Trwa ładowanie...

Drenaż limfatyczny sposobem na niechciane pamiątki po ciąży

Avatar placeholder
29.05.2019 10:44
Drenaż limfatyczny sposobem na niechciane pamiątki po ciąży
Drenaż limfatyczny sposobem na niechciane pamiątki po ciąży (123rf)

Po ciąży wiele kobiet jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Problemem są nie tylko kilogramy po ciąży, ale też stan skóry. Skóra w czasie ciąży musi znieść naprawdę wiele, dlatego po urodzeniu dziecka należy o nią odpowiednio zadbać. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z tym problemem jest drenaż limfatyczny, który ułatwi nam pozbycie się cellulitu i sprawi, że skóra będzie jędrniejsza.

spis treści

1. Drenaż limfatyczny - działanie

Drenaż limfatyczny działa poprzez pobudzenie odpowiednich punktów na ciele, co sprawia, że krew i limfa będą lepiej krążyć. Dzięki stosowaniu drenażu limfatycznego cały organizm zaczyna lepiej funkcjonować, ponieważ jest on lepiej odżywiony. Komórki ciała, jak i całe organy zaczynają lepiej funkcjonować.

Drenaż limfatyczny pozytywnie wpływa również na skórę. W wyniku drenażu limfatycznego skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Szybciej zachodzi w niej przemiana materii i metabolizm tkanki tłuszczowej. Dlatego jest on tak polecany kobietom po ciąży.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Zabiegi kosmetyczne polecane w ciąży"
Drenaż limfatyczny pomoże nam uzyskać piękną jędrną skórę
Drenaż limfatyczny pomoże nam uzyskać piękną jędrną skórę (123rf)

2. Drenaż limfatyczny - wykonanie

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego. Dobrze wykonany drenaż limfatyczny ma na celu poprawienie przepływu limfy w organizmie. Można powiedzieć, że w czasie drenażu limfatycznego niemal przepychamy zalegającą w naczyniach limfatycznych chłonkę do węzłów chłonnych.

Bardzo ważne jest, aby w czasie wykonywania drenażu limfatycznego nie uciskać bezpośrednio naczyń limfatycznych, a raczej ich okolice. W czasie drenażu limfatycznego należy zatem wyciskać, przesuwać i przepychać zalegającą zawartość naczyń limfatycznych.

11 produktów żywnościowych, dzięki którym twoja skóra będzie promienna
11 produktów żywnościowych, dzięki którym twoja skóra będzie promienna [11 zdjęć]

Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 łosoś wpływa korzystnie na skórę. Substancja ta redukuje

zobacz galerię

Drenaż limfatyczny wykonuje się na plecach, brzuchu, klatce piersiowej, kończynach górnych i dolnych, a także w okolicach karku, głowy i twarzy. Drenaż limfatyczny zaczyna się od głaskania, natomiast na koniec wykonuje się ruchy wyciskające (nie dotyczy to jednak głowy i szyi).

3. Drenaż limfatyczny - wskazania

Drenaż limfatyczny ma dobry wpływ na kondycję skóry po ciąży. Pomaga pozbyć się cellulitu, obrzęków i ujędrnić skórę. Jednak względy estetyczne to nie jedyne powody, dla których warto skorzystać z zabiegów drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny należy wykonać w przypadku niewydolności żylnej, choroby niedokrwiennej kończyn dolnych, zaburzeń troficznych skóry oraz przewlekłych obrzęków. Stosowanie drenażu limfatycznego pomoże również w przypadku zespołu cieśni nadgarstka, neuropatii i neuralgii, limfopatii polekowej oraz zwyrodnieniowej chorobie stawów. Osoby z zespołem Raynauda, dną moczanową i otyłością również powinny spróbować drenażu limfatycznego.

4. Drenaż limfatyczny - przeciwwskazania

W przypadku drenażu limfatycznego występuje długa lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Z drenażu limfatycznego z oczywistych względów nie mogą skorzystać kobiety w ciąży. Drenaż limfatyczny nie jest również zabiegiem polecanym w czasie miesiączki.

ZOBACZ TAKŻE:

Przeciwwskazaniem do drenażu limfatycznegojaskra, padaczka, choroby nowotworowe oraz różne choroby zakaźne. Problemy z sercem oraz wszczepiony rozrusznik serca również wykluczają możliwość wykonania drenażu limfatycznego, podobnie jak choroby żył, takie jak ostra zakrzepica żylna i zakrzepica żył głębokich.

Na taki zabieg nie powinny się również decydować osoby z ostrym obrzękiem płuc, ostrym urazem tkanek miękkich, gorączką, niewydolnością nerek i wątroby oraz zapalaniem naczyń chłonnych.

Polecane dla Ciebie