Wyprawka dla rozsądnych, czyli jak nie przepłacać za produkty dla dzieci

Artykuł sponsorowany

Każdy rodzic wie, jak kosztowne może być skompletowanie wyprawki dla nowo narodzonego dziecka. Młody rodzic musi się liczyć z kosztami nie tylko wózka i łóżeczka, ale także ubranek, fotelika samochodowego, zabawek, pościeli, butelek i smoczków. Czy można jednak zaoszczędzić na wyprawce, nie rezygnując z dobrej jakości produktów?

Nie trać głowy!

Chcąc zaoszczędzić, ale nie rezygnując z jakości, trzeba tylko wiedzieć, kiedy i w jaki sposób rozpocząć poszukiwania niezbędnych elementów wyprawki dla naszego maluszka. Zakupy warto rozpocząć od zrobienia listy zakupów. W Internecie znajdziemy mnóstwo poradników, które pomogą skompletować nam idealną wyprawkę. Oczywiście, każdy z nas chciałby, aby naszemu dziecku niczego nie zabrakło. Nie traćmy jednak głowy – nie wszystkie produkty, które znajdziemy w poradnikach, będą rzeczywiście niezbędne. Zastanówmy się więc, czy podgrzewacz do chusteczek dla dziecka będzie naprawdę koniecznym wydatkiem. I pamiętajmy, aby na zakupach trzymać się przygotowanej wcześniej listy.

Przygotuj się na przyjście dziecka

Przygotowania na narodziny dziecka powinniśmy rozpocząć już w trakcie ciąży. To wtedy przyszła mama ma zazwyczaj najwięcej czasu na rozejrzenie się za najlepszymi artykułami dla jej dziecka. Jeśli kompletowanie wyprawki zostawimy na ostatnią chwilę, nie będziemy mieć czasu na porównanie produktów i wybranie najlepszej, a jednocześnie najtańszej opcji. Pamiętajmy o tym, że lepiej, aby wyprawka czekała na naszego maluszka, niż żebyśmy kupowali pierwszą z brzegu drogą butelkę czy smoczek.

Najlepszym pomysłem jest wcześniejsze kupienie na przykład tańszych butelek, niż zostawienie tego zakupu na później. Warto uwzględnić to, że będziemy mogli częściej zmieniać butelkę, co jest zawsze korzystniejsze ze względu na higienę, a co za tym idzie – jest zdecydowanie bardziej zdrowe dla maluszka. Należy wziąć pod uwagę między innymi to, że butelka będzie bardzo intensywnie użytkowana. W przypadku tańszej butelki, możemy ją wymieniać co miesiąc, a nie na przykład raz na trzy miesiące. Dzięki temu będziemy mieć przez cały czas bardzo dobre akcesoria, nie ponosząc ogromnych kosztów.

Poluj na okazje

Najlepszą okazją do kupienia produktów dla dzieci w niższych cenach będzie śledzenie ofert niewielkich supermarketów, dyskontów i aptek. Warto poszukać takich sklepów – zazwyczaj są one zlokalizowane w nieco mniej prestiżowych lokalizacjach, ale naprawdę się opłaca, ponieważ można  kupić pełnowartościowe produkty w naprawdę atrakcyjnych cenach. Co jakiś czas do naszych skrzynek trafiają przeróżne oferty reklamowe. Szukajmy w nich promocji na produkty dla niemowlaków i korzystajmy z nich.

Wymieniaj się

Jeśli jesteś w ciąży z kolejnym dzieckiem, a ubranka po starszym maluchu są już za małe, to poszukaj ogłoszeń w Internecie lub lokalnej gazecie na temat organizowanych w twojej okolicy wymian artykułów dziecięcych. Polegają one na przywiezieniu w ustalone miejsce ubranek i zabawek, których chcesz się pozbyć, i wymienieniu ich na takie artykuły, które przydadzą się twojemu maluszkowi po urodzeniu.

Jeśli jednak nie masz jeszcze dzieci, a chcesz w niższej cenie skompletować wyprawkę, to odwiedź komis z artykułami dziecięcymi. Znajdziesz tam niekiedy całkiem nowe, niezniszczone produkty, które były używane przez inne maluszki. Zapytaj też swoich znajomych, którzy są młodymi rodzicami, czy nie chcieliby pozbyć się części niepotrzebnych im już artykułów dla niemowląt.

