Victoria Beckham zastrzegła prawnie imię swojej córki
Victoria i David Beckham to jedna z najpopularniejszych par w show biznesie. To również rodzice czwórki dzieci, a także niezwykle ważni przedsiębiorcy znani na całym świecie, którzy posiadają swoje marki ubrań, czy perfum. Zadbali również o to, aby ich dzieci zachowały swoją wyjątkowość w tym świecie.
1. Zastrzeżone imiona
Już wcześniej Beckhamowie zastrzegli prawnie imiona swoich synów – Brooklyna, Cruza i Romeo. Teraz to samo zrobili z imieniem córki. Harper Seven, jest już zastrzeżonym imieniem w Urzędzie Patentowym, jako własność intelektualna.
Do 18 roku życia zarządzają nią rodzice, później dziewczynka będzie mogła sama wykorzystywać swoje imię do celów marketingowych. Zastrzeżenie imienia daje pewność rodzicom, że imię ich córki nie zostanie wykorzystane w branży rozrywkowej, w celach marketingowych i reklamowych.
Zakaz wykorzystywania imion dzieci Beckhamów obowiązuje na trenie całej Europy i Wielkiej Brytanii. Nie mogą być wykorzystywane również, jako nazwy gadżetów, kosmetyków, zabawek, a także jako tytuły filmów i książek (nie mogą pojawić się nawet w fabule).
Imię 5-latki jest połączeniem imienia autorki ulubionej książki Victorii „Zabić drozda” Harper Lee, a także numeru z koszulki Davida, z czasów gdy grał jeszcze w klubie Manchester United.
Inne znane osoby, których imiona i nazwiska zarejestrowane są, jako znaki towarowe to np.:
- Marek Grechuta,
- Niemen,
- Stachursky,
- Violetta Villas,
- Kalina Jędrusiuk,
- Janet Jackson,
- Zinedine Zidane,
- Lionel Messi,
- Sylvester Stallone,
- Tiger Woods,
- Leonardo DiCaprio.
To musisz wiedzieć:
2. Jak zastrzeganie imion wygląda w Polsce?
W Polsce Urząd Patentowy przyjmuje, że każde nazwisko ma zdolność odróżniania, jest wyjątkowe mimo częstotliwości występowania. Tak więc, w naszym kraju nawet najbardziej popularne nazwisko może stać się znakiem towarowym.
Zobacz także:
Ważne jest jednak to, że nazwisko musi być możliwe do graficznego przedstawienia, którym będzie się odznaczać. Urząd Patentowy odrzuca podanie wyłącznie w momencie, gdy nazwisko narusza prawa osobiste albo majątkowe, wprowadza w błąd odbiorców lub jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.