Wyprawka dla noworodka - ubranka, artykuły higieniczne

Poród to moment, na który czekają wszyscy rodzicie. W trzecim trymestrze ciąży rodzice powinni być już zorientowani, co mają ze sobą zabrać do szpitala. Kompletowanie wyprawki dla noworodka należy rozpocząć już w siódmym miesiącu ciąży, ponieważ dziecko może przyjść na świat w każdym momencie. Dlatego należy zadbać o to, aby wszystko było już przygotowane i pod ręką.

Wyprawka dla noworodka - konieczne ubranka

Należy zrobić sobie listę potrzebnych rzeczy do wyprawki dla noworodka – która z pewnością będzie długa. Dlatego z listy tej należy wybrać rzeczy, które są niezbędne w danym momencie i te, które można dokupić później.

Wyprawka dla noworodka jest sporym obciążeniem budżetu domowego, dlatego lepiej kupować rzeczy na raty. Zakupy należy robić z głową i nie wpadać w szał zakupowy. Niestety, młodzi rodzice często wpadają w pułapki producentów, którzy kuszą ich pięknymi, kolorowymi urządzeniami, zabawkami, ubrankami – które często okazują się niepotrzebne.

Co do garderoby, należy zwrócić uwagę na rozmiar kupowanych ubranek. Rodzice często kupują ubranka o najmniejszym rozmiarze, a tak naprawdę nie wiadomo do końca, ile dziecko będzie mierzyć po porodzie. Dlatego warto kupić większe rozmiary – dziecko w końcu do niego dorośnie. Również jakość tkanin jest ważna przy wyborze ubranek do wyprawki dla noworodka. Najlepiej, aby ubranka dla niemowląt były:

 • miękkie,
 • z naturalnych tkanin,
 • zakończone delikatnymi szwami,
 • bez guzików,
 • bez drapiących haftów,
 • bez uwierającego kołnierza.

Przy wyborze ubranek warto zwrócić uwagę na porę roku, kiedy dziecko się urodzi.

Wyprawka dla noworodka - konieczne artykuły

Najlepiej kierować się wygodą przy wyborze ubranek do wyprawki dla noworodka, a nie modą. Śpiochy powinny być łatwo rozpinane od dołu – pomaga to łatwo zmienić pieluchę. W wyprawce dla noworodka powinny znaleźć się jeszcze:

 • Niezbędne kosmetyki dla noworodka: krem ochronny, mydło, spirytus do pielęgnacji pępka, krem przeciw odparzeniom,
 • Ubranka dla noworodka: skarpetki, czapki, śpiochy, rękawiczki, koc, pieluchy jednorazowe,
 • miękka szczotka do włosów,
 • smoczek,
 • gumowa gruszka do nosa,
 • nożyczki z okrągłymi końcami do obcinania paznokci,
 • patyczki higieniczne.

Należy pamiętać, że ubranka dla niemowląt trzeba przed użyciem wyprać i wyprasować. Ubranka pierze się w specjalnych proszkach przeznaczonych dla dzieci.
Przed zamknięciem ostatecznej listy warto poradzić się znajomych, którzy już przechodzili ten okres, co ich zdaniem powinno znaleźć się na takiej liście, a co powinno odpaść. Wtedy nie pozostaje już nic innego, jak czekanie na przyjście dziecka na świat.

Katarzyna Wieczorek

Redakcja parenting.pl, 3 miesiące temu

Ubranka dla dzieci

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Histeria

Elciaaaa90 • ostatni post 3 dni temu

2
Artykuły Ubranka dla dzieci
Ubranka dla dzieci

Ubranka w pszczele wzory

Ubranka w pszczele wzory

Dzieci w ubraniach we wzorki Maluchy wyglądają uroczo w ubraniach we wzorki. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe Chłopiec w komplecie w pszczele

Ubranka dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci są szczególnie ważne, by chodzenie w zakupionym obuwiu było wygodne i nie sprawiało bólu. Wybór właściwego rozmiaru butów (...) dla malucha to sprawa niezwykle istotna i wcale niełatwa. Badania naukowe wykazują,...

Ubranka dla dzieci

Czy wiesz, jak dbać o zdrowie stóp twojego dziecka?

wiosennej kolekcji butów dla dzieci. Producent dziecięcego obuwia prowadzi akcję informacyjną dla rodziców, aby przybliżyć im problem nieodpowiedniego (...) doboru obuwia dla dzieci i udzielić praktycznych rad, jak...

Ubranka dla dzieci

Dowiedz się, dlaczego warto kupować używane ubranka

Dowiedz się, dlaczego warto kupować używane ubranka

do tego jeszcze ubranka... czasem kilka razy dziennie trzeba zmieniać maluszkowi strój. Uzupełnienie szafy dziecka wiąże się niestety ze sporymi kosztami (...) szczęścia możliwe będzie znalezienie ubranek z metką. Bezpieczeństwo...

Ubranka dla dzieci

Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Podobnie jak dorośli, dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami - są to m.in. ból pięt, choroba Haglunda-Severa czy płaskostopie. Choroby stóp (...) określone właściwości uzależnione od natury problemu zdrowotnego. Obuwie profilaktyczne...

Ubranka dla dzieci

Buty dla niemowlaka

Buty dla niemowlaka

Wybór bucików dla małego dziecka nie jest prosty. Na rynku znajduje się mnóstwo różnych butów, zachwalanych przez producentów

Ubranka dla dzieci

Obuwie korekcyjne dla maluchów

Obuwie korekcyjne dla maluchów

Podobnie jak dorośli, dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami - są to m.in. ból pięt, choroba Haglunda-Severa czy płaskostopie. Choroby stóp są równie przygnębiające dla pociech, jak i dla rodziców.

Ubranka dla dzieci

Ubrania dla niemowlaka

Ubrania dla niemowlaka

Wybieranie ubranek dla niemowlaka należy do jednych z najprzyjemniejszych momentów w wychowaniu dziecka. Jest źródłem radości i przyjemności.

Ubranka dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Małe dziewczynki uwielbiają stroić się w ubrania swoich mam. Mali chłopcy chętnie upodabniają się do swoich ojców.