Trwa ładowanie...

Masaż antycellulitowy, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Avatar placeholder
31.03.2021 15:59
Masaż antycellulitowy, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym
Masaż antycellulitowy, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Masaż bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Dobrze wykonany masaż poprawi nasze samopoczucie i nas zrelaksuje. Jednak nie zapominajmy, że masaż sprawia, że nasza skóra jest bardziej jędrna, a cellulit mniej widoczny. Umiejętność samodzielnego wykonania masażu antycellulitowego może okazać się bardzo przydatna. Masaż antycellulitowy poprawi nasze krążenie i wymodeluje ciało.

spis treści

1. Masaż antycellulitowy - działanie

Masaż antycellulitowy jest skuteczną metodą poradzenia sobie z pomarańczową skórką. W sytuacji, gdy zależy nam na utracie kilogramów z konkretnych partii ciała, można wykonywać masaż antycellulitowy. Masaż antycellulitowy sprawia, że utrata centymetrów staje się bardziej ukierunkowana. Niestety, gdy zaczynamy się odchudzać, zazwyczaj chudniemy równomiernie ze wszystkich partii ciała jednocześnie.

Masaż antycellulitowy jest najbardziej skuteczny na umięśnionych partiach ciała, jak np. uda lub pośladki. Niestety masaż antycellulitowy niewiele zmieni, jeśli będziemy go stosować na mniej umięśnionych partiach ciała, jak np. na klatce piersiowej.

Zobacz film: "Masaż miodem pomoże pokonać cellulit"
Odpowiednio dobrane olejki przyśpieszą efekty masaży cellulitowych
Odpowiednio dobrane olejki przyśpieszą efekty masaży cellulitowych (123rf)

Zazwyczaj, gdy się odchudzamy, zależy nam na konkretnych partiach ciała, a masaż antycellulitowy pozwala nam to ułatwić. Stosując masaż antycellulitowy, działamy na konkretną część ciała. Masaż antycellulitowy wykonywany regularnie pozwoli nam schudnąć, zmniejszyć obrzęk i uelastycznić skórę. Pamiętajmy jednak, że masaż antycellulitowy jedynie wysmukli naszą sylwetkę, a nie sprawi, że stracimy na wadze.

2. Masaż antycellulitowy - wykonanie

Masaż antycellulitowy powinien się skupić na okolicy brzucha, ud i pośladków. To właśnie w tych rejonach skupia się najwięcej komórek tłuszczowych, na które działa masaż antycellulitowy. Masaż antycellulitowy rozbija je i sprawia, że komórki te się zmniejszają.

Jedzenie, które zwalcza cellulit
Jedzenie, które zwalcza cellulit [7 zdjęć]

Cellulit to nieestetyczny defekt skórny dotykający ok. 90 proc. kobiet. Przypomina wyglądem skórkę pomarańczową.

zobacz galerię

Masaż antycellulitowy należy zacząć od kostek. Wykonując masaż antycellulitowy, kładziemy dłonie płasko na skórze i wykonujemy nimi posuwiste ruchy. Stopniowo zwiększamy nacisk i kierujemy się w górę do pachwin. Gdy skóra się zaróżowi, oklepujemy ją zewnętrzną krawędzią dłoni i na koniec masujemy jeszcze raz skórę pięściami okrężnymi ruchami.

Masaż antycellulitowy pośladków i brzucha wykonujemy od dołu do góry i następnie od boków do środka posuwistymi ruchami. Dzięki temu wysmuklimy talię i pośladki. Na dodatek masaż antycellulitowy wymodeluje te partie ciała i ujędrni skórę.

Masaż antycellulitowy należy wykonywać przez przynajmniej 4-5 tygodni. Najważniejsza jest systematyczność masaży antycellulitowych. Bardzo ważne jest również, aby masaż na cellulit wykonywać przynajmniej 15 minut co drugi dzień.

3. Masaż antycellulitowy - wspomaganie efektów

Wykonując masaże antycellulitowe, powinno się wybierać odpowiednie kosmetyki i oliwki do ich wykonywania. Dobrze dobrane kosmetyki pozwolą przyśpieszyć efekty masaży antycellulitowych. Kosmetyki do masażu antycellulitowego powinny zawierać kofeinę, guaranę, geranium lub wyciąg z żeń-szenia. Skupmy się jednak jedynie na produktach, które mają wysokie stężenie tych składników.

ZOBACZ TAKŻE:

Obecnie na rynku można dostać całe linie produktów mających wspomóc walkę z cellulitem. Takie antycellulitowe serie kosmetyczne składają się zazwyczaj z żelu pod prysznic, peelingu drobno i gruboziarnistego, balsamu oraz serum lub oliwki. Tak wiele produktów pozwala nam dobrać kosmetyki do naszych potrzeb. Jednak tutaj również ważna jest systematyczność stosowania.

Polecane dla Ciebie