Trwa ładowanie...

6-letnia Marcelinka bohaterką. Policja: "Zachowała zimną krew"

Avatar placeholder
15.02.2024 12:31
Matka straciła przytomność. 6-latka zachowała zimną krew i wezwała pomoc
Matka straciła przytomność. 6-latka zachowała zimną krew i wezwała pomoc (Policja )

Sześciolatka zauważyła, że z jej mamą "dzieje się coś złego". Okazało się, że kobieta straciła przytomność. Na szczęście dziewczynka zachowała zimną krew, pobiegła do sąsiadki i poprosiła o pomoc. Kobieta trafiła do szpitala, a jej córką zaopiekowali się policjanci.

spis treści

1. Matka straciła przytomność

Do zdarzenia doszło we wtorek (13 lutego) rano w miejscowości Kowale w powiecie gdańskim.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim mł. asp. Karol Kościuk poinformował, że tego dnia dyżurny pruszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o sześcioletniej dziewczynce z miejscowości Kowale. Dziecko wezwało pomoc, gdy zauważyło, że z jej mamą "dzieje się coś złego".

2. 6-latka zachowała zimną krew i wezwała pomoc

Okazało się, że kobieta straciła przytomność. Na szczęście sześciolatka zachowała zimną krew i o zdarzeniu poinformowała sąsiadkę.

Zobacz film: "Agnieszka Ziółkowska o politykach. "Hipokryzja, brak spójności i kłamczuszkowanie""

- Wskutek szybkiej reakcji dziecka, do jej mamy przyjechało pogotowie ratunkowe. 34-latka miała zostać odwieziona do szpitala. Sześciolatka oczywiście nie mogła pozostać bez opieki. Policjanci zajęli się małoletnią i uzgodnili z jej mamą, która odzyskała przytomność, komu można powierzyć opiekę nad dziewczynką. Mundurowi przekazali sześciolatkę pod opiekę osoby wskazanej przez mamę - przekazał w środę (14 lutego) mł. asp. Kościuk cytowany przez PAP.

- Policjanci słowa pochwały kierują do dzielnej dziewczynki, która zachowała zimną krew i postarała się o pomoc dla swojej mamy - dodaje.

3. Naucz dziecko numeru 112

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podkreślił, że mundurowi, prowadząc zajęcia profilaktyczne w przedszkolach i szkołach, przywiązują dużą wagę do przekazywania dzieciom podstawowych informacji dotyczących wzywania pomocy i reagowania na różnego rodzaju wypadki.

- Młodzi ludzie nie raz już udowodnili, że potrafią wykorzystać tego typu wiedzę, żeby pomóc najbliższym - zaznaczył.

Funkcjonariusze przekonują, że ucząc dziecko korzystania z numeru alarmowego, dajemy mu wiedzę, jak ratować ludzkie życie.

Pamiętajmy, że na numer alarmowy 112, należy dzwonić tylko wówczas, gdy zaistniała sytuacja stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia ludzkiego lub mienia. Wykonywanie połączeń na numery alarmowe bez potrzeby i uzasadnienia powoduje blokowanie linii osobom, które mogą potrzebować natychmiastowej pomocy, a także jest zagrożone wynikającymi z prawa sankcjami karnymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze