Trwa ładowanie...

Ćwiczenia po cesarskim cięciu

Po cesarskim cięciu można ćwiczyć. Pierwsze ćwiczenia wykonaj już od 2 do 10 tygodni po porodzie, w zależności od samopoczucia. Ćwiczenia po cesarskim cięciu powinny być tak dobrane, by wzmocniły mięśni i pomogły wrócić do formy sprzed ciąży.

Zobacz film: "Ćwiczenia po porodzie [Specjalista radzi]"

Cesarskie cięcie to bardzo ważna operacja, która pozwala na wydanie twojego dziecka na świat w przypadku komplikacji uniemożliwiających naturalny poród. Zabieg ten jest bardzo inwazyjny, gdyż polega na rozcięciu powłok brzusznych, a także macicy. Po porodzie pewnie bardzo zależy ci na tym, aby twoje ciało szybko wróciło do wyglądu sprzed ciąży. Jakie ćwiczenia możesz wykonywać po tak inwazyjnym zabiegu?

spis treści

1. Po jakim czasie od cesarskiego cięcia można rozpocząć ćwiczenia?

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu
Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie to bardzo ważna operacja, która pozwala na wydanie twojego dziecka na świat w przypadku

zobacz galerię
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.