Wyprawka dla rozsądnych, czyli jak nie przepłacać za produkty dla dzieci
Artykuł sponsorowany
Każdy rodzic wie, jak kosztowne może być skompletowanie wyprawki dla nowo narodzonego dziecka. Młody rodzic musi się liczyć z kosztami nie tylko wózka i łóżeczka, ale także ubranek, fotelika samochodowego, zabawek, pościeli, butelek i smoczków. Czy można jednak zaoszczędzić na wyprawce, nie rezygnując z dobrej jakości produktów?
1. Nie trać głowy!
Chcąc zaoszczędzić, ale nie rezygnując z jakości, trzeba tylko wiedzieć, kiedy i w jaki sposób rozpocząć poszukiwania niezbędnych elementów wyprawki dla naszego maluszka. Zakupy warto rozpocząć od zrobienia listy zakupów. W Internecie znajdziemy mnóstwo poradników, które pomogą skompletować nam idealną wyprawkę. Oczywiście, każdy z nas chciałby, aby naszemu dziecku niczego nie zabrakło. Nie traćmy jednak głowy – nie wszystkie produkty, które znajdziemy w poradnikach, będą rzeczywiście niezbędne. Zastanówmy się więc, czy podgrzewacz do chusteczek dla dziecka będzie naprawdę koniecznym wydatkiem. I pamiętajmy, aby na zakupach trzymać się przygotowanej wcześniej listy.
2. Przygotuj się na przyjście dziecka
Przygotowania na narodziny dziecka powinniśmy rozpocząć już w trakcie ciąży. To wtedy przyszła mama ma zazwyczaj najwięcej czasu na rozejrzenie się za najlepszymi artykułami dla jej dziecka. Jeśli kompletowanie wyprawki zostawimy na ostatnią chwilę, nie będziemy mieć czasu na porównanie produktów i wybranie najlepszej, a jednocześnie najtańszej opcji. Pamiętajmy o tym, że lepiej, aby wyprawka czekała na naszego maluszka, niż żebyśmy kupowali pierwszą z brzegu drogą butelkę czy smoczek.
Najlepszym pomysłem jest wcześniejsze kupienie na przykład tańszych butelek, niż zostawienie tego zakupu na później. Warto uwzględnić to, że będziemy mogli częściej zmieniać butelkę, co jest zawsze korzystniejsze ze względu na higienę, a co za tym idzie – jest zdecydowanie bardziej zdrowe dla maluszka. Należy wziąć pod uwagę między innymi to, że butelka będzie bardzo intensywnie użytkowana. W przypadku tańszej butelki, możemy ją wymieniać co miesiąc, a nie na przykład raz na trzy miesiące. Dzięki temu będziemy mieć przez cały czas bardzo dobre akcesoria, nie ponosząc ogromnych kosztów.
3. Poluj na okazje
Najlepszą okazją do kupienia produktów dla dzieci w niższych cenach będzie śledzenie ofert niewielkich supermarketów, dyskontów i aptek. Warto poszukać takich sklepów – zazwyczaj są one zlokalizowane w nieco mniej prestiżowych lokalizacjach, ale naprawdę się opłaca, ponieważ można kupić pełnowartościowe produkty w naprawdę atrakcyjnych cenach. Co jakiś czas do naszych skrzynek trafiają przeróżne oferty reklamowe. Szukajmy w nich promocji na produkty dla niemowlaków i korzystajmy z nich.
4. Wymieniaj się
Jeśli jesteś w ciąży z kolejnym dzieckiem, a ubranka po starszym maluchu są już za małe, to poszukaj ogłoszeń w Internecie lub lokalnej gazecie na temat organizowanych w twojej okolicy wymian artykułów dziecięcych. Polegają one na przywiezieniu w ustalone miejsce ubranek i zabawek, których chcesz się pozbyć, i wymienieniu ich na takie artykuły, które przydadzą się twojemu maluszkowi po urodzeniu.
Jeśli jednak nie masz jeszcze dzieci, a chcesz w niższej cenie skompletować wyprawkę, to odwiedź komis z artykułami dziecięcymi. Znajdziesz tam niekiedy całkiem nowe, niezniszczone produkty, które były używane przez inne maluszki. Zapytaj też swoich znajomych, którzy są młodymi rodzicami, czy nie chcieliby pozbyć się części niepotrzebnych im już artykułów dla niemowląt.
5. Polegaj na opinii znajomych
To zdecydowanie lepsi doradcy niż kolorowe reklamy z telewizji, które próbują przekonać cię, że potrzebujesz właśnie ich produktu. Znajomi, których zapytasz o radę w sprawie używanych przez nich produktów, powiedzą nie tylko o zaletach różnych produktów, ale także, a może przede wszystkim, o ich wadach. W końcu kto nie poznał najlepszych i najgorszych produktów dla dzieci lepiej niż młodzi rodzice?
6. Nie przepłacaj
Dowiedz się więcej
Często produkty, które znajdziesz na jednej półce w sklepie, różnią się jedynie marką i ceną. Zazwyczaj cena jest warunkowana właśnie tym, jaką firmą i logo jest sygnowany produkt. Zamiast wybierać artykuły dla dzieci zachodnich marek, lepiej zdecydować się na te wykonane przez polskie marki. W żadnym względzie nie odbiegają one jakością, wykonaniem i bezpieczeństwem od tych zagranicznych. Możemy mieć także pewność, że będą nawet o połowę tańsze, chociaż zgodnie z prawem Unii Europejskiej muszą mieć te same, rygorystyczne normy.
Skompletowanie wyprawki dla dziecka to obowiązkowy punkt na liście przyszłych rodziców. Nie oznacza to jednak, że musi być to decyzja trudna i kosztowna. Wystarczy tylko wiedzieć, jak i gdzie szukać idealnych produktów oraz nie ulegać namowom producentów i reklamodawców. Pamiętajmy – „drogie” nie zawsze oznacza „lepsze”.