Trwa ładowanie...

Ford zaprojektował łóżeczko, w którym dziecko zaśnie w ciągu 5 minut!

Avatar placeholder
05.06.2019 07:24
Ford zaprojektował łóżeczko, w którym dziecko zaśnie w ciągu 5 minut!
Ford zaprojektował łóżeczko, w którym dziecko zaśnie w ciągu 5 minut! (123rf)

Jeden z gigantów motoryzacji, firma Ford USA zaprezentowała niedawno swój nowy pomysł: Max Motor Dreams, czyli łóżeczko, które uśpi twoje dziecko.

Jak wiadomo, większość dzieci zasypia podczas jazdy samochodem. Fakt ten postanowili wykorzystać właściciele Forda. Firma zamierza produkować łóżeczko, które będzie przypomniało i stwarzało takie warunki, jakie odczuwamy podczas jazdy samochodem.

1. Łóżeczko jak samochód

Łóżeczko Ford ma żółte diody naśladujące oświetlenie docierające z zewnątrz samochodu. Mały głośnik umieszczony na dole wydaje dźwięk samochodowego silnika, zaś małe silniki delikatnie potrząsają łóżeczkiem, tworząc wrażenie ruchu.

Łóżeczko usypiające / (fot.)fordmaxmotordreams.com
Łóżeczko usypiające / (fot.)fordmaxmotordreams.com
Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"

Produkt można kontrolować poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie. Pozwala ona rodzicom zdalnie czuwać nad snem dziecka. Kołyska to element kampanii reklamowej Forda w Europie, choć producent nie wyklucza możliwości wprowadzenia tego produktu do masowej sprzedaży.

(fot.) fordmaxmotordreams.com
(fot.) fordmaxmotordreams.com
(fot.) fordmaxmotordreams.com
(fot.) fordmaxmotordreams.com

2. Technologia wychodzi naprzeciw rodzicom

Na rynku dostępne jest wiele produktów, które mogą ułatwić życie rodzicom. A jasne jest, że każdy rodzic chce zapewnić dziecku wszystko to, co najlepsze. Piękne rzeczy, wygodne łóżeczko, przydatne, bezpieczne zabawki i oczywiście miłość i bezpieczeństwo.

I tak istnieje np. zabawka – pluszowy pies, który imituje bicie serca mamy. To uspokaja maluszka i przypomina mu ten czas, gdy był jeszcze w łonie matki.

Zakazane zabawki. Tego nie kupuj dziecku
Zakazane zabawki. Tego nie kupuj dziecku [8 zdjęć]

Kilka klocków to wieża w zamku, patyk jest mieczem, krzesło – samochodem, a duża poduszka – statkiem.

zobacz galerię

3. Dziecko odczuwa emocje już w życiu płodowym

Udowodniono korzystny wpływ na dzieci otoczone czułością jeszcze przed urodzeniem. Zanim dziecko przyjdzie na świat warto nawiązać z nim bliski, emocjonalny kontakt. Maluszki reagują na nastroje i emocje w łonie matki. Należy unikać stresu, zapewnić sobie relaks i wykorzystać ten czas jak najlepiej, by pociecha urodziła się zdrowa i silna.

Zobacz także:

Dobre wspomnienia z życia płodowego dziecka, sprawią, że dziecko będzie spokojniejsze, mniej zestresowane, a przytulone do serca matki, szybciej zaśnie.

Zobacz, jaki słodki gest wykonuje ten niemowlak zaraz po przebudzeniu!

4. Sen dziecka

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze