Trwa ładowanie...

Dzielna 10-latka ocaliła swoje rodzeństwo z pożaru

Nie trzeba mieć wielu lat, aby stać się bohaterem. Przykładem małego bohatera jest Julia Czernowa z Rosji, która ocaliła piątkę swojego rodzeństwa. Dziewczynka niemal nie przepłaciła tego czynu swoim życiem.

Zobacz film: "Jak radzić sobie z infekcjami u dzieci?"

Kiedy matka dzieci udała się do lasu, by pozbierać chrust, w domu wybuchł pożar. W tym momencie 10-latka przebywała sama w domu wraz z piątką swojego młodszego rodzeństwa. Po zobaczeniu dymu spanikowane dzieci zaczęły wchodzić pod łóżka i chować się za szafę. Jednak nie Julia, która zachowała zimną krew.

W nosie jej dziecka pojawiły się czarne kropki. Co było przyczyną?
W nosie jej dziecka pojawiły się czarne kropki. Co było przyczyną? [5 zdjęć]

Każdą mamę ogarnia duży niepokój, kiedy na ciele swojego dziecka zauważa zmiany niewiadomego pochodzenia.

zobacz galerię

Dziewczynka działała szybko. Wybiła okno, wyrzuciła na zewnątrz kołdrę i przerzuciła na nią swojego brata. Nastepnie zaczęła szukać w domu reszty rodzeństwa i wyprowadzać w bezpieczne miejsce.

Julia uratowała swoje rodzeństwo
Julia uratowała swoje rodzeństwo (www.mchs.gov.ru)

Kiedy sąsiad dostrzegł pożar, od razu udał się na pomoc. Zobaczył stojącą koło domu piątkę dzieci. Przez okno dostrzegł nieprzytomną 10-latkę. Mężczyzna wyciągnął Julię i wezwał pomoc.

Życiu małej Julii nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.