Jak zapuścić włosy? Oto sprawdzone sposoby
Zapuszczanie włosów nie jest proste. Choć wielu osobom wydaje się to dziwne, w czasie zapuszczanie włosów należy poświęcić im dużo uwagi. Włosy rosną o ok. 1 cm miesięcznie, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy m.in. od tego, jak dbamy o włosy. Niestety nie ma jednego sprawdzonego sposobu, który przyśpieszy zapuszczanie włosów, jednak warto pamiętać o kilku prostych zasadach.
1. Zapuszczanie włosów - dieta
W zapuszczanie włosów na pewno pomoże zdrowa dobrze zbilansowana dieta. Jeśli dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki składników odżywczych, zyskają również nasze włosy. Pamiętajmy, że produkty, które spożywamy, mają ogromny wpływ nie tylko na wygląd naszych włosów, ale też na tempo, w jakim rosną, a więc też czas, w jakim zapuścimy włosy.
Jeśli więc będziemy dobrze traktować nasze ciało, a więc zdrowo jeść i regularnie ćwiczyć zyskają na tym również nasze włosy. Zapuszczanie włosów idzie nam znacznie sprawniej, gdy są zdrowe i piękne.
2. Zapuszczanie włosów - podcinanie
Choć zapuszczając włosy, zależy nam na każdym centymetrze, nie zapominajmy o regularnym podcinaniu końcówek. Wbrew pozorom szybciej zapuścimy włosy, jeśli pozbędziemy się zniszczonych rozdwojonych końcówek. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić. Gdy zapuszczamy włosy, chodzi o podcięcie samych końcówek, a więc maksymalnie 1,3 cm. W czasie zapuszczania włosów końcówki podcinamy w zależności od potrzeb co 6 tygodni, a nawet 6 miesięcy.
3. Zapuszczanie włosów - pielęgnacja
Gdy zapuszczamy włosy, bardzo ważna jest pielęgnacja. Koniecznie używaj odżywek po każdym myciu włosów. Jeśli nasze włosy będą zdrowe i błyszczące będziemy mniej chętne, aby je obciąć. Jest to najważniejszy element zapuszczania włosów. Wybieraj również odżywki bez spłukiwania i te w sprayu. Poszukaj również mocno nawilżającej maski do włosów, która również pozytywnie wpłynie na zapuszczanie włosów.
Zapuszczaniu włosów posłuży również rzadsze czesanie. Jeśli często czeszemy włosy bardzo łatwo je uszkodzić, a uszkodzenia utrudniają i opóźniają zapuszczanie włosów.
W pewnym momencie zapuszczania włosów zaczynają nam one po prosty przeszkadzać. W czasie zapuszczania włosów warto zacząć je upinać, aby nie irytowały nas kosmyki opadające na twarz, dlatego zapuszczanie włosów jest najbardziej uciążliwe w czasie upałów. Na dodatek upięte włosy są mniej narażone na uszkodzenia. Róbmy to jednak delikatnie. Mocno ściśnięte włosy nie będą wyglądały zdrowo, ponieważ będą się wycierać w miejscu np. gumki.
ZOBACZ TAKŻE:
Zapuszczając włosy, unikajmy również suszarek i prostownicy. Każde źródło wysokiej temperatury może uszkodzić strukturę włosów, a tym samym sprawi, że włosy, choć długie nie będą efektowne. W czasie zapuszczania włosów zamiast prostownicy lub lokówki wybierajmy zatem raczej wałki. Warto pomyśleć również o odpowiednio dobranych szczotkach. W zapuszczaniu włosów pomogą nam szczotki z naturalnego włosia, które będą delikatniej rozczesywać długie włosy.
4. Zapuszczanie włosów - farbowanie
Gdy zapuszczamy włosy, starajmy się zachować naturalność. Nie chodzi tu tylko o kosmetyki. Starajmy się nie farbować włosów. Farbowanie szkodzi zapuszczanym włosom. Powoduje nieestetyczny odrost, który ciężko zniwelować w czasie zapuszczania włosów. Jeśli będziemy regularnie farbować włosy, będzie to dla nas coraz bardziej kosztowne, a na dodatek zapuszczone włosy nie będą wyglądać zbyt zdrowo. Jeśli jednak nie lubimy naszego naturalnego koloru włosów, pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji i farbujmy włosy raczej w profesjonalnym salonie niż samodzielnie w domu.