Endermologia po ciąży

Cellulit jest zmorą każdej kobiety, zwłaszcza gdy pojawia się w młodym wieku. Niestety po przebytej ciąży pojawienie się pomarańczowej skórki jest niemalże pewne. U jednych pań przyjmuje postać łagodną, u innych rozprzestrzenia się na wiele partii ciała – uda, biodra, pośladki. Ten skórny defekt można leczyć na wiele sposobów, nawet metodami domowymi. Najpopularniejsze jednak są środki farmakologiczne i kosmetyczne oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak endermologia.

Polecane wideo:

Co to jest endermologia i na czym polega?

Endermologia to naturalna metoda usuwania cellulitu, która ma formę masażu. Używa się do tego specjalnej głowicy wyposażonej w dwie niezależnie pracujące, ruchome rolki. Miejsce, które ma być masowane najpierw poddawane jest działaniu podciśnienia, które wytwarzane jest w specjalnej komorze. Jego siłę można dowolnie regulować, co umożliwia kontrolę ssania – może być pulsacyjne lub ciągłe. Działanie ma na celu pobudzenie krążenia i procesów komórkowych, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza, organizm oczyszcza się z toksyn, a nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje usunięty.

Zabieg wykonywany jest w specjalnym kostiumie, ponieważ bezpośredni kontakt głowicy ze skórą mógłby wywołać nieprzyjemne szczypanie oraz zaciągnąć włosy. Pojedyncza sesja trwa około 35-40 minut i zdarza się, że już nawet po jednym zabiegu widać pierwsze efekty. Zazwyczaj jednak, aby skutki były wyraźnie zauważalne, należy wykonać serię co najmniej dziesięciu powtórzeń, przeprowadzanych raz lub dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Wielu specjalistów uważa, że metoda jest jeszcze skuteczniejsza, gdy połączy się ją z mezoterapią bezigłową, którą również wykorzystuje się jako sposób na walkę z cellulitem i rozstępami.

Korzyści stosowania endermologii

Zabieg endermologii staje się coraz popularniejszy głównie ze względu na jego wysoką skuteczność. Ponieważ ma formę masażu, wiele kobiet chętnie się na niego decyduje, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zaletą endermologii jest nie tylko możliwość zlikwidowania cellulitu, ale również modelowanie sylwetki, wyszczuplanie, poprawa elastyczności skóry, ujędrnianie, pobudzanie krążenia, wspomaganie leczenia stanów pooperacyjnych, odnowa biologiczna oraz wspomaganie walki z otyłością. Endermologia ma również działanie terapeutyczne i sportowe, korzystnie wpływając na usuwanie bólów mięśni, poprawę wydolności żylnych, drenaż limfatyczny oraz likwidowanie obrzęków, uszkodzeń wiązadeł i ścięgien. Ponadto, zabieg jest bezinwazyjny, a efekty jego działania widać już po kilku stosowaniach.

Przeciwwskazania do endermologii

Niestety nie każda kobieta może pozwolić sobie na skorzystanie z zabiegu endermologii. Przede wszystkim muszą z niej zrezygnować panie ciężarne i bezpośrednio po porodzie – dopiero po upływie pięciu miesięcy od porodu naturalnego i po siedmiu miesiącach po cesarskim cięciu można poddać się masażowi. Nie mogą go stosować również kobiety z czynnym nowotworem i ostrym stanem chorobowym, karmiące piersią, mające miesiączkę i naczyniaki, przyjmujące antykoagulanty, będące świeżo po zabiegach chirurgicznych, które pozostawiły blizny, cierpiące z powodu zapalenia żył lub bolesnych żylaków oraz mające przepuklinę brzuszną.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Rozstępy i cellulit po ciąży
Rozstępy i cellulit po ciąży

Dermokosmetyki w trosce o skórę mamy

. Skóra kobiety po urodzeniu dziecka ma specyficzne potrzeby. Należy ją nawilżać, regenerować i wzmacniać. Zwykle na skórze widoczny jest cellulit lub rozstępy - można z nimi walczyć, stosując sprawdzone dermokosmetyki.

Rozstępy i cellulit po ciąży

Najlepszy sposób na cellulit po ciąży

Najlepszy sposób na cellulit po ciąży

Jak pozbyć się cellulitu? Częsty problem, który pojawia się w czasie i po ciąży, to cellulit. Skórki pomarańczowej można pozbyć się stosując różnorakie zabiegi, np. wstrzykiwanie dwutlenku węgla w skórę.

Rozstępy i cellulit po ciąży

Badanie skóry

Badanie skóry

Badanie skóry u dzieci i osób dorosłych Badanie skóry może być przeprowadzone zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci.

Rozstępy i cellulit po ciąży

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Wiosna to taki czas, kiedy mamy większy zapał i chęci do tego, by zadbać o własne ciało. Głównym problemem kobiet jest cellulit. Występuje on u 80 (...) czy nawet uwarunkowań genetycznych. Wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Na cellulit...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Dieta po porodzie - specjalny jadłospis, produkty

Dieta po porodzie - specjalny jadłospis, produkty

Okres ciąży i porodu jest bardzo obciążający dla organizmu kobiety. Zwiększa się bowiem w tym czasie zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy (...) ciała i nadwagi. Jak więc należy odżywiać się po porodzie, by waga wróciła do...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Najlepsze balsamy na cellulit

krążenie w skórze. Minerały sprawiają, że skóra wygląda dużo lepiej, jest odżywiona, dotleniona, a rozstępy i cellulit mniej widoczny. Do tego balsam (...) . Wszystkie one wspierają naturalne odżywienie, nawilżenie i...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Mezoterapia, czyli jak pozbyć się cellulitu i rozstępów po ciąży

Rozstępy są zmorą kobiet po ciąży. Mogą przyjmować różną postać. Czasem wyglądają jak małe rozciągnięte zmarszczki, a czasem przypominają długie (...) się tego wstydliwego problemu. Jednym z nich jest mezoterapia. Mezoterapia...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Skórka pomarańczowa

Skórka pomarańczowa

Cellulit jest zmorą każdej kobiety. Na szczęście są sposoby by go znacząco zmniejszyć.