Trwa ładowanie...

Znany piłkarz przyczynił się do uszkodzenia mózgu 6- miesięcznego dziecka?

Dziennik The Sun opublikował informację, że zawodnik Chelsea Londyn, Cesc Fàbregas, jest prawdopodobnie sprawcą nieszczęśliwego wypadku, w którym ucierpiało 6-miesięczne dziecko. Opisana przez dziennikarzy historia miała wydarzyć się w jednym z parków w Londynie.

Zobacz film: "Dziecko wpadło do studzienki kanalizacyjnej na placu zabaw"

Mama VIctoria z poszkodowanym synkiem/ fot. thesun.co.uk
Mama VIctoria z poszkodowanym synkiem/ fot. thesun.co.uk

1. Nieszczęśliwy wypadek

Według doniesień dziennika The Sun, piłkarz wybrał się ze swoją rodziną na wypoczynek do parku i grał tam w piłkę, mimo, że obowiązywał tam zakaz dla tego typu zabaw. Przebywała tam także Victoria Diethardt ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem. Według jej relacji, Fabregas kopnął piłkę, która uderzyła prosto w głowę niemowlaka. Dziecko obecnie przebywa w szpitalu na badaniach, gdyż lekarze podejrzewają uszkodzenie mózgu.

Matka dziecka twierdzi też, że Hiszpan od razu zaczął uciekać z parku oraz nie chciał podać swoich danych. Jedynie, żona piłkarza przekazała jej swój numer telefonu i zapewniła, że się odezwie, jednak żadnej próby kontaktu z jej strony nie było. Próbowała też przekonać matkę, że to nie mąż kopnął piłkę, a ich córka.

- Nie miałam pojęcia, kim jest ten człowiek, dopóki nie powiedzieli mi o tym inni ludzie przebywający w parku – mówiła matka dziecka.

Koniecznie zobacz:

Cesc Fàbregas (Facebook)
Cesc Fàbregas (Facebook)

Kobieta relacjonuje, że jej 6-miesięczny syn Mark słabo reagował na otoczenie i bodźce oraz był ospały. Dlatego zawiozła go do szpitala. Matka chłopca oczekuje odszkodowania od piłkarza, ponieważ dziecko częściowo straciło czucie w prawej ręce. Według lekarzy mogło dojść do trwałego uszkodzenia mózgu. Potrzebna jednak specjalistycznych badań.

- Cesc Fàbregas jest na tyle bogaty, że może zapłacić za prywatne badania mojego syna. Jeśli okaże się, że uraz jest poważny, będzie za to płacić do końca życia! - powiedziała matka dziennikarzom The Sun.

2. Urazy głowy u dzieci

Urazy głowy mogą dotyczyć skóry głowy, mięśni, kości czaszki, mózgu. Na szczęście większość urazów głowy u dzieci to urazy lekkie i powierzchowne. Okoliczności wypadku mogą być różne. Jeśli dziecko dozna takiego urazu, należy od razu ocenić jego stan, ponieważ niekiedy pozornie niegroźnie sytuacje są niebezpieczne dla życia. Pomoc należy wezwać, gdy dziecko:

  • straciło przytomność,
  • ma zaburzenia czucia jakiejś części ciała, czuje mrowienie,
  • ma problemy z mową i rozumieniem,
  • ma drgawki,
  • ma zaburzenia równowagi,
  • ma wyciek przejrzystego płynu z nosa lub uszu,
  • jest osłabione.

Jeśli u dziecka po urazie głowy zaobserwuje się zaburzenia pamięci, wymioty, ból głowy, który nie ustaje, brak zainteresowania otoczeniem, brak koncentracji, należy udać się z nim do szpitala, aby wykonać niezbędne badania.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.