Trwa ładowanie...

Endermologia - sposób na cellulit i rozstępy po ciąży

Avatar placeholder
04.06.2019 11:10
Endermologia - sposób na cellulit i rozstępy po ciąży
Endermologia - sposób na cellulit i rozstępy po ciąży (123rf)

Endermologia jest kolejnym sposobem walki z cellulitem i rozstępami po ciąży. Sylwetka i kondycja skóry po ciąży często pozostawiają wiele do życzenia. Obecnie młode mamy coraz częściej nie zapominają o sobie i pomimo nowych obowiązków starają się wrócić do figury sprzed ciąży i znaleźć odrobinę czasu dla siebie. Coraz częściej młode mamy decydują się na zabiegi, takie jak endermologia, które mają wspomóc je w walce z cellulitem i rozstępami.

spis treści

1. Endermologia - na czym polega zabieg

Do endermologii wykorzystuje się przyrząd zbudowany z głowicy o dwóch rolkach. Przyrząd do endermologii mechanicznie wprowadza rolki w ruch. Znajdują się one w specjalnej komorze z podciśnieniem. Sam zabieg endermologii wymaga założenia specjalnego stroju.

Zabieg endermologii działa na skórę i tkanki podskórne. W czasie zabiegu rolki rozmasowują fałdy skórne. Tempo endermologii zależy jak zawsze od potrzeb klientki oraz etapu poprawiania wyglądu skóry. Sposób działania endermologii jest zbliżony do masażu. Celem endermologii jest poprawa krążenia krwi w tkankach skóry, co sprawia, że krew łatwiej dostarcza składniki odżywcze do tkanek, a co za tym idzie, skóra staje się gładsza, lepiej odżywiona i jędrniejsza. Skutkiem ubocznym endermologii jest takie samo odprężenie ciała jak po masażu.

Endermologia poprawi wygląd skóry z rozstępami po ciąży
Endermologia poprawi wygląd skóry z rozstępami po ciąży (123rf)

2. Endermologie - częstotliwość

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dbanie o wygląd w ciąży"

Efekty endermologii zależą od tego, czy zabiegi były wykonywane w odpowiednim tempie. Co ciekawe endermologia jest najskuteczniejsza, gdy wykonuje się ją powoli i stopniowo. Wówczas efekty endermologii będą widoczne bardzo długo.

Zazwyczaj konieczne jest wykonanie od kilku do kilkunastu zabiegów endermologii, aby zobaczyć pierwsze widoczne oznaki poprawy wyglądu skóry. Zabieg endermologii trwa zazwyczaj ok. 30 minut. Na początku endermologię wykonuje się dwa razy w tygodniu, a następnie raz. Niestety opinie na temat tej metody radzenia sobie z cellulitem i rozstępami są podzielone, a na dodatek endermologia nie należy do tanich zabiegów kosmetycznych. Wykonanie jednego zabiegu endermologii to ok. 100 zł, jednak należy pamiętać, że zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilkunastu zabiegów.

Jak uchronić się przed rozstępami w ciąży?
Jak uchronić się przed rozstępami w ciąży? [7 zdjęć]

Wszyscy wiemy, że picie wody świetnie wpływa na ciało, a zasada ta jest podwójnie ważna, kiedy kobieta

zobacz galerię

3. Endermologia - wskazania

Wskazaniem do endermologii jest nie wątpliwie cellulit i rozstępy. Jednak są też inne wskazania do wykonywania endermologii. Endermologia pomoże również pozbyć się małych blizn i obrzęków ciała. Bardzo wskazane jest, aby poddać się endermologii z powodu zmian w wyglądzie skóry po oparzeniach. Endermologia pomoże również na zbyt napięte mięśnie, czy też na uszkodzenia więzadeł, ścięgien i mięśni.

4. Endermologia - przeciwwskazania

Niestety endermologia nie jest dla wszystkich. Przeciwwskazania do wykonania endermologii obejmują przepukliny na ciele, w tym pępkową, pachwinową oraz blizny po operacjach. Z endermologii nie mogą również skorzystać osoby posiadające ostre postacie zmian naczyniowych jak np. twarde żylaki ze stanem zapalnym, osoby z trądzikiem i tłuszczakiem mnogim.

ZOBACZ TAKŻE:

Choroby nowotworowe i zakaźne, zaburzenia krzepliwości krwi oraz leczenie przeciwzakrzepowe i gorączka w czasie różnych chorób również uniemożliwia wykonanie endermologii. Endermologii nie mogą również wykonywać kobiety w ciąży i w okresie menopauzy.

Polecane dla Ciebie