Trwa ładowanie...

Endermologia po ciąży

Cellulit jest zmorą każdej kobiety, zwłaszcza gdy pojawia się w młodym wieku. Niestety po przebytej ciąży pojawienie się pomarańczowej skórki jest niemalże pewne. U jednych pań przyjmuje postać łagodną, u innych rozprzestrzenia się na wiele partii ciała – uda, biodra, pośladki. Ten skórny defekt można leczyć na wiele sposobów, nawet metodami domowymi. Najpopularniejsze jednak są środki farmakologiczne i kosmetyczne oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak endermologia.

Zobacz film: "Jakie są przyczyny przedwczesnego porodu?"

spis treści

1. Co to jest endermologia i na czym polega?

Endermologia to naturalna metoda usuwania cellulitu, która ma formę masażu. Używa się do tego specjalnej głowicy wyposażonej w dwie niezależnie pracujące, ruchome rolki. Miejsce, które ma być masowane najpierw poddawane jest działaniu podciśnienia, które wytwarzane jest w specjalnej komorze. Jego siłę można dowolnie regulować, co umożliwia kontrolę ssania – może być pulsacyjne lub ciągłe. Działanie ma na celu pobudzenie krążenia i procesów komórkowych, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza, organizm oczyszcza się z toksyn, a nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje usunięty.

Zabieg wykonywany jest w specjalnym kostiumie, ponieważ bezpośredni kontakt głowicy ze skórą mógłby wywołać nieprzyjemne szczypanie oraz zaciągnąć włosy. Pojedyncza sesja trwa około 35-40 minut i zdarza się, że już nawet po jednym zabiegu widać pierwsze efekty. Zazwyczaj jednak, aby skutki były wyraźnie zauważalne, należy wykonać serię co najmniej dziesięciu powtórzeń, przeprowadzanych raz lub dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Wielu specjalistów uważa, że metoda jest jeszcze skuteczniejsza, gdy połączy się ją z mezoterapią bezigłową, którą również wykorzystuje się jako sposób na walkę z cellulitem i rozstępami.

2. Korzyści stosowania endermologii

Zabieg endermologii staje się coraz popularniejszy głównie ze względu na jego wysoką skuteczność. Ponieważ ma formę masażu, wiele kobiet chętnie się na niego decyduje, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zaletą endermologii jest nie tylko możliwość zlikwidowania cellulitu, ale również modelowanie sylwetki, wyszczuplanie, poprawa elastyczności skóry, ujędrnianie, pobudzanie krążenia, wspomaganie leczenia stanów pooperacyjnych, odnowa biologiczna oraz wspomaganie walki z otyłością. Endermologia ma również działanie terapeutyczne i sportowe, korzystnie wpływając na usuwanie bólów mięśni, poprawę wydolności żylnych, drenaż limfatyczny oraz likwidowanie obrzęków, uszkodzeń wiązadeł i ścięgien. Ponadto, zabieg jest bezinwazyjny, a efekty jego działania widać już po kilku stosowaniach.

3. Przeciwwskazania do endermologii

Niestety nie każda kobieta może pozwolić sobie na skorzystanie z zabiegu endermologii. Przede wszystkim muszą z niej zrezygnować panie ciężarne i bezpośrednio po porodzie – dopiero po upływie pięciu miesięcy od porodu naturalnego i po siedmiu miesiącach po cesarskim cięciu można poddać się masażowi. Nie mogą go stosować również kobiety z czynnym nowotworem i ostrym stanem chorobowym, karmiące piersią, mające miesiączkę i naczyniaki, przyjmujące antykoagulanty, będące świeżo po zabiegach chirurgicznych, które pozostawiły blizny, cierpiące z powodu zapalenia żył lub bolesnych żylaków oraz mające przepuklinę brzuszną.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.