzebne noworodkowi

Rzeczy potrzebne noworodkowi

kompletować wyprawkę dla noworodka już w czasie ciąży. Grupy produktów niezbędnych maluchowi to przede wszystkim ubranka, pieluszki, kosmetyki do pielęgnacji i inne akcesoria. (...) Akcesoria dla noworodka...

Wyprawka dla noworodka

Jesienna wyprawka

Jesienna wyprawka

Kiedy termin porodu przypada na okres jesieni bądź zimy, pamiętaj, że standardowo nazywana wyprawka, którą przygotowuje każda mama dla swej maleńkiej pociechy, musi być nieco inna; nazwijmy to: trochę urozmaicona.

Wyprawka dla noworodka

Zakupy dla noworodka

Zakupy dla noworodka

Kupowanie pierwszych rzeczy dla maluszka sprawia wiele przyjemności przyszłym mamom.