Trwa ładowanie...

Ćwiczenia pilates

Ćwiczenia pilates
Ćwiczenia pilates (123rf)

Prenatalny pilates został opracowany w celu zachęcenia do umiarkowanych ćwiczeń kobiet ciężarnych. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni dna miednicy oraz brzucha, które w trakcie ciąży zostają rozciągnięte i osłabione. Ponadto dobra kondycja tych mięśni ułatwi ci wydanie twojego dziecka na świat.

1. Jak pilates wpływa na twoje ciało w ciąży?

Umiarkowane ćwiczenia poprawiają ogólne samopoczucie, a także wspomagają relaks ciała i umysłu. Pilates wzmacnia mięśnie, dzięki czemu po porodzie szybciej wrócisz do dobrej formy i kondycji.

Pilates w czasie ciąży
Pilates w czasie ciąży

Kobiety w czasie ciąży ćwiczenia fizyczne stawiają na ostatnim miejscu. Jednak nie należy tego robić,

zobacz galerię

Dla każdego trymestru ciąży wskazane jest wykonywanie innych ćwiczeń. Ma to głównie na celu ochronę zdrowia matki oraz dziecka. Ćwiczenia są bardzo łatwe do wykonania i w odpowiedni sposób wykonane nie powodują obciążenia danej partii ciała.

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"

Istnieją również oddzielne ćwiczenia, które mają na celu praktykować rytmiczny oddech. Regularnie wykonywane zapewnią spokój umysłu i ciała. W trakcie ciąży dobre samopoczucie to podstawa. Twoje dziecko odczuwa każdą twoją emocję. Dlatego bardzo ważne są ćwiczenia, gdyż dzięki temu w organizmie wydzielane są endorfiny szczęścia, co znacznie poprawi twoje samopoczucie.

Szczęśliwa i spokojna mama to szczęśliwe i spokojne dziecko. Pamiętaj również o tym, aby twoja dieta była odpowiednio wyważona oraz bogata w cenne składniki odżywcze, takie jak witaminy, białko oraz mikroelementy. Każdego dnia wypijaj minimum 2 litry wody dziennie.

2. Czy pilates jest przydatny w czasie ciąży?

Kobiety w czasie ciąży ćwiczenia fizyczne stawiają na ostatnim miejscu. Jednak nie należy tego robić, gdyż przynoszą one twojemu ciału wiele korzyści. Nie tylko będzie ci łatwiej podczas porodu, ale również szybciej powrócisz do kondycji sprzed ciąży.

Przed wykonaniem ćwiczeń warto zakupić specjalne cd instruktażowe. Na filmie zobaczysz przykładowe ćwiczenia, które są dosyć łatwe i bez problemu będziesz mogła je sama odtworzyć.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń rozłóż na podłodze miękką matę. Dzięki temu nie będziesz odczuwała dyskomfortu związanego z silnym naciskiem ciała na twarde podłoże.

3. Proste ćwiczenia, które możesz wykonać sama w domu:

Oprzyj kolana oraz dłonie o podłogę w taki sposób, aby tworzyły one z podłożem kąt prosty. Następnie wyciągnij do przodu prawą rękę, a następnie wyciągnij do tyłu lewą nogę. Pozycja ta umożliwi ci zachowanie równowagi, a jednocześnie będzie wzmacniać mięśnie ciała. Wytrzymaj tak kilka sekund. Następnie opuść kończyny i czynność tę powtórz, wykorzystując przeciwną nogę i rękę.

Kolejne ćwiczenie będzie wymagać od ciebie odrobinę więcej wysiłku. Połóż się na prawym boku i wyciągnij proste nogi odrobinę w przód. Prawą rękę wyciągniętą wzdłuż szyi połóż pod głowę. Następnie powoli unoś nogi do góry. Pamiętaj, aby w trakcie tej czynności robić wdech. Opuszczając nogi, zrób wydech.

Ćwiczenia pilates dla kobiet w ciąży są bardzo łatwe i przynoszą ciału wiele korzyści. Usprawniają one pracę mięśni, co pomoże ci w trakcie porodu, a także po porodzie. Dzięki temu twój organizm szybko powróci do dawnej formy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.