Trwa ładowanie...

Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków

Avatar placeholder
02.01.2015 12:03
Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków
Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków (Zdjęcie nastolatki / Shutterstock)

Wiek nastoletni to okres dojrzewania i dorastania. W tym czasie ciało podlega wielu zmianom fizjologicznym, które znajdują odzwierciedlenie również w wyglądzie zewnętrznym. Dla młodych ludzi ma on znaczenie. Na to, jak zostaną odebrani przez otoczenie w dużej mierze wpływa stan i kondycja ich skóry. Eksperci zalecają stosowanie się do szeregu zasad z zakresu pielęgnacji, które pozwalają zachować atrakcyjny wygląd cery. Na rynku istnieje również wiele preparatów, które wspierają te starania oraz przeciwdziałają i niwelują ewentualne zmiany skórne. Dodatkowo gabinety kosmetyczne organizują swoją pracę tak, by udostępnić pewien zakres zabiegów skierowanych specjalnie do młodych osób. W ten sposób wychodzą naprzeciw ich problemom, wskazując często bezpośrednie rozwiązanie.

Oferty takie podyktowane są oczywiście najbardziej powszechnymi potrzebami. Należy do nich kosmetyka typowych dla wieku młodzieńczego dolegliwości: rozszerzające się pory, zaskórniki, świecenie twarzy, trądzik itp. Domowe sposoby i środki higieny nie zawsze wystarczają. Czasami brak również determinacji w samodzielnej walce o zdrowy wygląd. Podczas wizyty w salonie, nastolatki mogą poddać się m.in. złuszczaniu kwasami glikolowymi, peelingowi kawitacyjnemu, leczniczemu oczyszczaniu skóry twarzy lub pleców, zabiegom oczyszczającym dla skóry trądzikowej, pielęgnacji skóry wrażliwej, dezinkrustacji.

1. W rękach profesjonalisty ‒ rozpoznanie problemu nastolatka

Zabiegi u kosmetyczki
Zabiegi u kosmetyczki

Skóra z niedoskonałościami wymaga zabiegów kosmetycznych. Wizyta w salonie piękności to dla każdej kobiety

zobacz galerię
Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

Przede wszystkim warto zacząć od rozpoznania własnego typu

cery . Kosmetyczka może w profesjonalny sposób określić go, posługując się kilkoma metodami – na podstawie własnych obserwacji wzrokowych, palpacyjnie (poprzez dotyk) oraz wspierając się różnymi przyrządami (w tym dermatoskopem, który pozwala na pięćdziesięciokrotne powiększenie obrazu skóry na kolorowym ekranie).

Kiedy już wiadomo, jaki typ cery posiada dana osoba oraz gdzie leżą ewentualne problemy, można zalecić odpowiednie zabiegi. Złuszczanie kwasem glikolowym działa oczyszczająco, łagodząco, a także reguluje metabolizm komórkowy. Zalecane jest jako kuracja na trądzik. Ponadto jego działanie zmienia się w zależności od zastosowanego podczas zabiegu stężenia kwasu. Proces prowadzi do oczyszczenia, zmiękczenia i wygładzenia skóry. Poprawia jej barwę i fakturę oraz przyspiesza odnowę komórkową. Ewentualne plamy pigmentacyjne i przebawienia mogą ulec rozjaśnieniu. Dla ciekawych, kwas glikolowy w naturalnej postaci występuje w trzcinie cukrowej.

2. Popularne zabiegi dla nastolatków

Peeling kawitacyjny wykorzystuje technologię ultradźwięków, która za pomocą wibracji bezboleśnie i głęboko oczyszcza skórę, usuwając z jej porów nadmiar sebum, zrogowaciały naskórek oraz wszelkie inne niepożądane zanieczyszczenia. Ma działanie wygładzające, dezynfekujące oraz regenerujące. Co ważne, może być stosowany w przypadku cery wrażliwej i delikatnej. Jest to skuteczna broń przeciwko wypryskom i trądzikowi.

Dezinkrustacja wykorzystuje działanie prądu elektrycznego oraz substancji czynnych, które po wprowadzeniu do organizmu powodują spulchnienie skóry, zmniejszają swoistość osadów oraz doprowadzają do ich usunięcia poprzez gruczoły tłuszczowe i potowe. Zabieg ten jest zalecany w przypadku bardzo tłustej cery, w celu jej głębokiego oczyszczenia.

Oferta gabinetów kosmetycznych jest bardzo bogata, a metody – sprawdzone i bezpieczne. Co ważne, wykorzystują one technologie, z których nastolatki nie skorzystają na co dzień w zaciszu domowym. Zapewniają natomiast długofalową pomoc. Oczywiście nic nie zastąpi codziennej higieny młodego człowieka. Jednak jego potrzeby i problemy są coraz bardziej widoczne dla profesjonalistów, którzy starają się stworzyć jak najlepsze warunki, by sprostać wielu wyzwaniom skórnym.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze