Trwa ładowanie...

Laminowanie włosów sposobem na suche, rozdwajające się włosy

Avatar placeholder
26.03.2021 13:25
Laminowanie włosów sposobem na suche, rozdwajające się włosy
Laminowanie włosów sposobem na suche, rozdwajające się włosy

Laminowanie końcówek włosów jest najprostszym sposobem na szybką poprawę kondycji włosów. Zabieg laminowania włosów jest tani, a przy tym bardzo skuteczny. W ostatnim czasie wiele kobiet postanowiło wykonywać zabieg laminowania włosów samodzielnie w domu. Do laminowania włosów potrzeba bowiem jedynie żelatyny spożywczej i odrobiny umiejętności. Efekty laminowania włosów w domu trwają jednak dużo krócej i niestety nie zastąpią profesjonalnego zabiegu.

spis treści

1. Laminowanie włosów - na czym polega

Laminowanie włosów polega na pokryciu powierzchni włosa specjalnym preparatem, który czyni ją odporną na wpływ czynników zewnętrznych i uszkodzenia. Po zabiegu laminowania włosy stają się w ekspresowym tempie błyszczące i gładkie. Laminowanie włosów sprawia, że wyglądają one na znacznie zdrowsze i w lepszej kondycji niż są w rzeczywistości. Łatwiej się rozczesują i sprawiają wrażenie wręcz sypkich.

W Polsce zabieg niestety nadal nie jest zbyt popularny, ale laminowanie włosów odkryły już blogerki, które zachęcają do wykonywania zabiegu w domu.

Zobacz film: "Jak dbać o włosy, aby nie wypadały?"
Laminowanie włosów daje natychmiastowy efekt nawilżonych i odżywionych włosów
Laminowanie włosów daje natychmiastowy efekt nawilżonych i odżywionych włosów (123rf)

2. Laminowanie włosów - zabieg w domu

Do domowego laminowania włosów potrzebujemy jednej łyżki stołowej żelatyny oraz dwie lub trzy łyżki dobrze ciepłej wody, ale nie wrzątku, oraz jedną odżywki lub maski do włosów. Najpierw przygotowujemy miksturę potrzebną do wykonania laminowania włosów.

Zaczynamy od rozpuszczenia żelatyny w podanej ilości wody. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, aby nie zostały żadne grudki. Następnie żelatynę mieszamy z kosmetykiem do włosów.

Gdy mamy już wszystko przygotowane możemy rozpocząć laminowanie. Miksturę nakładamy na świeżo umyte, lekko wilgotne włosy na całą ich długość. Na głowę nakładamy folię aluminiową lub czepek i zawijamy ręcznikiem. Laminowanie trwa ok. 45 minut, po tym czasie spłukujemy zimną wodą miksturę z włosów. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie. Następnie suszymy ciepłym powietrzem suszarki i układamy włosy.

9 wskazówek na błyszczące włosy
9 wskazówek na błyszczące włosy [10 zdjęć]

Każda kobieta chce mieć lśniące i pełne energii włosy. Jednak nasze włosy są w najlepszej kondycji przez

zobacz galerię

3. Laminowanie włosów - efekty

Nawet po domowym laminowaniu włosów efekt jest natychmiastowy. Włosy po laminowaniu wyglądają świetnie, ale nie należy przesadzać z laminowaniem włosów w domu. W efekcie częstego laminowania włosy mogą stać się przesuszone i po prostu zaczną się kruszyć. Aby zrównoważyć wpływ laminowania na włosy, warto stosować odżywki z olejkami, które nawilżą włosy. Jeśli chcemy uniknąć takich problemów najlepiej laminować włosy w domu maksymalnie raz na dwa tygodnie.

Efekty laminowania utrzymują się od kilku dni nawet do kilku tygodni. To jak długo widać u nas efekty laminowania włosów zależy od naszej codziennej pielęgnacji. Im silniejszego szamponu będziemy używać, tym szybciej żelatyna zmyje się z naszych włosów.

ZOBACZ TAKŻE:

Pamiętajmy również, że laminowanie włosów poprawia jedynie wizualny wygląd włosów, a nie ich faktyczną kondycję. Nie należy zatem traktować laminowania włosów, jako sposobu na rozwiązanie problemu, a jedynie jako wyjście awaryjne. Laminowanie włosów jest tak skuteczne i daje tak szybkie efekty, ponieważ żelatyna naturalnie zawiera kolagen, który wypełnia zarówno zmarszczki na twarzy, jak i ubytki na powierzchni naszych włosów. Dlatego laminowanie to nie poprawa kondycji włosów, a jedynie zabieg kosmetyczny, dzięki któremu wyglądają one lepiej.

Polecane dla Ciebie