Trwa ładowanie...

Krem ochronny dla dzieci

Avatar placeholder
27.10.2017 13:11
Krem ochronny dla dzieci
Krem ochronny dla dzieci

Krem ochronny dla dzieci jest niezbędny nie tylko przed wyjściem na duży mróz, gdyż nawet temperatura w okolicach 0 stopni wymaga od ciebie dodatkowej ochrony skóry maleństwa. Ważne jest, aby dobrze wybrać krem dla dziecka, szczególnie jeśli jest jeszcze małe, a jego skóra wyjątkowo delikatna. Aby podołać temu zadaniu, najlepiej jak najwięcej dowiedzieć się o kremach ochronnych dla dzieci i niemowląt. Jakie kosmetyki dla noworodka wybrać, aby uniknąć wysuszania delikatnej skóry? Na pewno będą to kosmetyki bez substancji zapachowych i innych sztucznych "ulepszaczy", które mogą nawet wywołać reakcję alergiczną na skórze dziecka.

 

spis treści

1. Najlepsze kosmetyki dla dzieci

Krem dla maluszka
Krem dla maluszka

Krem ochronny dla dzieci jest niezbędny nie tylko przed wyjściem na duży mróz, gdyż nawet temperatura

zobacz galerię
Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Pierwsza zasada wyboru kremu ochronnego dla niemowlęcia i dziecka jest prosta - im mniej, tym lepiej. Jeśli w składzie kremu ochronnego dla dzieci znajdziesz tylko wodę i olej - jest to potencjalnie dobry wybór. Oczywiście, nie wiadomo na pewno, jak zareaguje skóra dziecka na kosmetyki. Ale niewielka ilość składników w kosmetykach dla dzieci zmniejsza ryzyko podrażnienia lub uczulenia.

Najlepsze kosmetyki dla noworodka to takie, które nie zawierają substancji zapachowych i koloryzujących. Pamiętaj, że nawet naturalne aromaty mogą uczulić dziecko. Najlepiej wybierać spośród kosmetyków przeznaczonych dla dzieci. Ale nawet wtedy dokładnie czytaj skład każdego kosmetyku!

W pielęgnacji niemowląt dobrze sprawdzają się zwykłe oliwki dla dzieci. Zazwyczaj nie zawierają one żadnych dodatkowych substancji, które mogłyby wywołać podrażnienia na skórze dziecka. Nie muszą zawierać nawet konserwantów - w przypadku innych kosmetyków dla dzieci konserwantów nie da się raczej uniknąć.

Krem ochronny zazwyczaj wystarcza skórze dziecka. Jeśli nie pojawia się przesuszenie - nie trzeba sięgać po maść. Jednak jeśli mimo regularnego używania kremu, skóra dziecka jest wysuszona i się łuszczy - wybierzmy się do apteki po tłustą maść.

2. Tłusty krem ochronny dla dzieci to podstawa

Druga zasada to: krem dla dzieci ma być tłusty. Nawilży on porządnie buzię dziecka i ochroni skórę przed zimnem. Aby ochronić skórę dziecka przed zimnem - zawsze przed wyjściem smaruj ją odpowiednim kremem ochronnym dla dzieci.

Trzecia zasada: smarujemy wszystko, co nie jest zakryte czapką, szalikiem i rękawiczkami. Szczególnie dokładnie nawilżamy nos, płatki uszu i policzki.

Czwarta zasada: pod żadnym pozorem nie rezygnujemy ze smarowania, nawet jeśli dziecko zdecydowanie protestuje. Zrób z tego zabawę, pozwól dziecku posmarować twoją twarz, "namaluj" kremem kropeczki na twarzy dziecka.

Piąta zasada: im zimniej, tym grubiej. Pamiętamy o tym, kiedy ubieramy dziecko - pamiętajmy o tym też wtedy, kiedy smarujemy buzię dziecka kremem ochronnym.

Szósta zasada: nie ryzykujmy wyziębienia małego organizmu, kiedy jego układ immunologiczny wciąż nie jest w pełni rozwinięty. Jeżeli jest bardzo zimno, lepiej zrezygnować ze spaceru. Niemowlę nie powinno być brane na spacer przy temperaturze poniżej minus 10 stopni Celsjusza.

Siódma zasada: słońce świeci także w zimie. Szkodliwe promieniowanie może podrażnić skórę o każdej porze roku. O kremach ochronnych z filtrami UV trzeba pamiętać zawsze. Szukaj kremów dla dzieci z oznaczeniem UVA i UVB - to dwa rodzaje promieniowania UV przed którymi należy chronić skórę dziecka.

Składniki kremów ochronny dla dzieci

Składniki ochronne, które mogą się znaleźć w kremach dla dzieci:

  • pantenol - ma działanie przeciwzapalne,
  • olejki,
  • tłuszcze roślinne,
  • wosk pszczeli.

3. Składniki łagodzące i nawilżające w kremach dla dzieci

  • wyciągi z ziół, takich jak rumianek, melisa - działają przeciwzapalnie i łagodzą podrażnienia,
  • aloes - intensywnie nawilża skórę dziecka,
  • olejki, np. z migdałów,
  • witamina E.

Są to składniki, których nie musisz się obawiać - nie podrażnią skóry dziecka.

Składniki kremów dla dzieci powinny także chronić przed promieniowaniem UV (np. dzięki tlenkowi cynku). Najlepiej wybrać jak najwyższy filtr (np. SFP 30 lub 50) dla ochrony skóry dziecka przed szkodliwym promieniowaniem. Zawsze sięgaj po specjalne kosmetyki dla dzieci. Pamiętaj też o tym, że kremy ochronne z filtrami potrzebują czasu, żeby się wchłonąć - około 20 minut.

W pielęgnacji skóry dziecka sam krem ochronny dla niemowląt może nie wystarczyć. Trzeba pamiętać, że aby uniknąć wysuszenia delikatnej skóry dziecka nie należy myć maleństwa zbyt często. Dziesięciominutowa kąpiel trzy razy w tygodniu zupełnie niemowlęciu wystarczy. Pamiętaj też o odpowiedniej temperaturze - woda nie powinna być ani zbyt zimna, ani gorąca. Zaraz po kąpieli trzeba maleństwo dokładnie i delikatnie wytrzeć i nałożyć krem ochronny dla dzieci.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze