Trwa ładowanie...

Endermologia po ciąży

Avatar placeholder
04.06.2019 11:12
Endermologia po ciąży
Endermologia po ciąży (123rf)

Cellulit jest zmorą każdej kobiety, zwłaszcza gdy pojawia się w młodym wieku. Niestety po przebytej ciąży pojawienie się pomarańczowej skórki jest niemalże pewne. U jednych pań przyjmuje postać łagodną, u innych rozprzestrzenia się na wiele partii ciała – uda, biodra, pośladki. Ten skórny defekt można leczyć na wiele sposobów, nawet metodami domowymi. Najpopularniejsze jednak są środki farmakologiczne i kosmetyczne oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak endermologia.

spis treści

1. Co to jest endermologia i na czym polega?

Endermologia to naturalna metoda usuwania cellulitu, która ma formę masażu. Używa się do tego specjalnej głowicy wyposażonej w dwie niezależnie pracujące, ruchome rolki. Miejsce, które ma być masowane najpierw poddawane jest działaniu podciśnienia, które wytwarzane jest w specjalnej komorze. Jego siłę można dowolnie regulować, co umożliwia kontrolę ssania – może być pulsacyjne lub ciągłe. Działanie ma na celu pobudzenie krążenia i procesów komórkowych, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza, organizm oczyszcza się z toksyn, a nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje usunięty.

Zabieg wykonywany jest w specjalnym kostiumie, ponieważ bezpośredni kontakt głowicy ze skórą mógłby wywołać nieprzyjemne szczypanie oraz zaciągnąć włosy. Pojedyncza sesja trwa około 35-40 minut i zdarza się, że już nawet po jednym zabiegu widać pierwsze efekty. Zazwyczaj jednak, aby skutki były wyraźnie zauważalne, należy wykonać serię co najmniej dziesięciu powtórzeń, przeprowadzanych raz lub dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Wielu specjalistów uważa, że metoda jest jeszcze skuteczniejsza, gdy połączy się ją z mezoterapią bezigłową, którą również wykorzystuje się jako sposób na walkę z cellulitem i rozstępami.

2. Korzyści stosowania endermologii

Zobacz film: "Jakie są wskazania do wywołania porodu?"

Zabieg endermologii staje się coraz popularniejszy głównie ze względu na jego wysoką skuteczność. Ponieważ ma formę masażu, wiele kobiet chętnie się na niego decyduje, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zaletą endermologii jest nie tylko możliwość zlikwidowania cellulitu, ale również modelowanie sylwetki, wyszczuplanie, poprawa elastyczności skóry, ujędrnianie, pobudzanie krążenia, wspomaganie leczenia stanów pooperacyjnych, odnowa biologiczna oraz wspomaganie walki z otyłością. Endermologia ma również działanie terapeutyczne i sportowe, korzystnie wpływając na usuwanie bólów mięśni, poprawę wydolności żylnych, drenaż limfatyczny oraz likwidowanie obrzęków, uszkodzeń wiązadeł i ścięgien. Ponadto, zabieg jest bezinwazyjny, a efekty jego działania widać już po kilku stosowaniach.

3. Przeciwwskazania do endermologii

Niestety nie każda kobieta może pozwolić sobie na skorzystanie z zabiegu endermologii. Przede wszystkim muszą z niej zrezygnować panie ciężarne i bezpośrednio po porodzie – dopiero po upływie pięciu miesięcy od porodu naturalnego i po siedmiu miesiącach po cesarskim cięciu można poddać się masażowi. Nie mogą go stosować również kobiety z czynnym nowotworem i ostrym stanem chorobowym, karmiące piersią, mające miesiączkę i naczyniaki, przyjmujące antykoagulanty, będące świeżo po zabiegach chirurgicznych, które pozostawiły blizny, cierpiące z powodu zapalenia żył lub bolesnych żylaków oraz mające przepuklinę brzuszną.

Polecane dla Ciebie