Trwa ładowanie...

Jak zlikwidować worki pod oczami domowymi sposobami?

 Agnieszka Gotówka
05.10.2020 14:38
Jak zlikwidować worki pod oczami domowymi sposobami?
Jak zlikwidować worki pod oczami domowymi sposobami? (123rf)

Oczy bardzo szybko zdradzają nasze samopoczucie i stan zdrowia. Skóra wokół nich jest cienka i narażona na niedoskonałości. Jak naturalnie zlikwidować nieestetyczne worki pod oczami?

Za cienie pod oczami odpowiadają nie tylko zmęczenie i brak snu, ale również niektóre choroby czy alergie. Zaczerwienione oczy mogą pojawić się również, gdy organizm walczy z infekcją (np. górnych dróg oddechowych). To również efekt niehigienicznego trybu życia: palenia papierosów, przewlekłego stresu, picia dużych ilości kawy.

spis treści

1. Krem pod oczy

Ze względu na fakt, iż skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa, wymaga ona szczególnej pielęgnacji. O oczy należy dbać każdego dnia. Podstawą jest usunięcie makijażu (koniecznie przed snem), oczyszczenie twarzy oraz zastosowanie odpowiednio dobranego kremu pod oczy. Wyróżniają się one lekką konsystencją, dzięki czemu łatwo się je rozprowadza.

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak zlikwidować worki pod oczami
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak zlikwidować worki pod oczami

Zadaniem kremów jest nawilżenie delikatnej skóry i jej odpowiednie odżywienie. Kremy pod oczy odpowiadają ponadto za nadanie skórze elastyczności i jej regenerację. W sytuacji, gdy chcemy zredukować cienie wokół oczu, warto sięgnąć po preparaty z witaminą C i K, wyciągiem z roślin (tj. świetlik, bławatek, kasztanowiec) lub z dodatkiem kofeiny.

To też warto wiedzieć

Substancje te powinny poprawić mikrokrążenie i usunąć obrzęk wokół oczu. Robiąc makijaż, nie należy z kolei zapominać o korektorze pod oczy (powinien być on w tonie jaśniejszym od skóry; rozprowadza się go poprzez delikatne wklepywanie).

2. Domowe sposoby na cienie pod oczami

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak zlikwidować worki pod oczami. Są jednak domowe sposoby na redukcję tego rodzaju niedoskonałości.

Cienie pod oczami można usunąć na kilka sposób. Najpopularniejsze z nich to:

  • kompresy z plasterków ogórka,
  • okład z ciepłej torebki świeżo zaparzonej herbaty,
  • okład z lodu,
  • żelowe okulary (do kupienia w aptece lub drogerii).
Bławatek - właściwości lecznicze i zastosowanie
Bławatek - właściwości lecznicze i zastosowanie [7 zdjęć]

Bławatek (zwany także chabrem bławatkiem, jasieńcem, modrakiem, wasilkiem lub wołoszkiem) jest rośliną

zobacz galerię

Konieczne jest również odpowiednie dbanie o oczy w czasie pracy przed komputerem i zapewnienie organizmowi odpowiedniej dawki snu i ruchu na świeżym powietrzu. Nieoceniona jest również zrównoważona dieta.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze