Trwa ładowanie...

Dlaczego młoda mama powinna stosować olej kokosowy na włosy?

Avatar placeholder
28.05.2019 14:10
Dlaczego młoda mama powinna stosować olej kokosowy na włosy?
Dlaczego młoda mama powinna stosować olej kokosowy na włosy? (123rf)

Olej kokosowy ma wiele zastosowań. Młoda mama najczęściej używa oleju kokosowego jako balsamu do ciała. Jednak olej kokosowy można stosować również jako odżywkę do włosów. Olej kokosowy na włosy poprawi kondycję skóry. Stosując olej kokosowy na włosy, odbudujemy ich strukturę oraz doskonale je nawilżymy, oraz odżywimy skórę głowy. Warto używać olejku kokosowego na włosy, ponieważ jest on bardzo wydajny i łatwy w stosowaniu.

spis treści

1. Olej kokosowy na włosy - działanie

Olej kokosowy na włosy można wykorzystać do ich olejowania. Stosowanie oleju kokosowego na włosy jest naturalną metodą na piękne i zdrowe włosy. Gdy nałożymy olej kokosowy na włosy, zaczyna on przenikać do wnętrza włosa i odżywiać go od środka. W ten sposób olej kokosowy nałożony na włosy sprawi, że łuska włosa zostanie zamknięta, włosy nabierają blasku, a końcówki się nie rozdwoją. Używając oleju kokosowego do pielęgnacji włosów, przyśpieszamy ich regenerację, a nawet wyleczymy łupież.

2. Olej kokosowy na włosy - stosowanie

Olej kokosowy jest bardzo wydajny i łatwy w stosowaniu. Gdy chcemy wykorzystać olej kokosowy do olejowania włosów, wystarczy wziąć od 3 do 5 łyżek oleju. Wszystko zależy od długości naszych włosów. Zanim nałożymy olej kokosowy na włosy, dobrze jest je zwilżyć. Olej kokosowy warto również wcierać w skórę głowy oraz w pojedyncze pasma włosów.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak dbać o włosy?"
Olej kokosowy jest cudownym kosmetykiem do pielęgnacji włosów
Olej kokosowy jest cudownym kosmetykiem do pielęgnacji włosów (Shutterstock)

Gdy mamy już olej kokosowy na włosach, koniecznie musimy zawinąć głowę w folię spożywczą lub worek foliowy oraz owinąć głowę ręcznikiem. Gdy nakładamy olej kokosowy na włosy w celu olejowania, zostawmy go na włosach na całą noc.

Olej kokosowy należy zmyć rano z włosów. Wystarczy umyć je dokładnie szamponem. Olej kokosowy można stosować do pielęgnacji włosów co 2-3 dni. Stosowanie oleju kokosowego na włosy może być chwilą relaksu i odprężenia dla młodej mamy. Jeśli dodatkowo wykorzystamy olej kokosowy na włosach do wykonania masażu skóry głowy, to również poprawimy krążenie i sprawimy, że cebulki włosów będą lepiej odżywione.

Olej kokosowy – idealny kosmetyk dla przyszłych mam
Olej kokosowy – idealny kosmetyk dla przyszłych mam [7 zdjęć]

Ciało kobiety w ciąży wymaga wyjątkowej pielęgnacji, gdyż ulega ciągłym zmianom. Jest do tego bardzo

zobacz galerię

Olej kokosowy na włosy można również wykorzystać jako naturalną odżywkę przed każdym myciem głowy. W takim wypadku należy lekko zwilżyć włosy i wetrzeć w nie ok. 1-2 łyżki oleju kokosowego. Co bardzo ważne olej kokosowy po nałożeniu na włosy nie pozostawia na nich tłustej warstwy i dlatego można stosować olej kokosowy na włosy w nagłych wypadkach, gdy są przesuszone. Olej kokosowy na włosach sprawi, że szybko będą wyglądały na odżywione i nawilżone.

3. Olej kokosowy na włosy - zakup

Olej kokosowy do włosów najlepiej kupić w sklepach z kosmetykami naturalnymi. Nie jest to jednak konieczność, ponieważ do pielęgnacji włosów można bowiem wykorzystać również olej kokosowy, który stosujemy w kuchni. W przypadku wykorzystania oleju kokosowego do pielęgnacji skóry lub włosów najważniejsze, aby olej kokosowy był nierafinowany. Nierafinowany olej kokosowy bez problemu dostaniemy w każdym sklepie ze zdrową żywnością.

ZOBACZ TAKŻE:

Pamiętajmy, aby przed nałożeniem na włosy olej kokosowy lekko podgrzać. Dzięki temu olej kokosowy zyska płynną konsystencję i łatwiej będzie nam nałożyć go na włosy. Ciepły olej kokosowy na włosach po owinięciu folią, szybciej zacznie działać.

Ten tekst jest elementem naszego cyklu #ZdrowaCiąża, w którym poruszamy tematy dotyczące wszystkiego, co związane z oczekiwaniem na narodziny dziecka. Więcej przeczytasz tutaj

Polecane dla Ciebie