Trwa ładowanie...

Brzuch po ciąży

Avatar placeholder
07.05.2019 10:14
Brzuch po ciąży
Brzuch po ciąży (123rf)

Choć ciąża to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu, wiele kobiet boi się, że po porodzie utraci figurę lub nie będzie mogło powrócić do poprzedniej sylwetki. Ich obawy dotyczą głównie ryzyka pogorszenia się kondycji i wyglądu skóry na piersiach i brzuchu. Nie musi to jednak oznaczać, że zmiany, które pojawią się na tych częściach ciała będą trwałe. Dzięki możliwościom współczesnej medycyny estetycznej są sposoby, aby brzuszek znów wyglądał szczupło i seksownie.

spis treści

1. Czy odzyskanie figury sprzed ciąży jest możliwe?

Powrót do zgrabnej sylwetki po ciąży to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla młodej mamy, która ze względu na opiekę nad nowo narodzonym maluszkiem nie ma czasu i siły na ćwiczenia i uprawianie sportu. Wymaga to dużo cierpliwości i samozaparcia, a i tak nie ma gwarancji, że przyniesie pożądane skutki. Wtedy warto odwiedzić salon medycyny estetycznej lub odnowy biologicznej, w którym można znaleźć bogatą ofertę zabiegów poprawiających jędrność brzucha, likwidujących cellulit i rozstępy oraz redukujących tkankę tłuszczową. Choć tego typu propozycje do najtańszych nie należą, dla wielu pań jest to jedyna alternatywa. Do najpopularniejszych zabiegów z tego zakresu należą: abdominoplastyka, elektrostymulacja oraz masaż ultradźwiękami.

2. Koniec z fałdami na brzuchu

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z powłok podbrzusza i śródbrzusza oraz wymodelowaniu mięśni ściany brzucha. Zabieg stosuje się zazwyczaj, gdy inne metody zawodzą, np. liposukcja. Wadą zabiegu są blizny, które pozostają po jego przeprowadzeniu oraz krótkotrwałe efekty. Operacja wykonywana jest w pełnej narkozie i niesie ze sobą ryzyko pojawienia się zatoru. Aby temu zapobiec, pacjentka musi mieć obandażowane nogi (zapobiega to zatorowi tętnicy płucnej) oraz musi być jej podawana duża ilość płynów. Po zabiegu wskazane jest przestrzeganie diety oraz stosowanie maści na opuchliznę i zasinienia. Koszty operacji uzależnione są od jej rodzaju (pełna lub częściowa) i oscylują pomiędzy 3000 zł a 11 000 zł.

3. Prądem w tłuszcz

Zobacz film: "Jak uniknąć komplikacji okołoporodowych?"

Jedną z najskuteczniejszych i najlżejszych metod modelowania sylwetki jest elektrostymulacja. Do ciała przymocowywane są elektrody, których zadaniem jest stymulacja wybranych partii mięśni. Intensywność impulsów elektrycznych dobierana jest indywidualnie i nie wiąże się z bólem. Efektem tej metody jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, płaski brzuch, rozluźnienie mięśni, poprawa metabolizmu i wyglądu skóry oraz jej ujędrnienie i wzmocnienie. Zabieg trwa około 25 minut i aby były widoczne jego skutki, należy wykonać kilka powtórzeń. Ceny pojedynczej sesji zaczynają się od 60 zł.

4. Masaż ultradźwiękami

Terapia ultradźwiękami to nowoczesna metoda, która nie tylko poprawia kondycję skóry, ale również zapobiega jej starzeniu. Do zabiegu wykorzystuje się drgania mechaniczne (około 3 milionów na sekundę), które działają na głębokie warstwy skóry lub mięśni. W ten sposób pobudzane jest krążenie limfy oraz metabolizm komórkowy. Dzięki temu zredukowana zostaje tkanka tłuszczowa i cellulit, skóra staje się gładsza i jędrniejsza, zmniejsza się napięcie mięśni, zwiększa się ruchomość stawów oraz poprawia się pH skóry. Ponadto, sylwetka staje się smuklejsza, zmarszczki się spłycają oraz przyspiesza proces przemiany materii. Pojedynczy zabieg trwa 30 minut i kosztuje około 30 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze