Trwa ładowanie...

Jedenastolatek ukończył szkołę wyższą

Jedenastoletni Tanishq Abraham w tym roku ukończył American River College w Sacramento w Kaliforni. W 60-letniej historii szkoły jest najmłodszym absolwentem.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

1. Młody geniusz

Chociaż Tanishq mówi w wywiadach, że dla niego to niezbyt wielka rzecz i po prostu lubi się uczyć, jego rodzice są z niego bardzo dumni. Już w wieku czterech lat chłopiec został członkiem MENSA, a jako dziesięciolatek został absolwentem szkoły średniej. W American River College studiował astronomię, ale jak zapowiada, to nie koniec kształcenia.

Za to, że jako jeden z najmłodszych Amerykanów ukończył szkołę wyższą, Tanishq otrzymał gratulacje od samego prezydenta Baracka Obamy.

– Nawet w przedszkolu Tanishq był o kilka lat do przodu – powiedziała NBC mama Tanishq, Taji Abraham.

Jak tak młodego studenta postrzega środowisko uczelniane? Abraham mówi, że reakcje były różne. Jedni cieszyli się, że mają tak młodego kolegę w grupie, ale inni niedowierzali jego umiejętnościom i wiedzy.

Jakie plany na przyszłość ma chłopiec?

– Chciałbym zostać lekarzem lub analitykiem medycznym, ale także  prezydentem Stanów Zjednoczonych – mówi Tonishq.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.