Niezwykły gest bliźniaczek w łonie matki. To zdjęcie USG podbija sieć

Jedno zdjęcie USG sprawiło, że te jeszcze nienarodzone bliźniaczki stały się znane na całym świecie. Przyszłymi rodzicami dziewczynek jest para mieszkająca w stanie Pensylwania w USA. Carisa Gill i Randy Good w kwietniu 2017 roku wykonali badanie ultrasonografem, podczas którego ich oczom ukazał się niezwykły widok.

Niezwykły gest bliźniaczek

Carisa Gill jest w 25. tygodniu ciąży bliźniaczej. Jej córeczki mają już nawet wybrane imiona – Callie i Isabella.

Polecane wideo:

- To niezwykle ekscytujące, że możemy zobaczyć nasze córki w takiej sytuacji. Wiedziałam, że będą ze sobą blisko, ale nie sądziłam, że aż tak. To jest piękne! Już nie mogę się doczekać naszych dwóch księżniczek – powiedziała przyszła mama.

Lekarz, który wykonywał badanie również nie krył swojego zdziwienia. John Hamburg z Fetal Vision Imaging w Levitton, która specjalizuje się w badaniu dzieci w łonie matki za pomocą technologii 3D, mówi, że dziewczynki są naprawdę wyjątkowe.

– Zrobiłem już ponad 15 tys. zdjęć USG i żadne z nich nie było takie, jak to. Nigdy nie widziałem bliźniaków, którzy byli zwróceni do siebie twarzami, wyglądając jakby się całowali. W większości przypadków główka jednego dziecka jest w dole, drugiego - w górze – komentuje Hamburg i zapewnia, że zdjęcie jest w 100 proc. autentyczne.

W ciąży bliźniaczej, gdy jedno dziecko ułożone jest główkowo, a drugie pośladkowo jest możliwy poród siłami natury. W przypadku Callie najprawdopodobniej poród będzie musiał zostać wykonany za pomocą cesarskiego cięcia.

–To jedno z najlepszych ujęć od lat! - napisali pracownicy klinki na Facebooku i pogratulowali przyszłym rodzicom. Callie i Randy uważają, że to znak, że dziewczynki będzie łączyć wyjątkowa więź i będą sobie niezwykle bliskie. Taki widok mogli zobaczyć dzięki nowym technologiom, a dokładnie USG 3D.

Rozwój metod USG

W USG trójwymiarowym na ekranie dziecko jest widoczne w trzech wymiarach, przypominając nieruchomą bryłę. Fragmenty ciała mogą być przybliżane, oddalane i oglądane z wielu stron. Rodzice w trakcie takiego badania mogą zobaczyć nawet wyraźne kształty dziecka, a także jego twarz, grymasy i gesty.

Co jakiś czas, dzięki postępowi w medycynie do sieci wypływają wyjątkowe zdjęcia USG. Ostatnio świat obiegła zdjęcie Mackelle Ahlin z Utah, która pochwaliła się swoim USG, ponieważ była niezwykle zdziwiona, gdy jej rutynowe badanie ultrasonograficzne pokazało, że dziecko w jej łonie pokazuje charakterystyczny rockowy gest.

Technologie wciąż idą na przód. Ultradźwięki pozwoliły już nawet na stworzenie modelu 3D dziecka, dzięki obrazowaniu cyfrowego DICOM. Zdjęcia 3D zostają przeniesione do programu OsirX lite. Następnie zostają poddane specjalnej obróbce, a finalnie rodzice mogą oglądać swoje dziecko za pomocą specjalnych okularów w wirtualnej rzeczywistości.

Jeden z takich modeli swojego dziecka wykonał Samuli Cantell, który jest specjalistą od VR i prekursorem tego rozwiązania.

- Siedzieliśmy z żoną nieruchomo przez kilkanaście minut. To było niezwykłe! – mówi Cantell.

Twórca uważa, że godziny, które spędził nad opracowywaniem sposobu wyświetlania obrazu, to najlepiej spożytkowany czas, który był tego warty. W dalszym etapie możliwe jest nawet wydrukowanie takiego realistycznego modelu dziecka za pomocą drukarek 3D.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

syn. Augustina twierdzi, że lubi być w ciąży, nie miewa poważnych problemów, ani nie jest to dla niej stresujące. Jest także pewna, że będzie jej dane (...) i Braelee, lekarz żartował, że bardziej prawdopodobne jest wygrać na loterii,...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi bliźniakami w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone dzieci? Rekordowe bliźniaki Szczęśliwi...

Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły podczas (...) siostry specjalnie starały się zajść w ciążę w tym samym czasie....

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby zapłodnienia pozaustrojowego para...