Trwa ładowanie...

Odnalazła syna przez Google. Po 19 latach od adopcji doszło do spotkania

 Monika Matuszko
01.01.2019 22:58
Kobieta odszukała swojego adoptowanego syna
Kobieta odszukała swojego adoptowanego syna (lifedaily.com)

19 lat temu Amanda oddała swojego syna do adopcji. Na przestrzeni tych lat w pewnym momencie straciła kontakt z jego rodziną. Długie poszukiwania, które podjęła nie przynosiły skutków...

Amanda Borland w wieku 17 lat urodziła dziecko, które następnie oddała do adopcji. Zastępczy rodzice, Gene i Kerry Hardy, zgodzili się, aby była to adopcja otwarta. Kobieta przesyłała więc każdego roku chłopcu kartkę urodzinową, zwrotnie dostając jego aktualne zdjęcia.

-\ Wszystko przechowywaliśmy jako pamiątka dla chłopca. Zachowaliśmy każdą kartkę, którą dostaliśmy od biologicznej matki - twierdzi Gene.

Zobacz także:

Zobacz film: "Historie osób adoptowanych. Jak poznali prawdę?"

Niestety, po kilku latach rodzina wyprowadziła się, a z biologiczną matką urwała kontakt. Kobieta zaczęła poszukiwania syna, znając jedynie jego imię oraz stan, w którym mieszka.

Kobieta poszukiwała swojego adoptowanego syna
Kobieta poszukiwała swojego adoptowanego syna

Na ostatnim zdjęciu, które otrzymała od rodziny zastępczej, Jibril był ubrany w strój do gry w baseball. Kobieta pytała więc o niego w drużynach baseballowych, jednak bez skutku. Zdesperowana poprosiła wreszcie o pomoc swoją córkę, która zaczęła wraz z nią szukać chłopaka w sieci. To był strzał w dziesiątkę.

W tej rodzinie po 101 latach w końcu przyszła na świat dziewczynka
W tej rodzinie po 101 latach w końcu przyszła na świat dziewczynka [7 zdjęć]

Rodzina Unterdahla z Wielkiej Brytanii złamała w tym miesiącu wieloletnią tradycję. Po raz pierwszy

zobacz galerię

Poprzez Google, kobieta znalazła jego zdjęcie, które było powiązane z kontem na Twitterze. Jak się okazało, przez ten czas nie mogła odnaleźć Jibrila, ponieważ zrobiła w błąd w jego imieniu. Kobieta zamiast szukać Jibrila, chciała odnaleźć Jabrila.

Po skontaktowaniu się z chłopakiem została podjęta decyzja o spotkaniu. Wiedział, że jest adoptowany odkąd skończył 17 lat. Znał jedynie imiona rodziców. 14 marca 2017 r. poleciał do Północnej Karoliny, aby osobiście ich zobaczyć.

Zobacz także:

-/ Byłem bardzo nerwowy, sytuacja trochę mnie przerastała. Mój młodszy brat i ja najbardziej to przeżywaliśmy. Nie umiem wytłumaczyć tego uczucia, które towarzyszło mi, kiedy po raz pierwszy przytuliłem się do biologicznych rodziców - powiedział Jibril. Materiał o historii Jibrila jego biologicznej mamie pojawił się w programie Inside Edition w Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcie podczas rodzinnego spotkania
Zdjęcie podczas rodzinnego spotkania

1. Co to jest adopcja otwarta?

Do otwartej adopcji dochodzi wtedy, kiedy rodzina adopcyjna i biologiczna postanawiają utrzymywać ze sobą kontakt. Rodziny mogą wymieniać między sobą listy, e-maile, prowadzić rozmowy telefoniczne, a także się spotykać. Prawa do opieki spoczywają jednak w rękach rodziców adopcyjnych, nie biologicznych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze