Krem na odparzenia dla niemowląt

Skóra okolicy pieluszkowej niemowlaka narażona jest na działanie niekorzystnych czynników, takich jak mocz i kał. Ponadto w wyniku nieustannego noszenia przez dziecko pieluchy, zostaje ograniczony dopływ powietrza do tej partii skóry.

W efekcie jest ona często narażona na działanie wilgoci, co w konsekwencji może spowodować pojawienie się podrażnień, zaczerwienienia, a nawet dolegliwości takich jak tkliwość i ból tej partii skóry. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i stosowanie kremów na odparzenia.

Polecane wideo:

W jaki sposób odpowiednio dbać o okolice pieluszkowe noworodka?

Odparzenia u niemowlaków

Skóra okolicy pieluszkowej niemowlaka narażona jest na działanie niekorzystnych czynników, takich jak mocz i kał. Ponadto w wyniku nieustannego noszenia...

Najważniejsze jest to, aby regularnie i często zmieniać dziecku pieluszkę. Niestety często jest tak, że sama zmiana pieluchy nie wystarcza i dlatego wskazane są również inne czynności pielęgnujące skórę.

Przed założeniem czystej pieluszki należy dokładnie oczyścić skórę pośladków dziecka za pomocą ciepłej wody i miękkiej szmatki. Możesz zamiast tego wykorzystać wilgotną chusteczkę nasączoną substancjami oczyszczającymi.

Jednak pamiętaj, że zazwyczaj są one nasączone dużą ilością substancji chemicznych oraz składnikami silnie zapachowymi, które mogą podrażnić skórę. Dlatego wybieraj jedynie te bezalkoholowe oraz bezzapachowe. Następnie odczekaj, aż wilgoć odparuje z powierzchni skóry dziecka. Z reguły potrzeba na to około 5-10 minut.

Na powierzchnię skóry nałóż niewielką ilość kremu zapobiegającemu powstawaniu odparzeń. W jego składzie znajduje się cynk, który działa jak bariera i chroni skórę przed niekorzystnym działaniem moczu, kału, a także bakterii i zarazków. Dzięki temu zapobiegniesz pojawieniu się na powierzchni skóry odparzenia czy pieluszkowego zapalenia skóry. Jeżeli jednak doszło już do powstania tych dolegliwości, to zastosuj maść na odparzenia, która ma zdecydowanie silniejsze działanie niż krem.

W miarę możliwości warto od czasu do czasu pozostawić dziecko nagie, bez pieluchy. Wystarczy nawet zrobić to na krótki czas, każdego dnia. Dzięki temu w obrębie okolicy pieluszkowej będzie możliwy dostęp powietrza. Oczywiście pozostawienie dziecka bez pieluchy, nawet na krótki czas, wymaga zastosowania podłoża takiego jak specjalna mata do przewijania.

Jeżeli zaobserwujesz długo utrzymujące się dolegliwości, takie jak zaczerwienienie, tkliwość i wysypka skóry okolicy pośladkowej dziecka, koniecznie skonsultuj się z pediatrą, który przepisze specjalną maść z antybiotykiem.

W jaki sposób krem na odparzenia pielęgnuje skórę dziecka?

Kremy dla niemowląt na odparzenia zawierają w składzie tlenek cynku, który tworzy na powierzchni skóry niewidoczną barierę ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak wilgoć. Ponadto substancja ta zapobiega powstawaniu ewentualnych otarć w obrębie skóry dziecka.

Innymi popularnymi substancjami stosowanymi w kremach na odparzenia są bisabolol, pantenol czy allantoina. Substancje te mają właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i łagodzące. Dzięki temu skóra dziecka jest gładka, a na jej powierzchni niewidoczne są podrażnienia.

Krem na odparzenia to niezbędny kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry twojego dziecka. Jest to doskonała metoda profilaktyki odparzeń i stanów zapalnych skóry.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zdrowa skóra niemowlaka
Zdrowa skóra niemowlaka

Łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt

Łojotokowe zapalenie skóry, przebiegające w różny sposób i wywołane rozmaitymi czynnikami, to częste schorzenie dermatologiczne. Choć dzieli (...) je od siebie przebieg, mechanizm powstawania, a nawet leczenie, wszystkie zapalenia skóry...

Zdrowa skóra niemowlaka

Choroby skóry u niemowląt

Choroby skóry u niemowląt najczęściej okazują się niegroźnymi zmianami skórnymi, które przechodzą same lub z pomocą domowych sposobów. Takimi (...) niegroźnymi zmianami są: skóra marmurkowata, trądzik noworodkowy czy...

Zdrowa skóra niemowlaka

Zapalenie skóry u niemowląt

. Wówczas skóra staje się zaczerwieniona, popękana i podrażniona. Gdy pojawia się zaczerwienienie i stan zapalny, skóra niemowlaka jest bardziej (...) skóry na stopach niemowlaka...

Zdrowa skóra niemowlaka

Liszaj u niemowląt

nie powodują podrażnienia, ale świerzbienie skóry może być bardzo intensywne. Przyczyny i objawy liszaja u niemowląt Dokładna przyczyna liszaja jest nadal (...) może również przyczynić się atopowe zapalenie skóry....

Zdrowa skóra niemowlaka

Trądzik niemowlęcy - objawy, pielęgnacja skóry

Trądzik niemowlęcy znany również jako acne neonatorum to dolegliwość dotycząca około 20% noworodków. Tego typu schorzenie skóry pojawia się zazwyczaj (...) niemowlęcego to występowanie na powierzchni skóry twarzy czerwonych...

Zdrowa skóra niemowlaka

Pokrzywka u niemowląt - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

, które przyspieszają znikanie bąbli i łagodzą swędzenie skóry. Jeśli pokrzywka u niemowlaka powraca, należy wykryć czynnik uczulający i wyeliminować go z otoczenia (...) u niemowląt charakteryzuje się nagłym pojawieniem...

Kosmetyki dla niemowlaka

Krem dla maluszka

Krem dla maluszka

Krem ochronny dla dzieci jest niezbędny nie tylko przed wyjściem na duży mróz, gdyż nawet temperatura w okolicach 0 stopni wymaga od ciebie dodatkowej ochrony skóry maleństwa.

Pielęgnacja skóry niemowlęcia

Emolienty Oilatum dla dzieci

Emolienty Oilatum dla dzieci

Emulsja do kąpieli Oilatum Baby Łagodna emulsja do kąpieli to najlepszy sposób na bezstresowe mycie niemowlęcia. Krem Oilatum Baby Delikatny dla skóry dziecka krem to podstawa codziennej pielęgnacji.

Pielęgnacja niemowlęcia

Jak przewijać niemowlę?

Jak przewijać niemowlę? Odtwórz wideo

pieluszki i ubranka, chusteczki do przemywania pupy oraz zasypka zapobiegająca odparzeniom. Przyda się także krem, który będzie chronił delikatne (...) , bo pełna pielucha może prowadzić to rożnych dolegliwości skórnych...