Trwa ładowanie...

Wszystko dla noworodka

Avatar placeholder
15.01.2015 14:18
Wszystko dla noworodka
Wszystko dla noworodka

Przyjście dziecka na świat wiąże się z przygotowaniami rodziców do właściwego przyjęcia malucha w domu i rodzinie. Mały człowieczek ma bardzo duże potrzeby. Przyszli rodzice przez cały okres ciąży kompletują wyprawkę dla noworodka, aby maleństwu niczego nie brakowało. A lista jest niemała. Noworodek potrzebuje odpowiednich ubranek, kosmetyków, przyborów do pielęgnacji, a przede wszystkim wielu pieluszek. Robiąc zakupy dla nowego członka rodziny warto zwrócić uwagę na kilka drobiazgów.

spis treści

1. Pieluszki i ubranka dla noworodka

Większość noworodków zużywa do 12 pieluszek dziennie. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele ich rodzajów. Można wybrać między pieluszkami wielorazowymi, które można prać, oraz pieluszkami jednorazowymi. W przypadku tych drugich należy pamiętać, aby dobierać je odpowiednio do wieku, gdyż w miarę rozwoju dziecka potrzebne będą coraz większe pieluszki. Do właściwej pielęgnacji noworodka niezbędne są także chusteczki nasączone. Warto zaopatrzyć się także w serwetki i materiałowe pieluszki, które są bardzo pomocne w sprzątaniu po dziecku oraz podczas karmienia, gdy dziecku się odbija.

Wyprawka dla dziecka jest niczym bez ślicznych, kolorowych dziecięcych ubranek. Podczas zakupów warto pamiętać, że ubranka te trzeba będzie bardzo często prać, i że prawdopodobnie dziecko trzeba będzie przebierać nawet kilka razy dziennie. Z tego względu warto zaopatrzyć się w kilka zestawów. Dobrze jest mieć spory zapas śpioszków, tak na wszelki wypadek.

2. Kosmetyki i akcesoria dla noworodka

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Oprócz olejków i kremów dla niemowląt ważne są także kosmetyki do kąpieli. Czas kąpieli powinien być relaksujący i uspokajający. Aby osiągnąć ten efekt, wybierz łagodne mydełka i szampony, najlepiej na bazie lawendy.

Ważnym punktem na liście zakupów są kocyki i ręczniczki. Najlepiej mieć ich kilka, gdyż dzieci szybko je brudzą. Wybieraj te z miękkich materiałów. Pamiętaj także o śliniaczkach. W tym przypadku również lepiej zaopatrzyć się w cały zestaw. Kolejny element wyprawki dla noworodka to mata do przewijania. Wiele mam nie wyobraża sobie życia bez niej.

Co jeszcze kupić dla noworodka? Kolejne przydatne rzeczy to:

  • kapelusiki i czapeczki;
  • skarpetki;
  • sweterki;
  • body;
  • kaftaniki.

Wyprawka dla noworodka to nie tylko urocze ubranka, ale przede wszystkim przedmioty niezbędne do pielęgnacji dziecka. Robiąc zakupy należy myśleć praktycznie. Niektóre rzeczy wyglądają słodko, ale bardzo trudno je dziecku nałożyć, a później prać. Dobrze przygotowana wyprawka ułatwia życie rodzicom, zwłaszcza na początku, gdy pierwszy raz zaczynają się obchodzić z noworodkiem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze