Trwa ładowanie...

Kosmetyki, które ukryją cienie pod oczami

Avatar placeholder
05.10.2020 14:37
Kosmetyki, które ukryją cienie pod oczami
Kosmetyki, które ukryją cienie pod oczami

W sklepach można kupić różnego rodzaju kosmetyki do twarzy, których zadaniem jest zatuszowanie zmian skórnych oraz przebarwień. Dzięki korektorom można ukryć sińce pod oczami, wypryski oraz blizny. Wykonanie dobrego makijażu wymaga wprawy. Przed użyciem korektora należy odpowiednio wcześniej nawilżyć skórę. Pamiętać należy również, by prawidłowo dopasować odcień do koloru cery.

spis treści

1. Jak nakładać korektor pod oczy?

Korektora używa się do zatuszowania sińców pod oczami. Kosmetyk powinien być dopasowany do odcienia skóry. Należy go używać przed nałożeniem podkładu do twarzy. Szczególną uwagę trzeba zachować przy nakładaniu korektora na delikatną okolicę oczu. Wiele kobiet nakłada kosmetyk, zaczynając od wewnętrznego kącika oka, jednak korektor pod oczy powinno się nanosić od kącika zewnętrznego do wewnątrz.

Dzięki temu unika się naciągania wrażliwej skóry okolicy oczu. Gdy nałożona warstwa zaschnie, należy nałożyć kolejną, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Aby usunąć nałożony korektor, należy użyć płynu do demakijażu. Zmywanie kosmetyku wodą z mydłem jest dużym błędem, ponieważ bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję skóry.

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"
Korektora używa się do zatuszowania sińców pod oczami
Korektora używa się do zatuszowania sińców pod oczami

W trakcie wykonywania makijażu należy pamiętać, by na skórę okolicy oczu korektor nakładać maleńkimi kropkami, a następnie delikatnie je wklepać. Bardzo ważne jest także, by kosmetyk nanieść bezpośrednio na miejsce, które chcemy skorygować i dokładnie rozmyć kolor. Nie powinno się nakładać więcej niż dwie warstwy korektora.

To też warto wiedzieć

Kosmetyk jest gęstszy niż klasyczny podkład do twarzy. Zazwyczaj jest sprzedawany w sztyfcie, tubce lub słoiczku. Można go wykorzystać nie tylko do pokrycia sińców pod oczami, ale również do zatuszowania blizn, ciemnych plam na skórze, piegów, naczynek i zmian skórnych.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup korektora z pędzelkiem, który zapewnia dokładną aplikację na problematyczne miejsce. Kosmetyk należy rozprowadzać głównie przy zewnętrznych kącikach oka oraz w okolicy nosa.

2. Kolor korektora do twarzy

Przy wyborze koloru korektora należy pamiętać, że powinien on być o jeden ton jaśniejszy od podkładu. Użycie zbyt jasnego lub ciemnego zamiast zatuszować worki pod oczami dodatkowo je podkreśli. W większości przypadków sprawdza się wybór kosmetyku, którego kolor jest o kilka tonów jaśniejszy niż cera. Najwięcej osób ma żółtawy odcień skóry, z tego powodu nie należy kupować kosmetyków do makijażu twarzy w różowych odcieniach. Różowy kolor nałożony na niebieskawą lub zaczerwienioną cerę nada twarzy odcień purpury. Natomiast kosmetyk o oliwkowej lub żółtej barwie doskonale pokryje przebarwienia na skórze.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze