Trwa ładowanie...

Jak wywołać okres – sposoby, przyczyny braku okresu

Nawet organizm, który funkcjonuje idealnie może się czasem rozregulować, a efektem tego może być dla przykładu spóźniający się okres. Niestety taka sytuacja powoduje także, że wydłuża się PMS. Zespół napięcia przedmiesiączkowego u niektórych kobiet jest stanem utrudniającym funkcjonowanie, dlatego, gdy nie pojawia się miesiączka warto poszukać odpowiedzi na pytanie jak wywołać okres.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

spis treści

1. Jak wywołać okres – sposoby

Jak wywołać okres? Oczekiwanie na miesiączkę może być stresujące, ponieważ PMS w takiej sytuacji również się wydłuża. Zatem jak wywołać okres? Przede wszystkim należy się upewnić, że brak miesiączki nie jest spowodowany ciążą. Niektóre z metod na to jak wywołać okres mogą zaszkodzić płodowi. Według niektórych kobiet środkiem, który może wywołać miesiączkę jest aspiryna. Dlaczego akurat ten lek? Ponieważ ma właściwości rozrzedzające krew. Jak wywołać okres przy pomocy aspiryny? Oczywiście nie wolno łykać leku w dużych dawkach wystarczą maksymalnie dwie tabletki. Dodatkowo aspiryna jest środkiem przeciwbólowym, a także działa przeciwzapalnie. Zbyt duża dawka tego leku może prowadzić do krwawienia z nosa, może zostać również obciążona wątroba.

Jak wywołać okres? Czasem warto sięgnąć po naturalne metody, aby złagodzić objawy PMS
Jak wywołać okres? Czasem warto sięgnąć po naturalne metody, aby złagodzić objawy PMS

Jak wywołać okres w naturalny sposób? Można spróbować ciepłej kąpieli, która także wpływa na rozrzedzenie krwi. Jednak woda nie może być gorąca, ponieważ może jedynie doprowadzić do poparzeń czy omdlenia. Gorąca kąpiel nie jest też wskazana przy krwawieniach, ponieważ może doprowadzić do zagrażającego zdrowiu, a nawet życiu krwotoku. Metodą rozrzedzającą krew jest też alkohol, oczywiście w niewielkiej ilości i pod warunkiem, że kobieta jest pewna, że nie jest w ciąży.

To też warto wiedzieć

Jak wywołać okres? Można spróbować wypicia naparu z ziół. Kobiety, u których występują nieregularne miesiączki zaleca się herbatę z kwiatów czarnej malwy. Tego rodzaju napary można kupić w każdym sklepie zielarskim, nie są drogie, a wielu kobietom pomagają wregulacji cyklu. Jeśli każda metoda naturalna zawodzi, a zaburzenia cyklu menstruacyjnego zdarzają się często należy wybrać się do lekarza, który powinien zapisać tabletki na wywołanie okresu.

Spóźniony okres? To nie musi być ciąża
Spóźniony okres? To nie musi być ciąża [7 zdjęć]

Jeśli nie starasz się o dziecko, spóźniona miesiączka może być powodem do zmartwień. Brak okresu nie...

zobacz galerię

2. Jak wywołać okres – przyczyny braku okresu

Oczywiście należy wiedzieć jak wywołać okres, ale ważniejsze jest to, dlaczego okres się opóźnia. Przyczyn takiej dolegliwości może być wiele. Oczywiście pierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy, kiedy opóźnia się miesiączka jest możliwość ciąży. Jeśli zaburzony jest jeden cykl należy wykonać test ciążowy, aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Przy często powtarzającym się zaburzeniom należy się zastanowić, co powoduje taki stan. Może to być zbyt drastyczna dieta, długotrwały stres dla przykładu w pracy. Długo utrzymujące się nieregularne krwawienia mogą mieć też swoją przyczynę w zaburzeniach hormonalnych kobiety i wymagają kuracji hormonalnej przykładowo tabletkami antykoncepcyjnymi.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.