Trwa ładowanie...

Jak opóźnić okres – sposoby, bezpieczeństwo kobiety

Jak opóźnić okres? Jest to pytanie, które zadają sobie kobiety, którym termin miesiączki wypada przykładowo na czas dawno już planowanego wyjazdu czy ważnego wydarzenia np. ślubu. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie ma problemu z chłonnymi akcesoriami do higieny intymnej typu podpaski czy tampony, ale w przypadku obfitych miesiączek mogą się nie sprawdzić. Zatem jak opóźnić okres?

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

spis treści

1. Jak opóźnić okres – sposoby

Jak opóźnić okres za pomocą tabletek antykoncepcyjnych, czy jest to możliwe? Jest to jedna z popularniejszych metod, która powoduje zmiany w terminie miesiączki. Jak to działa? Sugeruje się, aby po skończonym jednym etapie kuracji hormonalnej nie robić tygodniowej przerwy w stosowaniu tabletek. Jednak taka możliwość istnieje w przypadku jednofazowych tabletek, a jeśli chodzi o dwu i trzyfazowe pigułki wszelkie zmiany należy konsultować z ginekologiem. Jest to metoda, która nie gwarantuje pełnego sukcesu, ponieważ przy długim stosowaniu tabletek plamienie może się pojawić. W przypadku tabletek na krótki cykl menstruacyjny, niektóre nie zawierają hormonów i można je pominąć, ale wszystko musi być ustalone z lekarzem.

Jak opóźnić okres? Każde zmiany w cyklu menstruacyjnym powinny być konsultowane z lekarzem
Jak opóźnić okres? Każde zmiany w cyklu menstruacyjnym powinny być konsultowane z lekarzem

Jak opóźnić okres innym sposobem? Według niektórych kobiet dobrym sposobem może być witamina C przyjmowana w dużych ilościach, ale nie tylko w syntetycznej postaci, ale także w posiłkach czy napojach. Witamina C może wpływać na obfitość miesiączki podobnie jak wapno, ale oczywiście nie jest to metoda naukowo sprawdzona, a dodatkowo przyjmowanie w dużej ilości witamin może wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie organizmu.

To też warto wiedzieć

W internecie pojawiają się opinie, że w sklepach zielarskich można kupić herbatki ziołowe, napary, które mogą opóźnić datę okresu. Według kobiet szukających odpowiedzi na pytanie jak opóźnić okres pojawiają się opinie na temat właściwości kasztanowca czy liści pietruszki. Kasztanowiec ma wpływ na przepływ krwi, dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne, ale wcale nie musi opóźniać miesiączki. Natomiast natka pietruszki zawiera w sobie kwas foliowy, który działa krwiotwórczo, ale to również nie gwarantuje przyspieszenia terminu miesiączki czy jej opóźnienia.

Spóźniony okres? To nie musi być ciąża
Spóźniony okres? To nie musi być ciąża [7 zdjęć]

Jeśli nie starasz się o dziecko, spóźniona miesiączka może być powodem do zmartwień. Brak okresu nie...

zobacz galerię

2. Jak opóźnić okres – bezpieczeństwo kobiety

Jak opóźnić okres czy jest to bezpieczne? Ginekolodzy ostrzegają przed samodzielną regulacją cyklu menstruacyjnego, ponieważ można osiągnąć niepożądane efekty. Przede wszystkim, jeśli kobieta decyduje się na samodzielne wywołanie okresu musi być pewna, że nie jest w ciąży, ponieważ niektóre metody mogą być szkodliwe dla płodu, dlatego warto wykonać test ciążowy. Tabletki hormonalne przyjmowane są nie tylko ze względu na unormowanie nieregularnych miesiączek, ale jest to środek, który działa na inne dolegliwości dla przykładu bóle podbrzusza czy zbyt obite miesiączki. Dlatego samodzielne zażywanie tabletek jest niewskazane.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.