Trwa ładowanie...

Kremy do pielęgnacji powiek

Avatar placeholder
05.10.2020 14:36
Kremy do pielęgnacji powiek
Kremy do pielęgnacji powiek

Pierwsze oznaki starzenia skóry dość często są widoczne w okolicy oczu. Dzieje się tak dlatego, że skóra w tym miejscu jest najbardziej delikatna, cienka i podatna na działanie czynników zewnętrznych powodujących fotostarzenie. Dlatego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry w okolicy powiek. Prawidłowe postępowanie ma wpływ nie tylko na proces starzenia, ale również na aktualne samopoczucie.

spis treści

1. Pielęgnacja powiek

Nie każdy kosmetyk do pielęgnacji skóry wokół oczu może być nakładany na powieki. Aby uniknąć nieprzewidzianych efektów, należy przed zastosowaniem dokładnie zapoznać się informacją umieszczoną na etykiecie.

Powieka często się porusza, z tego powodu skład kremów do oczu, które można stosować w jej obrębie, musi być specjalnie opracowany. Dzięki temu kosmetyk nie dostanie się do oka i nie spowoduje silnych podrażnień. Preparaty te powinny mieć lekką, żelową lub kremową konsystencję, nieobciążającą cienkiej skóry powiek.Kosmetyki, które można nakładać na powieki, nie mogą zawierać substancji potencjalnie uczulających. Mogłyby one spowodować wystąpienie reakcji alergicznej w okolicy oczu.

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"
Pierwsze oznaki starzenia skóry dość często są widoczne w okolicy oczu
Pierwsze oznaki starzenia skóry dość często są widoczne w okolicy oczu

Najczęściej produkty te zawierają składniki takie jak:

  • arnika – zmniejsza obrzęki i redukuje cienie pod oczami,
  • olej z ogórecznika – ma działanie łagodzące oraz regeneruje naturalną lipidową warstwę skóry,
  • zielona herbata – łagodzi podrażnienia i hamuje procesy starzenia się skóry.

2. Ochrona oczu i powiek

Ochrona skóry okolicy oczu nie polega jedynie na stosowaniu odpowiednich preparatów kosmetycznych. Bardzo ważne jest również, by chronić narząd wzroku przed działaniem różnych czynników drażniących, między innymi promieniowaniem UV. Bardzo ważnym elementem profilaktyki jest zakładanie w słoneczne dni okularów przeciwsłonecznych. Dzięki temu zapewniamy ochronę nie tylko samym oczom, ale również skórze w ich okolicy.

To też warto wiedzieć

W słoneczne dni silnie mrużymy oczy, co skutkuje powstawaniem zmarszczek w tej okolicy. Silne promieniowanie UV może doprowadzić do uszkodzeń w obrębie skóry, co niestety przyspiesza proces jej starzenia. Dlatego zaleca się nie tylko stosowanie odpowiednich okularów, ale również kosmetyków z filtrami słonecznymi. Najlepsze są kremy zawierające filtry mineralne, które są najlepiej tolerowane przez delikatną skórę okolic oczu. Ochrona przeciwsłoneczna jest zatem bardzo istotna.

Sposoby na oczyszczenie skóry
Sposoby na oczyszczenie skóry [8 zdjęć]

Wszyscy mamy różne rodzaje skóry w związku z czym inaczej wygląda nasza pielęgnacja ale możemy też robić

zobacz galerię

Pamiętać należy również o tym, że powieki każdego dnia bardzo intensywnie pracują. Ich zadaniem jest ochrona oczu przed czynnikami zewnętrznymi oraz wysuszeniem. Niestety, podczas pielęgnacji bardzo często o tym zapominamy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze