Trwa ładowanie...

Mezoterapia, czyli jak pozbyć się cellulitu i rozstępów po ciąży

Avatar placeholder
31.03.2021 15:57
Mezoterapia, czyli jak pozbyć się cellulitu i rozstępów po ciąży
Mezoterapia, czyli jak pozbyć się cellulitu i rozstępów po ciąży

Rozstępy są zmorą kobiet po ciąży. Mogą przyjmować różną postać. Czasem wyglądają jak małe rozciągnięte zmarszczki, a czasem przypominają długie czerwone pręgi, które są bardzo widoczne. Często nie mamy na to wpływu i rozstępy pojawiają się praktycznie same, a co gorsze żadne kremy, ani oliwki im nie zapobiegają. Po ciąży warto skorzystać z pomocy kosmetyczki. Współczesna kosmetologia oferuje bardzo dużo zabiegów, które pomogą nam pozbyć się tego wstydliwego problemu. Jednym z nich jest mezoterapia.

spis treści

1. Mezoterapia - rozstępy po ciąży

Rozstępy u kobiet w ciąży powstają zazwyczaj na brzuchu. Najczęściej pojawiają się one na skórze poniżej pępka. Wiele kobiet odczuwa pieczenie lub swędzenie skóry, które poprzedza ich pojawienie się. Niestety skóra w czasie ciąży bardzo szybko się rozciąga i dlatego ciężko uniknąć rozstępów.

U kobiet w ciąży powstają one w wyniku nadprodukcji kortyzolu. Kortyzol zakłóca produkcję fibroblastów. To sprawia, że zarówno kolagen, jak i elastyna nie pracują prawidłowo i pojawiają się rozstępy.

Zobacz film: "Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu"
Mezoterapia pomoże nam pozbyć się rozstępów z brzucha, uda i pośladków
Mezoterapia pomoże nam pozbyć się rozstępów z brzucha, uda i pośladków (123rf)

Na szczęście rozstępom można zarówno zapobiegać, jak i je usuwać. Skuteczną metodą pozbywania się rozstępów jest mezoterapia. Mezoterapia polega na nakłuwaniu skóry w miejscu powstałych rozstępów. W czasie mezoterapii wprowadza się do skóry odpowiednie preparaty, dzięki czemu działa ona konkretnie w miejscu powstania rozstępu.

2. Mezoterapia - walka z rozstępami

Sama mezoterapia to za mało w walce z rozstępami. Mezoterapię dobrze jest połączyć z dermabrazją lub np. peelingiem chemicznym. Działanie mezoterapii w walce z rozstępami można wspomóc, wykorzystując preparaty stworzone z kwasu polimlekowego lub hialuronowego. Mezoterapia jest dość długotrwała i wymaga systematyczności. Zabiegowi mezoterapii należy poddawać się w seriach co 10-12 dni.

Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów
Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów [7 zdjęć]

Jeśli zauważyłaś nietypowe, białawe ślady na brzuchu, piersiach, pośladkach lub nogach, to najprawdopodobniej

zobacz galerię

Mezoterapii należy się poddawać przez dwa miesiące, jednak zabieg można też umawiać indywidualnie i dostosować jego częstotliwość do potrzeb kobiet. Bardzo często bowiem zdarza się, że ilość rozstępów po ciąży wymaga większej częstotliwości zabiegów mezoterapii.

Wspomniane wcześniej zabiegi wspomagają zabiegi mezoterapii. Peelingi chemiczne można wykonywać pomiędzy zabiegami mezoterapii. Dermabrazja natomiast również przyspieszy proces pozbywania się rozstępów.

3. Mezoterapia - efekty zabiegów

Mezoterapia pozwoli skutecznie pozbyć się rozstępów po ciąży. Mezoterapia sprawia, że nasza skóra staje się dużo bardziej elastyczna i gładka. Zabiegi mezoterapii poprawią również procesy zachodzące w skórze. To wszystko sprawia, że po serii zabiegów mezoterapii należy się spodziewać, że nasza skóra stanie się dużo bardziej jędrna, delikatna i co najważniejsze pozbawiona rozstępów.

ZOBACZ TAKŻE:

4. Mezoterapia - ceny

Koszty mezoterapii są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od tego, jak duży jest obszar ciała, który będziemy poddawać mezoterapii. Na wysokość ceny zabiegu mezoterapii wpływa również rodzaj stosowanego preparatu. Cena mezoterapii waha się od 100 do nawet 1000 zł za jeden zabieg.

Polecane dla Ciebie