Trwa ładowanie...

Poznaj i zrozum świat z LEGO® DUPLO®

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

Artykuł sponsorowany

Ilość pytań, które rodzą się w bystrym umyśle przedszkolaka, z coraz większą uwagą obserwującego otaczający go świat, bywa naprawdę zaskakująca. Mnożące się wątpliwości dziecka w doskonały sposób może rozwiać umiejętnie zaplanowana zabawa. Wychodząc naprzeciw potrzebom maluchów, LEGO DUPLO przygotowało atrakcyjne zestawy, dzięki którym poszukiwanie odpowiedzi staje się wspaniałą przygodą.

spis treści

1. Zabawa, która kształci

Czynności, które z punktu widzenia rodziców lub dziadków mogą wydawać się banalne, w oczach dziecka często urastają do rangi ogromnej zagadki. To od decyzji dorosłego zależy, w jaki sposób maluch odnajdzie rozwiązanie. Oczywiście, jego ciekawość można próbować zaspokajać, po stokroć odpowiadając na niekończące się pytania. Mimo najlepszych chęci nasze próby wyjaśnienia pewnych mechanizmów nie zawsze są dla przedszkolaka satysfakcjonujące.

Może zatem zamiast podawać gotowe odpowiedzi, lepiej pozwolić mu odnaleźć je samodzielnie? Nie jest tajemnicą fakt, że to właśnie nauka przez działanie daje najlepsze efekty. A skoro zabawa jest dla maluchów główną aktywnością, warto sprytnie ją wykorzystać, by pomóc dziecku zrozumieć zasady, którymi rządzi się otaczająca go rzeczywistość. Dzięki zestawom LEGO DUPLO przyswajanie praktycznej wiedzy staje się prawdziwą przyjemnością.

2. Magiczny ogród

Jak wytłumaczyć dziecku, skąd biorą się warzywa, które lądują na jego talerzu? Najlepiej pozwolić mu wyhodować je samodzielnie! Nie zawsze mamy możliwość zaprowadzenia maluszka na przydomowe grządki, ale z LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród” z łatwością wyjaśnimy mu, na czym polega uprawa roślin.

W zestawie znajdziemy klocki ozdobione symbolami warzyw na różnych etapach rozwoju. Przedszkolak dowie się, co dzieje się z rośliną, zanim zaowocuje i stanie się gotowa do zbiorów. Dzięki elementom dekorowanym z chmurką, słoneczkiem i konewką możemy obrazowo mu wyjaśnić, jak na rośliny wpływa wilgoć i światło. Skomplikowane prawa przyrody nagle staną się całkowicie jasne! Dzięki dołączonym mini figurkom LEGO DUPLO króliczka i dzieci, maluch może tworzyć najróżniejsze scenariusze, wcielając się w rolę ogrodników z prawdziwego zdarzenia.

3. Domek marzeń

Po udanych zbiorach wreszcie można przygotować posiłek dla całej rodziny. Dzięki zestawowi LEGO DUPLO „Domek do zabawy” dziecko ma możliwość samodzielnego zaprojektowania i skonstruowania wielopoziomowej budowli z balkonem, w której znajdzie się miejsce dla świetnie wyposażonej kuchni. Zestaw składający się z ponad 80 elementów pozwala także na stworzenie łazienki oraz przytulnej sypialni, gdzie cała DUPLO rodzina może odpocząć po pracowitym dniu.

Realistyczne akcesoria pomogą w całkowicie bezpieczny sposób pokazać dziecku, do czego służą sprzęty, jakie widzi we własnym domu, a także w jaki sposób powstają jego ulubione smakołyki. Nauczą ponadto, jak ważne jest, by każdy z przedmiotów znajdował się w odpowiednim miejscu, co uzmysłowi mu potrzebę utrzymywania porządku. Możliwość dowolnego przebudowywania konstrukcji daje pewność, że zestaw nie znudzi się tak szybko, jak inne zabawki i będzie służył nawet starszemu dziecku.

Zabawa z LEGO DUPLO to nie tylko odkrywanie sekretów życia dorosłych. To także – a może przede wszystkim – możliwość doskonalenia szeregu umiejętności, z których dziecko będzie korzystać przez całe życie. Operowanie barwnymi elementami do doskonałe ćwiczenie zdolności motorycznych i wizualnych. Projektowanie budowli rozwinie kreatywność, a naśladowanie realnych sytuacji wzbogaci wyobraźnię. Kto wie? Może taka zabawa pozwoli odkryć talent, który w przyszłości zaowocuje spektakularnymi osiągnięciami?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.