Poznaj i zrozum świat z LEGO® DUPLO®

Artykuł sponsorowany

Ilość pytań, które rodzą się w bystrym umyśle przedszkolaka, z coraz większą uwagą obserwującego otaczający go świat, bywa naprawdę zaskakująca. Mnożące się wątpliwości dziecka w doskonały sposób może rozwiać umiejętnie zaplanowana zabawa. Wychodząc naprzeciw potrzebom maluchów, LEGO DUPLO przygotowało atrakcyjne zestawy, dzięki którym poszukiwanie odpowiedzi staje się wspaniałą przygodą.

Polecane wideo:

Zabawa, która kształci

Czynności, które z punktu widzenia rodziców lub dziadków mogą wydawać się banalne, w oczach dziecka często urastają do rangi ogromnej zagadki. To od decyzji dorosłego zależy, w jaki sposób maluch odnajdzie rozwiązanie. Oczywiście, jego ciekawość można próbować zaspokajać, po stokroć odpowiadając na niekończące się pytania. Mimo najlepszych chęci nasze próby wyjaśnienia pewnych mechanizmów nie zawsze są dla przedszkolaka satysfakcjonujące.

Może zatem zamiast podawać gotowe odpowiedzi, lepiej pozwolić mu odnaleźć je samodzielnie? Nie jest tajemnicą fakt, że to właśnie nauka przez działanie daje najlepsze efekty. A skoro zabawa jest dla maluchów główną aktywnością, warto sprytnie ją wykorzystać, by pomóc dziecku zrozumieć zasady, którymi rządzi się otaczająca go rzeczywistość. Dzięki zestawom LEGO DUPLO przyswajanie praktycznej wiedzy staje się prawdziwą przyjemnością.

Magiczny ogród

Jak wytłumaczyć dziecku, skąd biorą się warzywa, które lądują na jego talerzu? Najlepiej pozwolić mu wyhodować je samodzielnie! Nie zawsze mamy możliwość zaprowadzenia maluszka na przydomowe grządki, ale z LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród” z łatwością wyjaśnimy mu, na czym polega uprawa roślin.

W zestawie znajdziemy klocki ozdobione symbolami warzyw na różnych etapach rozwoju. Przedszkolak dowie się, co dzieje się z rośliną, zanim zaowocuje i stanie się gotowa do zbiorów. Dzięki elementom dekorowanym z chmurką, słoneczkiem i konewką możemy obrazowo mu wyjaśnić, jak na rośliny wpływa wilgoć i światło. Skomplikowane prawa przyrody nagle staną się całkowicie jasne! Dzięki dołączonym mini figurkom LEGO DUPLO króliczka i dzieci, maluch może tworzyć najróżniejsze scenariusze, wcielając się w rolę ogrodników z prawdziwego zdarzenia.

Domek marzeń

Po udanych zbiorach wreszcie można przygotować posiłek dla całej rodziny. Dzięki zestawowi LEGO DUPLO „Domek do zabawy” dziecko ma możliwość samodzielnego zaprojektowania i skonstruowania wielopoziomowej budowli z balkonem, w której znajdzie się miejsce dla świetnie wyposażonej kuchni. Zestaw składający się z ponad 80 elementów pozwala także na stworzenie łazienki oraz przytulnej sypialni, gdzie cała DUPLO rodzina może odpocząć po pracowitym dniu.

Realistyczne akcesoria pomogą w całkowicie bezpieczny sposób pokazać dziecku, do czego służą sprzęty, jakie widzi we własnym domu, a także w jaki sposób powstają jego ulubione smakołyki. Nauczą ponadto, jak ważne jest, by każdy z przedmiotów znajdował się w odpowiednim miejscu, co uzmysłowi mu potrzebę utrzymywania porządku. Możliwość dowolnego przebudowywania konstrukcji daje pewność, że zestaw nie znudzi się tak szybko, jak inne zabawki i będzie służył nawet starszemu dziecku.

Zabawa z LEGO DUPLO to nie tylko odkrywanie sekretów życia dorosłych. To także – a może przede wszystkim – możliwość doskonalenia szeregu umiejętności, z których dziecko będzie korzystać przez całe życie. Operowanie barwnymi elementami do doskonałe ćwiczenie zdolności motorycznych i wizualnych. Projektowanie budowli rozwinie kreatywność, a naśladowanie realnych sytuacji wzbogaci wyobraźnię. Kto wie? Może taka zabawa pozwoli odkryć talent, który w przyszłości zaowocuje spektakularnymi osiągnięciami?

Anna Kołodziejczyk, ponad rok temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Zosia samosia

Darkfather • ostatni post około miesiąca temu

1

Histeria

Elciaaaa90 • ostatni post 4 tygodnie temu

3
Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

wyobraźnią i niezaspokojoną ciekawością świata, jest ono w stanie wydreptać dystans równy kilku dobrym kilometrom. Odpowiednio dobrane dla malucha (...) produkty marki BARTEK. Cechy dobrego obuwia Wybierając w sklepie buty dla malucha,...

Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

Materiały prasowe Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Nauka origami dla dzieci

Nauka origami dla dzieci

, może zostać użyty w procesie twórczym malucha. Origami jest to sztuka polegającą na tworzeniu określonych obiektów poprzez składanie kartki papieru.

Zakupy dla malucha

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki Mini First Steps Buciki Mini First Steps zapewniają maksymalny komfort użytkowania i są idealne do nauki chodzenia. Model skierowany dla maluchów, które chcą się wyróżniać i podkreślać swoją oryginalność. Nowoczesna forma oraz żywe barwy to hit...

Zakupy dla malucha

Buty BARTEK

Buty BARTEK

Chłopięce sandały dla maluchów, które aktywnie spędzają czas. Wiosenne trzewiki dla maluchów. Bardzo modne buty dla maluchów, wyglądem przypominające buty sportowe dla młodzieży w energetycznych zestawieniach kolorystycznych. Mięciutkie mokasynki. ...

Zakupy dla malucha

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Maskotki - pluszaki Drewniane klocki Plastikowe klocki Piankowe puzzle Elektroniczna niania Pierwsze buciki Piłeczki plastikowe Ubranka Kocyk Konik na biegunach Grzechotka Huśtawka Książeczka interaktywna Kaczuszka do kąpieli Baby walker...

Zakupy dla malucha

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

i bezpieczeństwo malucha. Powinniśmy dobrać model do wieku dziecka, masy jego ciała, wzrostu itd. Pamiętajmy jednak, że kilka godzin spędzonych w jednej pozycji (...) , bujakach czy wózkach. Przyczepisz je łatwo do pasów z rzepami. Specjalnie...

Zakupy dla malucha

Zabawki dobrane do wieku

Zabawki dobrane do wieku

W społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zabawek, zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w skrajności i zbytnia przesadę.