Olejowanie włosów, czyli jak przywrócić fryzurze blask
Olejowanie włosów staje się coraz popularniejsze. Olejowanie włosów jest genialnym sposobem na rozwiązanie problemu suchych i matowych włosów. Jeśli nasze włosy zaczynają się rozdwajać i wypadać po ciąży również możemy zyskać na olejowaniu włosów. Choć olejowanie włosów stało się popularne dość niedawno, to należy pamiętać, że z olejowania włosów Hinduski i Arabki korzystały dużo wcześniej.
1. Olejowanie włosów - wykonanie
Olejowanie włosów jest bardzo proste w wykonaniu. Olejowanie polega na rozprowadzeniu odpowiedniego olejku na całej długości włosów, a nawet na skórze głowy, jeśli jest to konieczne. W czasie olejowania można również nakładać olejki na same końcówki, czyli dokładnie tam, gdzie włosy są zazwyczaj najbardziej suche. Po nałożeniu olejku dobrze jest go lekko wmasować w skórę, a następnie nałożyć czepek i owinąć głowę ręcznikiem, dzięki czemu wzmocnimy efekty olejowania włosów. Olejowanie włosów może trwać nawet kilka godzin. Czas trwania zabiegu olejowania włosów zależy od naszych potrzeb i upodobań. Gdy uznamy, że kończymy olejowanie włosów, najpierw spłukujemy włosy ciepłą wodą, po czym dokładnie raz lub dwa razy myjemy włosy szamponem.
2. Olejowanie włosów - zasady i efekty
Aby olejowanie włosów dało najlepsze efekty, należy je wykonać na 1-3 godziny przed myciem głowy. Olejowanie włosów należy wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od stanu naszych włosów.
Gdy wykonujemy olejowanie włosów, bardzo ważne jest, aby zrezygnować ze stosowania odżywek zawierających silikony, ponieważ uniemożliwiają one nawilżanie włosów. Na zakończenie olejowania włosów należy nałożyć na włosy odżywczą maskę najlepiej wykonaną samodzielnie w domu. Maska, którą nakładamy po olejowaniu włosów, nie może zawierać dużych ilości sztucznych substancji, konserwantów, silikonów etc.
W efekcie olejowania włosów można szybko zregenerować i wzmocnić osłabione po ciąży włosy. Oleje użyte w czasie olejowania włosów doskonale nawilżą i odżywią nawet bardzo zniszczone włosy. W wyniku olejowania włosów stają się one gładkie, miękkie i błyszczące. Zdecydowanie łatwiej nam rozczesać włosy, które poddamy olejowaniu włosów. Ponadto olejowanie włosów, nie tylko poprawi ich wygląd, ale też zabezpieczy ono włosy przed uszkodzeniami, działaniem czynników zewnętrznych, a nawet utratą protein.
3. Olejowanie włosów - dobór olejku
Gdy zaczynamy olejować włosy ciężko od razu dobrać odpowiedni rodzaj olejku. Dlatego warto wykonywać olejowanie włosów przy użyciu różnych olejków, aby wiedzieć, który z nich działa w naszym przypadku najlepiej. Co ważne nie musimy kupować specjalnych olejów do olejowania włosów, możemy użyć tych, które mamy w kuchni, a więc np. oleju kokosowego lub oliwy z oliwek.
ZOBACZ TAKŻE:
Rodzajów olei jest mnóstwo. Te, które mają w temperaturze pokojowej konsystencję stałą, należy roztopić przed nałożeniem na włosy. Ponadto, jeśli mamy naturalny olejek, który służy nam do masażu, możemy go również wykorzystać do olejowania włosów. Niezależnie od tego, jaki olej wybierzemy, należy go dobrze przechowywać, aby dobrze spełniał swoją funkcję w czasie olejowania włosów. Olejki, które wykorzystujemy do olejowania włosów, trzymajmy więc z dala od światła słonecznego, a najlepiej w lodówce.