Polegaj na opinii znajomych

To zdecydowanie lepsi doradcy niż kolorowe reklamy z telewizji, które próbują przekonać cię, że potrzebujesz właśnie ich produktu. Znajomi, których zapytasz o radę w sprawie używanych przez nich produktów, powiedzą nie tylko o zaletach różnych produktów, ale także, a może przede wszystkim, o ich wadach. W końcu kto nie poznał najlepszych i najgorszych produktów dla dzieci lepiej niż młodzi rodzice?

Nie przepłacaj

Często produkty, które znajdziesz na jednej półce w sklepie, różnią się jedynie marką i ceną. Zazwyczaj cena jest warunkowana właśnie tym, jaką firmą i logo jest sygnowany produkt. Zamiast wybierać artykuły dla dzieci zachodnich marek, lepiej zdecydować się na te wykonane przez polskie marki. W żadnym względzie nie odbiegają one jakością, wykonaniem i bezpieczeństwem od tych zagranicznych. Możemy mieć także pewność, że będą nawet o połowę tańsze, chociaż zgodnie z prawem Unii Europejskiej muszą mieć te same, rygorystyczne normy. Jedną z takich polskich marek jest Dyduś.

Skompletowanie wyprawki dla dziecka to obowiązkowy punkt na liście przyszłych rodziców. Nie oznacza to jednak, że musi być to decyzja trudna i kosztowna. Wystarczy tylko wiedzieć, jak i gdzie szukać idealnych produktów oraz nie ulegać namowom producentów i reklamodawców. Pamiętajmy – „drogie” nie zawsze oznacza „lepsze”.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Zakupy dla niemowlaka
Zakupy dla niemowlaka

Pingwinek pinGo - najlepszy przyjaciel niemowlaka

Artykuł sponsorowany Pingwinek jest wyposażony we wkłady, które pełnią rolę kompresów. Mogą być wykorzystywane jako podgrzane bądź zimne okłady. Będą szczególnie przydatne dzieciom w okresie nauki raczkowania, chodzenia i siadania. Oszczędzą pupę malucha...

Zakupy dla niemowlaka

Wyprawka niemowlaka

Wyprawka niemowlaka

Wózek Fotelik samochodowy Przewijak Łóżeczko Karuzela do łóżeczka Pościel dla niemowlaka Ochraniacze do łóżeczka Cienka czapeczka Ciepła (...) niemowlaka Elektroniczna niania Mata edukacyjna Zabawki sensoryczne...

Zakupy dla niemowlaka

Akcesoria dla niemowlaka

Akcesoria dla niemowląt to niezbędne artykuły, które ułatwiają codzienną pielęgnację niemowlaka i opiekę nad nim. Wśród najważniejszych artykułów

Zakupy dla niemowlaka

Chusty i nosidła dla niemowlaka

Chusty i nosidła dla niemowlaka

karmienie piersią. Wśród chust znajdziemy: elastyczne; kółkowe; wiązane długie; wiązane krótkie; kieszonki, czyli tzw. pouch. Dla noworodka i niemowlaka (...) zszyte na stałe. Nie mają regulacji obwodu, więc muszą być dopasowane...

Zakupy dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka

. Niestety takie kryteria, poza niską ceną, spełniają wszystkie zabawki, jakie znajdują się w sklepie. Co wtedy zrobić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie (...) dla dziecka? Wybierając zabawkę w sklepie, należy zwrócić uwagę na to,...

Zakupy dla niemowlaka

Produkt Przyjazny Dziecku 2015

Produkt Przyjazny Dziecku 2015

Butelka do karmienia Butelka do karmienia niemowląt MIMIJUMI. Butelka Paulandstella Samonagrzewająca się butelka Paulandstella - ciepły i świeży posiłek dla twojego dziecka wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Karuzela nad łóżeczko Karuzela nad łóżeczko...

Zakupy dla niemowlaka

Pokój dla dziecka - urządzanie

Pokój dla dziecka - urządzanie

W pokoju dziecięcym zawsze brakuje miejsca na przechowywanie rzeczy. Musimy więc pamiętać, by maksymalnie wykorzystywać przestrzeń.

Zakupy dla niemowlaka

Pingwinek pinGo dla malucha

Pingwinek pinGo dla malucha

etui i wkłady pinGo Zrób kompres swojemu dziecku na przykre skutki po nauce siadania czy chodzenia.

Zakupy dla niemowlaka

Nowość - Proszek do prania kolorowych ubrań

Firma Bobini Baby przedstawia nowość - Hypoalergiczny proszek do prania ubranek niemowlęcych i dziecięcych KOLOR 1,8 kg. Produkt hypoalergiczny, przeznaczony do prania ubranek mających kontakt ze skórą wyjątkowo delikatną i wrażliwą. Zastosowana...