Pasy dla ciężarnej

Wiele kobiet ciężarnych nie zapina pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, tłumacząc, że pasy powodują u nich uczucie dyskomfortu i inne niedogodności. Innym powodem, który sprawia, że kobieta ciężarna woli nie zapinać pasów bezpieczeństwa, jest myśl oraz strach przed uszkodzeniem płodu. Jednak według specjalistów od bezpieczeństwa takie myślenie jest błędne. Jak sugerują nowe badania, kobiety będące w ciąży powinny mieć nakaz zapinania pasów bezpieczeństwa.

Polecane wideo:

Zapinać pasy czy nie?

Badanie na temat kobiet ciężarnych kierujących pojazdem, opublikowane w najnowszym numerze czasopisma „Obstetrics & Gynecology”, mówią o tym, że w momencie uczestniczenia w wypadku samochodowym są one prawie trzy razy bardziej narażone na zgon płodu. Ponadto dwukrotnie wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia nadmiernego krwawienia wewnętrznego w porównaniu do kobiet ciężarnych zabezpieczonych pasem. Niestety pomimo wielu badań sugerujących niebezpieczeństwo związane z brakiem zapiętych pasów, obecnie wiele kobiet nadal nie zapina pasów bezpieczeństwa.

W Stanach Zjednoczonych wypadki samochodowe stanowią główną przyczynę traumatycznej śmierci płodu noszonego przez kobietę ciężarną. Naukowcy sugerują, że niezwykle istotne jest opracowanie specjalnych pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży.

Błędne przekonanie, że stosowanie pasów bezpieczeństwa jest szkodliwe dla płodu, może spowodować znacznie więcej szkody niż w przypadku, gdy kobieta jest zabezpieczona pasem. Właściwie stosowane pasy bezpieczeństwa umożliwiają odpowiednią ochronę – zarówno kobiety, jak i płodu.

W jaki sposób w ciąży prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa?

Aktualne zalecenia stowarzyszenia American Medical Association sugerują, że pasy powinny być ciasno umieszczone pod brzuchem i w poprzek klatki piersiowej. Część pasa bezpieczeństwa powinna być umieszczona dokładnie pomiędzy środkiem klatki piersiowej.

Ponadto bardzo ważne jest to, aby kobieta ciężarna siedziała co najmniej 10 cali od poduszki powietrznej lub od deski rozdzielczej pojazdu. Absolutnie nie należy wyłączać poduszki powietrznej, gdyż może ona w trakcie wypadku chronić kobietę w ciąży oraz jej dziecko.

Do wytycznych dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa u kobiet ciężarnych należą:

  • klamra pasa biodrowego powinna być zlokalizowana pod brzuchem i na biodrach,
  • nie wolno umieszczać pasa biodrowego na brzuchu,
  • górna część pasów powinna znajdować się pomiędzy piersiami oraz wzdłuż boku brzucha,
  • nigdy nie umieszczaj pasa barkowego pod ramieniem,
  • przed podróżą samochodem upewnij się, że pas jest dobrze dopasowany,
  • staraj się ograniczyć jazdę samochodem do maksimum 5 godzin dziennie,
  • nigdy nie wyłączaj poduszki powietrznej,
  • w razie wypadku od razu poddaj się leczeniu w celu ochrony zdrowia dziecka i swojego.

W trakcie ciąży zapinanie pasów bezpieczeństwa jest niezwykle ważne. Jeżeli zrobisz to w odpowiedni sposób, będziesz chronić zarówno siebie. jak i własne dziecko.

Pasy bezpieczeństwa w ciąży

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pasy bezpieczeństwa w ciąży
Pasy bezpieczeństwa w ciąży

Ciąża a pasy bezpieczeństwa

Ciąża a pasy bezpieczeństwa

nie miała zapiętych pasów. Niestety, w Polsce jest przekonanie, że kobiety w ciąży nie muszą zapinać pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, a prawo drogowe zwalnia je z tego obowiązku.

Pasy bezpieczeństwa w ciąży

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży zapewnia ciężarnym bezpieczeństwo i komfort jazdy już od 2. miesiąca ciąży. Jego zaletą jest to, że kieruje pasy (...) siedzeniu....

Pasy bezpieczeństwa w ciąży

Podróż w ciąży samochodem

napięte, bez „luzów", pasy nie mogą być poskręcane. Na rynku, specjalnie dla kobiet w ciąży, dostępne są adaptery do pasów bezpieczeństwa (...) , gdy teoretycznie „skończyło się na strachu"....

Foteliki dla niemowlaka

Odpowiedni fotelik samochodowy

Odpowiedni fotelik samochodowy

Dlaczego dziecku potrzebny jest fotelik? Dlaczego nie wystarczą pasy bezpieczeństwa? Dlaczego ważne jest, by był to dobry, odpowiedni fotelik?

Zdrowie malucha

Pasy bezpieczeństwa a ciąża - przepisy i zdrowy rozsądek

Pasy bezpieczeństwa a ciąża - przepisy i zdrowy rozsądek

ciężarne. Dziś dowiecie się, czy warto jeździć w pasach będąc w ciąży, jak je zapinać, by nie narazić zdrowia dziecka oraz w jaki sposób można pomóc (...) ciężarnych kobiet z otyłością lub w ciąży mnogiej....

Wspomóż rozwój intelektualny swojego Dziecka

Kwas DHA dla ciężarnych

Kwas DHA dla ciężarnych

Kwas DHA spełnia istotne funkcje w organizmie kobiety ciężarnej i jej dziecka.

Zatrucie ciążowe (gestoza)

Gestoza ciążowa

Gestoza ciążowa

Objawami gestozy są obrzęki twarzy i kończyn, nadciśnienie tętnicze, białkomocz oraz zaburzenia widzenia. Ciężkie zatrucie jest groźne dla ciężarnej.

Zakupy dla malucha

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

w ochraniacz z naturalnych materiałów. Nakładki na pasy bezpieczeństwa Często zdarza się, iż samochodowe pasy bezpieczeństwa ocierają lub drażnią delikatną (...) skórę dziecka. W takiej sytuacji powinniśmy zaopatrzyć...

Czy w ciąży mogę..?

Czy można podróżować w ciąży?

dziecku. Pasy powinny być naprężone. Kobiety w ciąży mogą zakupić adapter do pasów bezpieczeństwa, który pozwala umieścić pas poniżej brzucha ciężarnej (...) Wiele kobiet w ciąży...

Podróż samochodem w ciąży

Pasy bezpieczeństwa w ciąży

nie miała zapiętych pasów. Niestety, w Polsce jest przekonanie, że kobiety w ciąży nie muszą zapinać pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, a prawo drogowe (...) tego nie wytrzyma, a pasy tak. Dlatego,...